Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#621219 Η canali από τις μη made to measure εταιρείες (αν και έχει και τέτοια με το ανάλογο κόστος) είναι πολύ ψηλά και μάλιστα ράβει κουστούμια/σακάκια και για άλλες μάρκες πριν βάλουν αυτοί τη φίρμα τους από πάνω (Lanvin πχ). Όλα είναι ραμμένα στην Ιταλία.

Αντίστοιχα και οι Corneliani/Caruso.
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#621316
antonis78 έγραψε:Για καθημερινό https://www.skroutz.gr/s/19541476/%CE%9C%CF%80%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%82-COLUMBIA-Grixsen-Boot-Wp-BM0810-Elk-Dark-Truffle-286.html. Βλέπω ότι η σόλα δεν είναι η κλασική "τρακτερωτή" που λέμε, αλλά σαν αθλητική. Πιστεύετε ότι θα είναι άνετα για καθημερινή χρήση; Θα γλιστράει στα νερά; Το καθημερινό μου στυλ είναι τζιν ή cargo με σπορ πουκάμισο (απ' έξω δηλαδή) και φούτερ ή παντελόνι chino με πουκάμισο (και πουλόβερ αν χρειάζεται). Ταιριάζει με αυτά;


Τελικά χτύπησα τα Columbia Grixsen Boot για καθημερινό.

Πολύ ωραίο παπούτσι, όντως η σόλα είναι πολύ άνετη, τα φοράω σχεδόν όλη την ημέρα και δεν με κουράζουν καθόλου και έγινε και test drive στα Καλάβρυτα με τα χιόνια (όπου αν εξαιρέσεις μία γλίστρα σε πάγο, απέδωσε πολύ καλά). Το μόνο που με χάλασε (ελάχιστα) είναι το χρώμα, που είναι λίγο πιο κίτρινο από ότι φαινόταν στις φωτό, αλλά το ξεπέρασα πολύ γρήγορα.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου, τώρα μένει να αποφασίσω για το πιο extreme. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#621621 Jean Paul Gaultier Ultra Male το νέο απόκτημα...
Πολύ καλή πρόταση για όσους αρέσουν οι πιο γλυκές νότες.
Πολύ καλή διάρκεια!

Άξιζε overall, τα 125ml νομίζω το ιδανικό μέγεθος...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#621628 Εγώ βάνω τη σκέτη male γιατί δεν είμαι τόσο άντρα :shifty: και δε λέει να τελειώσει. Με κάτι εκπτώσεις, εξαργυρώσεις κτλ ούτε 40€ δεν πρέπει να την είχα πάρει.

Μας έχει μαμήσει εν τω μεταξύ η Abercrombie γιατί έχει βάλει ένα 20% on top στο 50% που ήδη είχε και έχω παραγγείλει 3 μέρες σερί. Θα πέσει πείνα για |λογοκρισία|... :x
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#621632 Κι εγώ τόσο τη πήρα περίπου με κάτι εκτπώσεις, κάρτα αλλαγής κλπ από Hondos...
Μετά, από internet...

Δοκίμασα και Acqua di Gio Profumo αλλά παραήταν βαριά για μένα...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#622794 ρε συ Εντιε,εσυ που το κατεχεις το θεμα για λυσε μου μια απορια.
Σημερα το απογευμα στο αεροδρομιο ειδα μαυρο νεαρο γυρω στα 25,με γκρι κολαν,αθλητικο παπουτσι,παλτω μακρυ καφε ανοιχτο,και γυναικια τσαντα στο χερι.
Παιζει καμια τετοια μοδα,και δεν εχω παρει χαμπαρι ο σκατογυφτας? :(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#622807
dimviii έγραψε:ρε συ Εντιε,εσυ που το κατεχεις το θεμα για λυσε μου μια απορια.
Σημερα το απογευμα στο αεροδρομιο ειδα μαυρο νεαρο γυρω στα 25,με γκρι κολαν,αθλητικο παπουτσι,παλτω μακρυ καφε ανοιχτο,και γυναικια τσαντα στο χερι.
Παιζει καμια τετοια μοδα,και δεν εχω παρει χαμπαρι ο σκατογυφτας? :(

Μυκονο πέταγες;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#622812 απο Σαντορινη Βιλλ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#622813
dimviii έγραψε:απο Σαντορινη Βιλλ.

Και αυτός;Θα μπέρδεψε τις πτήσεις. :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#622867
dimviii έγραψε:ρε συ Εντιε,εσυ που το κατεχεις το θεμα για λυσε μου μια απορια.
Σημερα το απογευμα στο αεροδρομιο ειδα μαυρο νεαρο γυρω στα 25,με γκρι κολαν,αθλητικο παπουτσι,παλτω μακρυ καφε ανοιχτο,και γυναικια τσαντα στο χερι.
Παιζει καμια τετοια μοδα,και δεν εχω παρει χαμπαρι ο σκατογυφτας? :(


Εικόνα

Και που να περάσεις από τίποτα Γαλλίες-Βέλγια.
Γενικά πολύ προχώ οι μαύροι σε τέτοια θέματα.

Αρσενικοί εννοώ Ντίμη. :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#622918
dimviii έγραψε:ρε συ Εντιε,εσυ που το κατεχεις το θεμα για λυσε μου μια απορια.
Σημερα το απογευμα στο αεροδρομιο ειδα μαυρο νεαρο γυρω στα 25,με γκρι κολαν,αθλητικο παπουτσι,παλτω μακρυ καφε ανοιχτο,και γυναικια τσαντα στο χερι.
Παιζει καμια τετοια μοδα,και δεν εχω παρει χαμπαρι ο σκατογυφτας? :(


Ο τυπακος δεν ειναι gay.
Ο γκόμενός του ειναι ομως...

:lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#622949
EDDIE_147 έγραψε:
Και που να περάσεις από τίποτα Γαλλίες-Βέλγια.
Γενικά πολύ προχώ οι μαύροι σε τέτοια θέματα.

Αρσενικοί εννοώ Ντίμη. :lol: :lol: :lol: :lol:


Εντιε και εγω για προχω τονε πηρα για αρχη,αλλα σκαλωσα στη γυναικια Λουι Βιτον τσαντα.
Άβαταρ μέλους
By pro
#622955
dimviii έγραψε:ρε συ Εντιε,εσυ που το κατεχεις το θεμα για λυσε μου μια απορια.
Σημερα το απογευμα στο αεροδρομιο ειδα μαυρο νεαρο γυρω στα 25,με γκρι κολαν,αθλητικο παπουτσι,παλτω μακρυ καφε ανοιχτο,και γυναικια τσαντα στο χερι.
Παιζει καμια τετοια μοδα,και δεν εχω παρει χαμπαρι ο σκατογυφτας? :(


Δεν είσαι απλως σκατόγυφτας, είσαι σκαtoxic-masculine.

https://www.protothema.gr/life-style/fashion/article/965756/gucci-ohi-stin-toxiki-arrenopotita-stin-kolexion-fthinoporo-heimonas-2020/
Άβαταρ μέλους
By elteo
#622957 Ημαρτον θεέ μου. :s_shout :s_sarcastic