Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#616731 Εννοείται πως δεν σκέφτηκα να ακυρώσω για να παρω λεφτά πίσω,αλλά είπα μηπως είχα θέμα σε περίπτωση ατυχήματος.Ουτως η άλλως αύριο θα την κάνω για να παρω την προσφορά.αρα λόγος και των ταξιδιών θα το βάλω από 2/12 για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#619380 Αυτή η ΕΘΝΙΚΗ τι 3bourδελο είναι; Παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά για να μάθω πώς μπορώ να ασφαλίσω το αυτοκίνητό μου με μικτή. Μου λένε πρέπει να περάσετε από εδώ να το δει πραγματογνώμων. Οκ, έρχομαι. Πάω... ναι, ξέρετε δεν κάνουμε μικτή σε αυτοκίνητα > 12ετίας . Και με κουβαλήσατε εδώ για να μου το πείτε; Να κάνετε μια εξαίρεση, το αυτοκίνητο έχει ήδη μικτή και δεν έχει το παραμικρό. Και είναι 12 και 3 μηνών. Αφού με ταλαιπώρησαν για να το δει πραγματογνώμων και περίμενα μία ώρα σχεδόν για την έγκριση, η τελική απάντηση ήταν πάλι αρνητική (πολιτική της εταιρείας). Έδωσα τόπο στην οργή και ζήτησα μόνο κάλυψη κλοπής. Αφού πάλι περίμενα την έγκριση και θα έπαιρνε τουλάχιστον μία ώρα, απ' ό,τι είπε ο φωστήρας της ΕΑ, του λέω φεύγω και πάρε με τηλέφωνο να μου δώσεις αριθμό λογαριασμού να πληρώσω. Οκ. Με παίρνει μετά από δύο ώρες να μου πει ότι δεν γίνεται να ασφαλιστώ επειδή είμαι ήδη ασφαλισμένος σε άλλη εταιρεία και θα έπρεπε να είχα ακυρώσει πριν πάω γιατί τώρα πρέπει να επαναλάβουμε όλη τη διαδικασία. Κάπου εκεί του ευχήθηκα καλές γιορτές και να ξεχάσει ότι με είδε.

Τώρα θα δοκιμάσω σε άλλες την τύχη μου, ελπίζοντας να καλύπτουν τουλάχιστον κλοπή για Βουλγαρία.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#623955 Χθες πάντως που χρειάστηκε φροντίδα ατυχήματος, ήρθε κανονικά άνθρωπος από HD.

edit:
Και πριν λίγο έλαβα mail από HD:

Μελετήσαμε τα στοιχεία για το τρακάρισμα.
Μην ανησυχείτε! Όλα θα γίνουν πολύ γρήγορα και τη ζημιά σας θα την πληρώσουμε εμείς.
Όταν συνεννοηθείτε με το συνεργείο το πότε θα πάτε, καλέστε μας στο 212 222 9999 ή στείλτε μας στο claims@hellasdirect.gr, για να δούμε το όχημα.
Μπορείτε να επιλέξετε όποιο συνεργείο θέλετε.
Αν ψάχνετε για συνεργείο, μπορούμε να σας προτείνουμε κάποια που έχουμε ξεχωρίσει. Μπείτε εδώ για να δείτε ποια είναι αυτά.
Αφού δούμε το όχημα, μπορείτε να μιλήσετε απευθείας με το συνεργείο για το πότε θα ξεκινήσει η επισκευή, κι εμείς θα αναλάβουμε την πληρωμή.
Αν χρειαστείτε κάτι, καλέστε μας στο 212 222 9999.
Για να εξυπηρετηθείτε πιο γρήγορα, πείτε μας τον αριθμό ζημιάς σας XXXXXX.
Φιλικά,
HD Insurance Ltd.


< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#624362 αυτό λες φαντάζομαι....o mirage στο λέει γιατί παράχθηκε από 1997–2006.

όπως και να έχει η 1ης γενιάς.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#627459
Serf έγραψε:Αυυυτό, απλά στο ασφαλίτικο σκούρο μπλε χρώμα.


Μπλέ βουλευτίκ το λέμε εδώ.
Άβαταρ μέλους
By otso
#627494 η HD μου βγαζει προσφορα μονο για Essential Covers και οχι για Additional Covers η Own Damages
γραφει δε
Το πρόγραμμα αυτό δεν είναι διαθέσιμο για το αυτοκίνητό σου, γιατί δεν είμαστε σε θέση να εκτιμήσουμε την αγοραστική του αξία.
Παραξενο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#627503 Εσύ δεν είχες γράψει ότι δεν έχουν το μοντέλο σου στις βάσεις δεδομένων τους;

< G (5S) >