Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618230
MIXOStsi έγραψε:
markvag έγραψε:Ευτυχώς πέθανε η οθόνη του (όχι επίτηδες)...


suuuure... :shifty:


Όντως ήταν ατύχημα... :lol: :lol:

Πολύ ευτυχές να προσθέσω, αλλά ατύχημα... :lol:

Περιμένω να μου επιστρέψει από επισκευή για να το φορτώσω στον επόμενο "τυχερό"... :lol:

"Δες τι ωραίο κινητό σου πήρα! Samsung, όχι καμιά Κινεζιά... " :shifty: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Morx
#618644 P20 Pro ή P30 ???

Η συγκριση αφορά:

1) Κάμερα
2) Οθόνη

Δεν θελω να ανεβω πανω απο τα 500€.
Η αγορα θα γινει ΑΜΕΣΑ!

Let the fight begin!
(Κορσέ, εφυγα απο Samsung...!! :lol: )
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#618649
Morx έγραψε:P20 Pro ή P30 ???

Η συγκριση αφορά:

1) Κάμερα
2) Οθόνη

Δεν θελω να ανεβω πανω απο τα 500€.
Η αγορα θα γινει ΑΜΕΣΑ!

Let the fight begin!
(Κορσέ, εφυγα απο Samsung...!! :lol: )


Mate 20 Pro?

Edit:
Τώρα είδα πως πάει παραπάνω και μόνο ένα μαγαζί το έχει φθηνότερα.
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#618746
Morx έγραψε:P20 Pro ή P30 ???

Η συγκριση αφορά:

1) Κάμερα
2) Οθόνη

Δεν θελω να ανεβω πανω απο τα 500€.
Η αγορα θα γινει ΑΜΕΣΑ!

Let the fight begin!
(Κορσέ, εφυγα απο Samsung...!! )
για καμερα-οθονη σε αυτα τα λεφτα θα προσθετα Mi 9t
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#618747 καμερα? p30(χωρις gcam) νοκια 7plus/xiaomi mi a3(ιδιο ccd με gcam οποτε φοβερες νυχτερινες ληψεις)
Άβαταρ μέλους
By Morx
#618762 Οκ παμε αλλο ερωτημα.

Στο P30 παιζουν Google apps? Υπαρχει κανα θεμα με δαυτα?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#618782 Παίζουν κανονικά.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#619241 Σε Samsung S9 όταν το συνδέουμε με bluetooth ακουστικά jabra elite 45e μετά από 3 λεπτά ρίχνει την κλήση κάτι που δε συνέβαινε παλαιότερα. Τα ακουστικά δεν το κάνουν αυτό σε άλλο τηλέφωνο ενώ όταν το S9 συνδέεται στο bluetooth αυτοκινήτου επίσης δεν αντιμετωπίζει θέμα.
Έχει γίνει κάμποσες φορές pair-unpair αλλά τίποτα. Κάποια άλλη ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;
Άβαταρ μέλους
By Morx
#619275 Χαίρετε.

Η γιαγιά μου, 79 χρονών μεγαλωμένη πλέον μεσα στην τεχνολογία προκειται να αποκτησει απο τον εγγονό της δωρο ενα Smartphone για τα γενεθλια της που ειναι κοντα στις γιορτες. :metalo:
Ο λογος ειναι πως ενω βρισκεται κοντα σχετικα με το θειο και τη θεια μου, ειναι μακρια απο εμενα και τους υπολοιπους του στενου οικογενειακου κυκλου. Μας χωριζουν πολλα χιλιομετρα και αρκετες υποχρεωσεις επομενως δεν ανεβαινω στο πατρικο συχνα. Το 'χει με την τεχνολογία, επι εποχες Windows 95 τερμάτιζε το PC εαν επιτηδες το αφηνα ανοιχτο (και ακουγε γκρριιιιιιινιαααα!!! :rant: ) ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ σωζοντας excel, word, κλεινοντας ενα ενα οσα παραθυρα με κοπο ειχα ανοιξει, περιμενοντας υπομονετικα το "It's now safe to turn off your computer" πριν πατησει το κουμπακι. :lol:
Την ειχα εκπαιδευσει σ'αυτο καθως το chkdsk ειχε παρει φωτια μεχρι να καταλαβει οτι ο κακομοιρος ο σκληρος την ακουγε στερεοφωνικα!

Μην μακρυγορω.
Θα βαλω e-radio για να ακουει σταθμους απο το ιντερνετ.
Θα βαλω viber ή skype για να την καλουμε και να μας βλεπει.
Αγορασα και μια θηκη φυσικα!

Ψαχνω λοιπον καμια ιδεα για εφαρμογη μεσω της οποιας να μπορει να δωσει "SOS" αμεσα σε εμενα η στον κυκλο που θα ορισω. Ειτε φωνητικα, ειτε κατα τη χρηση της συσκευής - πατημα παρατεταμενο ενος κουμπιου κλπ κλπ κατι ευκολο και γρηγορο.

Με ενδιαφερει καθως ενω ειναι καλα ακομα στην υγεια της, εχει κινητικα προβληματα και πολυ πιθανον αν πεσει να ταλαιπωρηθει μεχρι να καλεσει σε βοηθεια, μενει μονη της. Αυτοεξυπηρετειται, αλλα ειναι διαφορετικα οταν χαρη στην τεχνολογια νοιωθει πως ειμαστε πιο κοντα της.
(το σπιτι εχει ιντερνετ αφου τα 30άρια μηνιαιως στον ΟΤΕ, εγιναν wind 24mbit με τα ιδια λεφτα το διμηνο + δωρεαν εδω και χρονια!)
Η γιαγια μου ειναι ο μοναδικος ανθρωπος που με μεγαλωσε και με φροντισε μεχρι τα 16 μου. (Long story)
Καποιος που μεγαλωσε σε φυσιολογικες συνθηκες, θα την αποκαλουσε μητερα.

Τα φωτα σας σχετικα με οποιαδηποτε προταση/ιδεα! Εχω μολις 5 μερες μπροστα μου και τη συσκευή ανα χείρας :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#619278 Καμια Αλέξα ...κανα echo να βρίσκεται εκεί γύρω γι πέσιμο
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#619279 Καμια Αλέξα ...κανα echo να βρίσκεται εκεί γύρω γι πέσιμο
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#619285 Κάποιες συσκευές έχουν build in λειτουργία (πχ xiaomi)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#619290
Morx έγραψε:Ψαχνω λοιπον καμια ιδεα για εφαρμογη μεσω της οποιας να μπορει να δωσει "SOS" αμεσα σε εμενα η στον κυκλο που θα ορισω. Ειτε φωνητικα, ειτε κατα τη χρηση της συσκευής - πατημα παρατεταμενο ενος κουμπιου κλπ κλπ κατι ευκολο και γρηγορο.


https://www.samsung.com/uk/support/mobi ... ency-mode/
https://www.samsung.com/nz/support/mobi ... age-guide/
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619292 @Τι θα λεγες για μια ip camera; :hmmm: