Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618734
kouladi έγραψε:Αν κρίνω από όλους αυτούς που σκάνε το τριαντάρι για να πάρουν το 3008, ναι το ξέρουν.

Η Peugeot γράφει πωλήσεις που αποδεικνύουν ότι ο κόσμος την αποδέχτηκε ως εναλλακτική. Αυτό που απέτυχε να κάνει η Alfa Romeo δηλαδή.


:s_laughat

Η Alfa (δεν) πουλάει σε πολύ πιο ακριβό επίπεδο. Α και πουλάει καλά οδηγικά αυτοκίνητα, όχι premium απο τα Lidl...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618735 E Ναι, αν έχεις καταφέρει να βγάζεις 1μιση μοντέλο, λογικό να πουλάς σε niche κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#618736
elteo έγραψε:Πολύ ωραίο αμαξάκι. Σε λευκό είναι πανέμορφο. Το μόνο που δεν αντέχω είναι η θέση του τιμονιού και του πίνακα οργάνων.


Love it or hate it ειναι αυτη η διάταξη
Προσωπικά με εχει βολέψει παρά πολυ και τα κανονικά τιμόνια μου φαίνονται σαν απο νταλίκα πλέον , η το οτι πρπει να κοιτάξω μέσα απο το τιμόνι αδιανόητο
Αλλά οκ μπορεί κάποιος να μη βολεύεται
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618737 Άστον μωρέ, ακόμα με λιανωματα κυκλοφορεί ο Διακος λέμε. :s_laughat

Για την επίδραση της δήθεν πριμιουμιλας Peugeot θα αμφιβάλλω κατά πολύ kouladi.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#618738
elteo έγραψε:Πολύ ωραίο αμαξάκι. Σε λευκό είναι πανέμορφο. Το μόνο που δεν αντέχω είναι η θέση του τιμονιού και του πίνακα οργάνων.


Love it or hate it ειναι αυτη η διάταξη
Προσωπικά με εχει βολέψει παρά πολυ και τα κανονικά τιμόνια μου φαίνονται σαν απο νταλίκα πλέον , η το οτι πρπει να κοιτάξω μέσα απο το τιμόνι αδιανόητο
Αλλά οκ μπορεί κάποιος να μη βολεύεται
Άβαταρ μέλους
By GTS
#618744
KiloMeater έγραψε:
elteo έγραψε:Πολύ ωραίο αμαξάκι. Σε λευκό είναι πανέμορφο. Το μόνο που δεν αντέχω είναι η θέση του τιμονιού και του πίνακα οργάνων.


Love it or hate it ειναι αυτη η διάταξη
Προσωπικά με εχει βολέψει παρά πολυ και τα κανονικά τιμόνια μου φαίνονται σαν απο νταλίκα πλέον , η το οτι πρπει να κοιτάξω μέσα απο το τιμόνι αδιανόητο
Αλλά οκ μπορεί κάποιος να μη βολεύεται


Και οι δυο σχεδιασεις θεμα να το συνηθησεις ειναι.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618767
g8777 έγραψε:Άστον μωρέ, ακόμα με λιανωματα κυκλοφορεί ο Διακος λέμε. :s_laughat


Στα ελληνικά;

Πάντως αν είσαι 1.80 και άνω δεν βλέπεις τον πίνακα οργάνων. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#618768 Όντως :lol:

Οι μόνοι ριγμένοι πλέον είναι οι ψηλόσωμοι οδηγοί, που όντες «αναγκασμένοι» να ρυθμίζουν το κάθισμα χαμηλότερα ή το τιμόνι στις πιο ψηλές θέσεις, εξακολουθούν να μην βλέπουν πλήρως τον πίνακα οργάνων.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618769
REALZEUS έγραψε:
g8777 έγραψε:Άστον μωρέ, ακόμα με λιανωματα κυκλοφορεί ο Διακος λέμε. :s_laughat


Στα ελληνικά;

Πάντως αν είσαι 1.80 και άνω δεν βλέπεις τον πίνακα οργάνων. :svivhaha:
Ειμαι 1.85 και βλέπω τον πίνακα οργάνων.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618778 Τι να πω... θέμα θέσης οδήγησης του καθενός μάλλον.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#618780 E λογικα ναι. Αναλογα αν οδηγεις κοντα στο τιμονι ή σε "ξαπλωτη" θεση
Κριμα παντως που δεν το βγαζουν και σε gti
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#618791 Το συγκεκριμένο πρέπει να κάνει 26,800 :dizzy:
Όταν η 118i Sport Line Advanced κάνει 27.900.
:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#618793 Όντως, το παράκαναν
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618809
kostis20 έγραψε:Το συγκεκριμένο πρέπει να κάνει 26,800 :dizzy:
Όταν η 118i Sport Line Advanced κάνει 27.900.
:dizzy:


Σοβαρά τώρα;;; :s_rofl :s_rofl

Ένα 208 (και όχι κανένα GTI, απλό) κάνει όσο μία πενβέ μία κατηγορία μεγέθους πιο πάνω;;; :s_rofl


:s_shout :s_shout :s_shout

Το γ@@#σανε και ψόφησε... :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#618817 H αλήθεια είναι ότι πλέον τα peugeot έχουν πολύ ποιοτικό εσωτερικό και καλή συναρμογή που φυσικά ανεβάζει το κόστος. Έχει μπει στο υποσυνείδητο ότι οι πάλαι πότε premium πάντα θα είναι premium και κανένας άλλος δε μπορεί να τους ανταγωνιστεί. Εγώ δε νομίζω ότι μια entry level bmw αγγίζει την τελειότητα και κανένας δε μπορεί να σταθεί δίπλα της. Απλά όταν η τιμολόγηση είναι περίπου ίδια πάντα ο ενδιαφερόμενος στρέφεται προς τoν ''κλασσικό'' premium κατασκευαστή.
Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και με τη Mazda που ναι μεν βγάζει αυτοκίνητα μιας κλάσης επάνω σε ποιότητα αλλά δεν έχει δυνατό brand name.