Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#618717 Its not a bug, its a feature!!
Να μπαινεις για να ψωνιζεις και απο την αιθουσα μας... (να και αλλο ενα καλο που εκανε η καρτα!)
Άβαταρ μέλους
By elteo
#618718 Ισχύει. :lol:

Σοκολατιτσα, αρωματικά αυτοκινήτου, αναψυκτικά κτλ έχω πάρει κατά καιρούς. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#618725
elteo έγραψε:Εννοείται δεν πάω «λαϊκή» ....Μόνο λαϊκή δεν την λες με τις τιμές που παίζουν πλέον. Άσε που είμεθα εργαζόμενοι μουσατε. Πρωινά ελεύθερα γιοκ.

από τις 7:30 το πρωϊ συνήθως όλοι οι πάγκοι είναι στρωμένοι και τα περισσότερα φρέσκα σε καλές τιμές . Σε εμάς έχει και 2η το Σάββατο μόνο με ντόπια? ζαρζαβατικά και λίγα φρούτα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618732
elteo έγραψε:ΥΓ πρωινό πρωινό σε βλέπω


Νυχτερινός ήμουν, δεν είχα κοιμηθεί ακόμα απλά... :lol:


elteo έγραψε:Σοκολατιτσα, αρωματικά αυτοκινήτου, αναψυκτικά κτλ έχω πάρει κατά καιρούς.


Κλασικός πελάτης πιστωτικής... θυματάκι... (πλακίτσα κάνω) :lol:
Όχι προφυλακτικά; :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618750 Και προτού ο αλέκτωρ λαλήσει τρεις, σήμερα σε κεντρική ταβέρνα των περιχώρων της δεύτερης μεγαλύτερης πόλης της χώρας, με καλούς φίλους:

Εικόνα

Δεν εκνευρίστηκα φυσικά. Φαντάζομαι την φάτσα όμως όσων δεν είχαν μετρητά (θαρρείς και είναι 12χρονα...)... :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Το φαγητό ήταν εξαιρετικό!!! :eat: :eat: :eat:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#618752 Λόγω «τεχνικών προβλημάτων» ....ναι ναι :twisted:


Αυτό λέμε. Έχουμε κάποια λίγα (100 ευρά) για ώρα ανάγκης. :rtfm:

Εμείς οι φτωχοί. Κάτι Δίες που κυκλοφοράνε με 500ρικα όμως :s_drinks YOLO :shifty:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618754 Βρε άσε με εμένα, που είχα τα 500 και τα 1000 ως κεφάλαιο κίνησης για την δουλειά μου, αλλά να μην έχεις μαζί σου 100 Ευρώ βρε πιτσιριίκο; :innocent: :innocent:

Οικογενειακός φίλος είχε πάντα μαζί του 1.000.000 Δρχ το λιγότερο, επειδή ποτέ δεν ξέρεις... :iconcool:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 14 Δεκ 2019, 20:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By melos86
#618758 Να προσθεσω οτι το Voip το οποιο υποχρεωνει η Cosmote σε ολες τις συνδεσεις ειναι αρκετα σοβαρο θεμα για τα POS και δυστυχως δεν προβλεπεται λυση...

Μεχρι τωρα αν εχανες το ιντερνετ, το POS εκανε τηλεφωνικη κληση μεσω του μοντεμ του για να επικοινωνησει με την τραπεζα και να εγρινει την συναλλαγη!
Πλεον με το Voip αν χασεις το ιντερνετ απο τεχνικη βλαβη (πχ βραχυκυκλωμα στο καφαο οπως εγινε σε εμενα πριν απο λιγες μερες) χανεις και την τηλεφωνικη γραμμη οποτε POS παπαλα!!
Υποψιαζομαι κατι τετοιο εγινε με την παραπανω φωτο!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618760 eltee σε ταβερνάκι της Βουδαπέστης (που και καλά εξωτερικό όλοι παίρνουν κάρτες) δεν είχε POS. Οπότε ναι καλό είναι να υπάρχουν μετρητά μαζί.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#618764 Στην Ελλάδα, όλες οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες από το νόμο να έχουν pos. Επίσης, θα πρέπει να έχουν σε εμφανές σημείο σχετικό αυτοκόλλητο.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618766
saxon_747 έγραψε:Στην Ελλάδα, όλες οι εταιρίες είναι υποχρεωμένες από το νόμο να έχουν pos. Επίσης, θα πρέπει να έχουν σε εμφανές σημείο σχετικό αυτοκόλλητο.


Αν δεν κάνω λάθος, υπάρχουν αρκετές που δεν υποχρεούνται ακόμα. Όπως και να έχει όμως είναι αστείο να μην έχεις μαζί σου ένα 100άρικο μεγάλος άνθρωπος. :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618773 Η εργατιά που δεν έχει 100 σε μετρητά, δεν έχει 100 ούτε σε κάρτα Τζιάκο μου. Μην το πας εκεί που δεν πάει. Δεν σου αρμόζει αντιπολίτευση στυλ Φώφης...