Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#617372 Μαζι με αυτους και εγω αδερφε... 33 αισιως και οντως πρωταθλημα ειδα περσυ, βεβαια προλαβα παραγκες, εγκληματικες οργανωσεις, ξυλοδαρμους διαιτητων και πολλα αλλα χειρουργεια! Αλλα ΠΑΟΚ δεν γιναμε ποτε για τα κατσαρολακια! Αν ειχα διαλεξει ομαδα με βαση τα πρωταθληματα θα φωναζα σαν χανος για τον θρηνο!!!
Εγω γουσταρω που απο τη στιγμη που ηρθαν ξενοι διαιτητες και ενας ιδιοκτητης τα πραγματα εχουν αλλαξει! Εγω γουσταρω που η ομαδα για μια ακομα φορα αν και πολυ κακη ειδικα στο δευτερο ημιχρονο κρατησε τα μετοπισθεν και για ενα ακομα παιχνιδι δεν εχασα! Γουσταρα που παλι επιστρατευτηκαν οι γνωστοι διαπιστευμενοι μεσα και εξω απο το γηπεδο αλλα παλι εγω δεν εχασα!
ΠΑΣΟΚ θα ξαναρθει και ακομα δεν θα εχω χασει!!!! :lol: :yahoo:
Αλλα θα ερθει και η στιγμη που θα χασω καποια στιγμη... Και θα ερθει και η στιγμη που δεν θα παρω το πρωταθλημα! So be it! Αρκει να γινει μεσα στο γηπεδο χωρις σφαγες! Παλι για την ομαδα μου θα τραγουδαω!

Αιντε ΠΑΟΚαρα!! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#617374
Νίκος Παππάς έγραψε:Καλά, μέχρι πέρσι υπήρχαν 30χρονοι που δεν είχαν δει τον ΠΑΟΚ πρωταθλητή.

Ξεκαβαληστε! Με 3 πρωταθλήματα σε 90+ χρόνια ιστορίας μιλάτε;


Από το Mi A1.


Ελα κι εσύ. Φτάσανε τον Αρουλη τα παιδιά.
Γιαννικ ξέρεις ότι σπάνια συμφωνώ με Μπαγιερν όμως κοψτο το γαμημενo το sdna. Είναι η φωνή του Μπαοκ στην Αθήνα. Έλεος.
Ποιοι Διαμαρτύρονται επειδή τους τραμπουκισανε? Αυτοί που κυνηγαγανε το διαιτητή με το όπλο? Μην τρελαθούμε. Αυτοί που πετάγανε γαβρους στους πάγκους.?
Αυτοι που πλάκωνανε στο ξύλο δεκαπενταχρονα παιδιά ακαδημιών, τους περνάνε τις εμφανίσεις και τις καιγανε στην Τούμπα?
Γιαννικ στο είπα. Αυτοί είναι ανύπαρκτοι. Είναι μια κακή απομίμηση του Ολυμπιακού στο Βορρά. Τα παιδιά του Κουβελα, του Τσοχατζοπουλου, του Βενιζέλου και του Τσιπρα.
Αυτούς τους έκανε νόμο να πάρουν τον Γαλακτερο ο Βενιζέλος και φωνάζανε ωωω Μπένι Μπένι!!! Έχουνε φάει πολύ σανο τα παιδιά και συνεχίζουν ακαθεκτα.
Κομπλεξικοί μέχρι κόκκαλο.
Μικροφωνο στον Corto...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#618406 Ψεύτες και κλέφτες γυρίζει ο τροχός...
http://www.aek365.org/a-692782/apokleis ... CbL0ygzaMQ
Άβαταρ μέλους
By pro
#618427
junior gt έγραψε:Ψεύτες και κλέφτες γυρίζει ο τροχός...
http://www.aek365.org/a-692782/apokleis ... CbL0ygzaMQ


Θα τους δώσει τον Φορτούνη που κάνει τουλάχιστον 30εκ. και θα πάρει και ρέστα 20εκ.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#618448 Καλά ρε χθεσινοι είστε? :lol:
Σιγά μη πληρώσει, όλο και κάτι θα παίξει :iconcool:

Να δώσουμε συγχαρητήρια σήμερα για τη νίκη του Ολυμπιακού μας, πάντα τον θέλουμε δυνατό στην Ευρώπη :iconcool:

Οχι εσύ ματάκια μου, εσύ ότι θες, ντομπρο γιουτρο κ τα ρέστα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#618592 Μας πήρανε χαμπαρι:
https://www.efsyn.gr/athlitismos/podosf ... a-o-zanter
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#618659 Φαξ με απειλές στα γραφεία της ΕΠΟ!

Ένα φαξ απειλητικού περιεχομένου έφτασε στα γραφεία της ΕΠΟ με αφορμή την απόφαση της Επιτροπής Εφέσεων να διατηρήσει την ποινή δύο αγωνιστικών στον Ολυμπιακό.

Αναλυτικά το περιεχόμενο της επιστολής:

"Δεν έγινε δεκτή η έφεση της ΠΑΕ Ολυμπιακός από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ και ως εκ τούτου θα παίξει χωρίς θεατές με ΠΑΟ και ΑΕΛ".

"ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΠΡΙΝ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΕΙ Ο «ΚΥΡΙΟΣ»…

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΣΚΕΠΤΕΣΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑΤΕ ΠΕΖΟΙ Η ΜΕ ΤΟ ΟΧΗΜΑ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΕΝΑ ΤΥΧΑΙΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ.

ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕ ΚΙ Ο ΣΥΡΙΓΟΣ ΑΛΛΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΣΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.


ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΜΟΙΡΑΙΟ
".

http://www.sport-fm.gr/article/podosfai ... po/4029327

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#618730 Πρέπει να τα βρουν Κόκκαλης και Μαρινάκης για το καλό του Ολυμπιακού μας :shifty:



κειμενογράφο ποιον έχει, είναι καλός
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#619139 Βάζει πολλά πέναλτι φέτος ο βάζελος :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#619599
mikeerfol έγραψε:Ούτε ένα σχόλιο ρε μπαγιερν; :( :x

Όχι Μικέ μου. Εγώ τα σχόλια μου τα έκανα προκαταβολικά. Τότε που βγαίναν οι συνέταιροι, οι εξυγιαντές και μας έλεγαν ότι ο Ολυμπιακός έχει την κυβέρνηση τον Αυγενάκη, ελέγχει το var και το χρηματιστήριο της ΝΥ.
Μετά Χριστόν προφήτης και σταλεγάκιας δεν θα γίνω.
Ότι ήταν να πω το είπα πριν.
Ένα σχόλιο μόνο: ακόμα τίποτα δεν είδες.
Άβαταρ μέλους
By pro
#619608 Ο γάβρος για ΕΝΑ σφύριγμα που του ακύρωσε ένα κανονικό γκολ απειλεί με μηνύσεις, αποχώρηση από το πρωτάθλημα, επανάληψη του αγώνα, κλπ, κλπ. Απορώ τι έπρεπε να κάνουν οι υπόλοιποι τα τελευταία 20 χρόνια. Γιατί όταν η μισή Ελλάδα κάλυπτε τον Κατσουράνη, ενω στο ΙΔΙΟ παιχνίδι δεν είχε δοθεί καθαρο πέναλτι στον Παναθηναικο, το νικητήριο γκολ του γαβρου ηταν οφσάιντ και στο καπάκι χτυπούσαν και τον Σισέ δίδασκαν πολιτισμό.

#mexri_telous
Άβαταρ μέλους
By pro
#619609 Aς δουμε και τι εγραψαν οι κοριοι μετά τον αγώνα:

Μετά τον αγώνα Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 2-1 (19/1/2011), ο Βαγγέλης Μαρινάκης (Β) τηλεφωνεί στον Αχιλλέα Μπέο (Α) από το κινητό τηλέφωνο του Θανάση Κανελλόπουλου.
Α.: Ελα, συγχαρητήρια.
Β.: Ετσι, τέτοιο γ... θέλανε τα μ..., στο 92'.
Α.: Ακου να σου πω όμως...
Β.: Ητανε μια φορά τυχερός ο Ολυμπιακός.
Α.: Συγχαρητήρια ρε παιδάκι μου λέμε, τελείωσε τώρα το πανηγύρι. Ακου τι θέλω να σου πω τώρα. Επειδή πήρα κι ένα μήνυμα έτσι; Πρέπει να τους προστατέψεις καμιά εβδομάδα, 10 μέρες.
Β.: Ετσι, έτσι.
Α.: Μ' ακούς;
Β.: Εντάξει.
Α.: Οπωσδήποτε είναι αυτό.
Β.: Τι εννοείς, ποιους απ' όλους;
Α.: Τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα (εννοεί τον διαιτητή, Δημήτρη Καλόπουλο και το β' βοηθό, Σπύρο Τρύφωνα).
Α.: Μ' ακούς; Σου μιλάει ο φίλος σου, υπάρχει πρόβλημα, με πήραν τηλέφωνο.
Β.: Εντάξει. Τελείωσε, τελείωσε.

Στις 22.46, ο Αχιλλέας Μπέος τηλεφωνεί στον Βαγγέλη Μαρινάκη και τον συμβουλεύει να προστατεύσει τον Καλόπουλο και τον Τρύφωνα, γιατί υπάρχει σοβαρό πρόβλημα και θα υπάρξουν αντιδράσεις, λέγοντάς του χαρακτηριστικά «πρέπει οπωσδήποτε να βάλεις το μαχαίρι στο λαιμό του Πιλάβιου την Κυριακή να τον βάλει (εννοεί τον Καλόπουλο) έστω και τέταρτο..., να μην τους περάσει ρε παιδάκι μου, είναι σημαντικό για σένα αυτό».

Ο Μπέος συνομιλεί για το ντέρμπι με Θανάση Κανελλόπουλο και αναφέρουν τα εξής:
Α.: Τι λέει ο Βαγγέλης, χαρούμενος;
Θ.: Τον έπιασε η καρδιά του, λιποθύμησε απ' αυτό εδώ πέρα. Το γκολ ήταν κανονικό, να το ξέρεις αυτό, ε.
Α.: Ε;
Θ.: Το ματς το είδες;
Α.: Το γκολ του Τσιμπούρη οφ σάιντ, το γκολ του Κατσουράνη είναι καθαρό και το πέναλτι του Τοροσίδη είναι καθαρό. Αλλοίωση αποτελέσματος είναι.
Θ.: Για ξαναπέσ' το.
Α.: Το γκολ που έβαλε ο Τσιμπούρης είναι οφσάιντ. (...)Του Κατσουράνη είναι καθαρό και το πέναλτι του Τοροσίδη είναι χέρι καθαρό και δεν το δίνει. Μη του το λες μωρέ, γ... τα, άκου τι σου λέω.
Θ.: Κοίταξε, στα δύο πρώτα συμφωνώ, στο γκολ του Τσιμπούρη, γιατί ήταν οφσάιντ; Αφού ήταν 10 παίκτες.
Α.: Πιο μπροστά από την μπάλα είναι, παίρνει την κεφαλιά και είναι μόνος του μπροστά, είναι σε θέση οφσάιντ.
Θ.: Στο γκολ του Κατσουράνη ο παίκτης ήταν στο δοκάρι μέσα, πώς και το ακύρωσε αυτός ο από κει, ο επόπτης ήτανε... ήταν γ... τα.
Α.: Υπάρχει πρόβλημα έχε υπόψη σου.
Θ.: Ναι.
Α.: Πες του να με πάρει τηλέφωνο να του πω.
Θ.: Τι πρόβλημα όταν λες;
Α.: Θα του την πέσουνε, αδελφάκι μου, πρέπει να τους προφυλάξει τώρα μην τους δείρουνε, δεν καταλαβαίνετε; Κοιμάστε όρθιοι, πες του να με πάρει.
Θ.: Τους τρεις λες, έτσι;
Α.: Πες του να με πάρει τηλέφωνο, ήδη εγώ το 'μαθα.

Στις 23.07, ο Θανάσης Κανελλόπουλος τηλεφωνεί στον Αχιλλέα Μπέο.
Α.: Αυτό που έγινε σήμερα έχεις υπόψη σου είναι το μεγαλύτερο σκάνδαλο που έχει γίνει μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα. Αλλοίωση αποτελέσματος. Εν πάση περιπτώσει εμείς καλώς έγινε, με το φίλο μας έγινε, αλλά από κει και πέρα πρέπει να πάρει τα μέτρα του. Τώρα δηλαδή πρέπει να τους προστατέψει και τους δύο. Να στείλει δύο παιδιά στη Θεσσαλονίκη και δύο παιδιά στην Κέρκυρα για τις επόμενες 10-15 μέρες να ξεχαστεί. Θα τους κοπανήσουν να ξέρεις, άμα δεν το κάνει αυτό.
Θ.: Ναι. Αυτός που ακύρωσε το γκολ ο επόπτης ήταν του συνδέσμου Κερκύρας;
Α.: Κερκύρας, ναι. Ναι, Τρύφωνας.
Θ.: Να σου πω, έχουν σχέση με τον Μπανανά;
Α.: Με ποιον;
Θ.: Με τον Μπανανά έχει σχέση αυτό;
Α.: Δεν το ξέρω. Δεν νομίζω, μπορεί κιόλας να 'χει. Μπορεί και να 'χει αλλά δεν μιλάει κιόλας. Ο Ολυμπιακός έχε υπόψη σου, πολύ τραγικός στο δεύτερο ημίχρονο. Ειδικά γ...τα
Θ.: Στο 2ο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλύτερος. Στο 1ο ήταν ο Ολυμπιακός, στο 2ο ο Παναθηναϊκός.
Α.: Ναι. Και πρέπει οπωσδήποτε να πιέσεις τον τέτοιον να μην τιμωρήσουνε τον Καλόπουλο, τον Πιλάβιο. Την Κυριακή δηλαδή πρέπει να παίξει ο Καλόπουλος έστω 4ος.
Θ.: Παίζει... είναι ο Νταμπώσης, ο οποίος τον έχει αναλάβει ο πρώην φίλος μας και πρόεδρος, αλλά οι πληροφορίες, λένε οι δημοσιογράφοι, ότι λένε ό,τι και να γίνει δεν μπορεί να κάνει τίποτα, θα τον βάλει 6.00/6.30 οπότε περνάει πειθαρχική.
Α.: Αν γίνει αυτό γ...το, γιατί δεν μπορεί κύριε να παίρνεις κάποιον να σε βοηθήσει και μετά να τον στέλνεις... δεν θα σε βοηθήσει κανένας μετά ξανά. Κατάλαβες; Η δύναμη δηλαδή είναι ότι...
Θ.: Εμένα έτσι μου είπε ένας δημοσιογράφος που έβγαινα έξω, ο (ακατάληπτο) ό,τι και να κάνει ο Νταμπώσης οι πληροφορίες μου λένε ότι δεν μπορεί να τα (ακατάληπτο). Γιατί είναι τρία τα αυτά, είναι και το πέναλτι του Τοροσίδη που λένε όλοι...
Α.: Μετά, ρε παιδί μου, είναι και μ...οι άνθρωποι, βάζει γκολ ο Μιραλάς, βγάζει τη φανέλα του, είναι ο ορισμός της κίτρινης και δεν του δίνει κίτρινη. Δείχ' τη ρε μ..., γιατί να εκτεθείς εσύ; Μ... έκανε ο παίκτης, μπορεί να σου πει κανείς τίποτα; Είναι ζώα οι άνθρωποι ρε π..., στο πέναλτι ήθελες να βοηθήσεις, το έδειξες, εκεί όμως ευθύνεται ο παίκτης, άι γ... θα μου πάρουν εμένα τη σφυρίχτρα γιατί εσύ έκανες μ...; Δηλαδή είναι βαρύ αυτό, αυτός είναι ο ορισμός της κίτρινης. Βγάζεις τη φανέλα σου, δείχνει κίτρινη παγκοσμίως, κατάλαβες;
Θ.: Ε, βέβαια.
Α.: Και δεν του δείχνει. Αντε πήγαινε γ... τότε, αφού είσαι μ... Και τον θέλαμε τώρα να μας βοηθήσει στο Κύπελλο, πάει τώρα.
Θ.: Θα το δούμε πως θα το...τέρα έτσι λένε τώρα τι βαθμό θα του βάλω τώρα. Πάντως κι αν δεν του βάλει τιμωρία, θα του βάλει αργία 15-20 μέρες.
Α.: Καθόλου δεν πρέπει να του βάλει, άμα θέλει να δείξει δύναμη τώρα ο Βαγγέλης καθόλου δεν πρέπει να του μπει τιμωρία. Πρέπει την άλλη εβδομάδα να τον βάλει 4ο, 4ο κάτω...