Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#619551
kovathe έγραψε:Νομιζω αν έχεις προδιάθεση για κήλες είναι πολύ πιθανό να ξαναβγάλεις.
Αυτό. Αν το ύφασμα είναι φτηνή κινεζιά όσο καλό μπάλωμα και να βάλεις δεν αλλάζει το αρχικό ύφασμα....
Άβαταρ μέλους
By pro
#619578
sknipper έγραψε:
kovathe έγραψε:Νομιζω αν έχεις προδιάθεση για κήλες είναι πολύ πιθανό να ξαναβγάλεις.
Αυτό. Αν το ύφασμα είναι φτηνή κινεζιά όσο καλό μπάλωμα και να βάλεις δεν αλλάζει το αρχικό ύφασμα....


Στο σημείο που υπάρχει πλέγμα παίζει να ξαναβγεί κήλη; Ή μιλαμε για κάπου δίπλα;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#620598 Μόλις είδα στο netflix το The Game Changers (2018). Σκόρπια αριστερά-δεξιά όλοι έχουμε ακούσει για διατροφή με παράγωγα ζώων vs διατροφή vegan. Όμως, μαζεμένες τόσες πληροφορίες από επιστήμονες καταξιωμένων πανεπιστημίων / ιατρικών ενώσεων είναι η 1η φορά που πετυχαίνω. Τα στοιχεία παρουσιάζονται με μια ροή που τα κάνει να φαίνονται αυτονόητα από ένα σημείο και μετά!



https://gamechangersmovie.com/
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#620601 Σε κάποιες φάσεις υπεραπλουστεύει και δείχνει ότι vegan no matter what είναι πάντα καλύτερο... Είναι καλό για το US...

Ας ακολουθήσουμε εμείς τη διατροφική μας διατροφή και είμαστε σε πολύ καλή φαση...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#622100 Υπάρχει κάποιος τρόπος Έλληνας ανασφάλιστος που έχει κάνει εξετάσεις (μαγνητικές κλπ) σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο, να πάρει κάποια λεφτά πίσω από το κράτος;
(Οι εξετάσεις αυτές θα μπορούσαν να γίνουν με την βασική συμμετοχή σε νοσοκομείο, αλλά τα διαθέσιμα ραντεβού ήταν 1-2 μήνες μετά και δεν υπήρχε περιθώριο χρόνου).
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#622101
MIXOStsi έγραψε:Σε κάποιες φάσεις υπεραπλουστεύει και δείχνει ότι vegan no matter what είναι πάντα καλύτερο... Είναι καλό για το US...

Ας ακολουθήσουμε εμείς τη διατροφική μας διατροφή και είμαστε σε πολύ καλή φαση...


εφόσον μπορεις να ελέγχεις την πηγή κρέατος που λαμβάνεις, θα συμφωνήσω, απλά ζώντας σε αστικά κέντρα μου φαίνεται δύσκολο.
Σίγουρα σε γενικές γραμμές είμαστε σε πολύ καλύτερη μοίρα, αλλά ας μην ξεχνάμε οτι η παραδοσιακή ελληνική διατροφη εχει ελάχιστο κρέας ούτως η άλλως.

εεπ, αποφάσισα τον Γενάρη να απέχω από αλκοολ και κρέας, και αν και σε 2-3 περιπτώσεις μου ψιλοκακοφάνηκε (κάτι events με τη δουλειά και κάτι παρτυ) σε γενικές γραμμές κυλάει πολύ άνετα, περισσότερο απ όσο νόμιζα. Χωρίς αλκοολ εχω ξανακάνει μεγαλύτερες περιόδους, χωρίς κρέας όμως οχι
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#622115 ο μλκς έγραψα "τη διατροφική μας διατροφή"... :lol: :lol:

τη μεσογειακή μας διατροφή ήθελα να γράψω!

Συμφωνώ drifter...
Εγώ απ' όλα τρώω, απ' όλα πίνω... :lol:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#622249 Ολα τα πινω, ολα τα χορευω!
Ενα μηνα χωρις κρεας και δεν επαθα κατι. Απλα ετρωγα τα παντα ολα απο τα αλλα!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#623109 https://www.in.gr/2020/01/18/greece/ell ... i-emvolia/

Ελλείψεις σε εκατοντάδες φάρμακα και εμβόλια. Ισχύει, διαπιστωμένο από 1ο χέρι. Ά ρε ποπολάρος που σας χρειάζεται
Άβαταρ μέλους
By markvag
#623216 :hmmm:

Δεν είναι το βασικό πρόβλημα της χώρας το να πάει ο Πλεύρης για καφέ στα Εξάρχεια;;; :hmmm: ή το αν 10 αναρχικοί μένουν σε ένα εγκαταλειμμένο στο Κουκάκι;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#623226 you nailed it , που θα λέγανε και στο χωριό μου στη walla-walla.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#624103 Τι γίνεται?
Θα μας ξεπαστρέψουν οι ασιάτες? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#624258 :dizzy:
https://www.newsit.gr/kosmos/koronaios- ... a/2961367/