Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618241 Είναι πιο ακριβό απ'όταν το είχα πάρει. Θα πάω να δω από κοντά τα άλλα 3 να δω πώς είναι σε αίσθηση και αν δεν με καλύψουν τότε ίσως το ξαναπάρω. Αλήθεια που 'ναι ο Qsis που το 'χει ψάξει το θέμα; Qsi :s_shout :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#618293
Dimitris_P έγραψε:Μετά από 7μιση χρόνια το K800 kεyboard αυτοκτόνησε. Δεν γνωρίζω πώς, απλώς το βρήκα να μην δουλεύουν 2-3 κουμπιά. Το δοκίμασα και αλλού. Κρίμας γιατί το είχα σε πολύ καλή κατάσταση, καμία σχεση με αυτό της δουλειάς. :sorry: ρρ3ρρααδσ



Αν πιανουν τα χερια σου, θα μπορουσες να το ανοιξεις και να δεις εαν τα πληκτρα που δεν δουλευουν εχουν φυσικη φθορα (πεταμα) ή αν εχει μπει κατι (καθαρισμα).

Το K800 υπαρχει ακομα στα σκρουτζομαγαζα καπου στο 100€ που ειναι και το budget σου

Τα τρια keyboard που εβαλες, ειναι και τα τρια GAMING και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα για να τα ακουσεις απο κοντα, γιατι λογικα θα ακουγονται. Εγω θα πήγαινα στο Logitech G213 αλλα ειναι λιγο clicky ο ηχος του
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618348 Πήρα τελικά το Vigor GK40 https://www.plaisio.gr/catalog?location ... %3d2915820
Ένα κλικ πιο θορυβώδες από το Corsair K55 https://www.skroutz.gr/s/10821934/Corsair-K55-RGB.html
αλλά σε αποδεκτά πλαίσια. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα σε πλήρη φόρτο, το εγκαινίασε η :inlove: , το βρήκα όμως σαν μέση λύση vfm καθώς δεν θέλω περιττά έξοδα τώρα.

Σαν αίσθηση όμως μου άρεσε περισσότερο το Razer Ornata Chroma https://www.plaisio.gr/pc-perifereiaka/ ... to_2597756
Και πιο μαλακά πλήκτρα και το μαξιλαράκι ωραίο. Όμως διπλάσια τιμή και μη αδιάβροχο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618759 Τελικά δεν με βόλεψε καθόλου το πληκτρολόγιο, το επέστρεψα και πήρα πάλι το Κ800. Σωστά λένε οι σοφοί ό,τι σου δουλεύει μην το αλλάζεις :iconcool:
Το εκνευριστικό είναι ότι δεν του κάνει το παλιό unifying adapter και έβαλα και το καινουριο, το παλιό για το mouse και το καινούριο για το νέο πληκτρολόγιο :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#618851
Dimitris_P έγραψε:Τελικά δεν με βόλεψε καθόλου το πληκτρολόγιο, το επέστρεψα και πήρα πάλι το Κ800. Σωστά λένε οι σοφοί ό,τι σου δουλεύει μην το αλλάζεις :iconcool:
Το εκνευριστικό είναι ότι δεν του κάνει το παλιό unifying adapter και έβαλα και το καινουριο, το παλιό για το mouse και το καινούριο για το νέο πληκτρολόγιο :tomato:


Wagner669 έγραψε:Το K800 υπαρχει ακομα στα σκρουτζομαγαζα καπου στο 100€ που ειναι και το budget σου

:whistlink: :whistlink: :whistlink:

Έχεις κοιτάξει αν δουλευει το καινούργιο unifying με το mouse;
συνηθως εχει μια μαλακισμένη διαδικασία για να το συνδέσεις στο νεο unifying που περιλαμβάνει άναψε/σβήσε το ποντίκι, αίμα παρθένας και δόντι δράκου
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618854
drdino έγραψε:Αν ήσουν ευχαριστημένος από το Κ800 γιατί δεν παίρνεις το ίδιο;



Από την αρχή του το είπαμε αλλά...
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#618857
drdino έγραψε:
drdino έγραψε:Αν ήσουν ευχαριστημένος από το Κ800 γιατί δεν παίρνεις το ίδιο;



Από την αρχή του το είπαμε αλλά...

εχει να φαει τρελο τρολλαρισμα!
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618868 Αν βρίσκετε χαρά σ' αυτό.. anyway χαμένος δεν βγήκα, το επέστρεψα το άλλο, αν γουστάρετε τώρα κάζο τραβάτε αλλού
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#618921
Dimitris_P έγραψε:Αν βρίσκετε χαρά σ' αυτό.. anyway χαμένος δεν βγήκα, το επέστρεψα το άλλο, αν γουστάρετε τώρα κάζο τραβάτε αλλού


καθαρα για χαβαλε τρολλαρουμε :lol: :lol: :lol:

το αλλο που σου πα, το κοιταξες;;;

Έχεις κοιτάξει αν δουλευει το καινούργιο unifying με το mouse;
συνηθως εχει μια μαλακισμένη διαδικασία για να το συνδέσεις στο νεο unifying που περιλαμβάνει άναψε/σβήσε το ποντίκι, αίμα παρθένας και δόντι δράκου
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#618925 Το διαπίστωσα από την 1η στιγμή όπως έγραψα

Το εκνευριστικό είναι ότι δεν του κάνει το παλιό unifying adapter και έβαλα και το καινουριο, το παλιό για το mouse και το καινούριο για το νέο πληκτρολόγιο
Θέλει ψάξιμο όπως λες αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα οπότε προς το παρόν είναι και τα 2. Ακόμα κι αν γίνουν match, το σημαντικό είναι να βλέπει το παλιό (ή τέλος πάντων όποιο γίνει match και στα δύο) το keyboard και το mouse, ειδικά το 1ο, σε περιβάλλον boot, όχι μόνο windows.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#618944
Dimitris_P έγραψε:Το διαπίστωσα από την 1η στιγμή όπως έγραψα

Το εκνευριστικό είναι ότι δεν του κάνει το παλιό unifying adapter και έβαλα και το καινουριο, το παλιό για το mouse και το καινούριο για το νέο πληκτρολόγιο
Θέλει ψάξιμο όπως λες αλλά δεν έχω κάτσει ακόμα οπότε προς το παρόν είναι και τα 2. Ακόμα κι αν γίνουν match, το σημαντικό είναι να βλέπει το παλιό (ή τέλος πάντων όποιο γίνει match και στα δύο) το keyboard και το mouse, ειδικά το 1ο, σε περιβάλλον boot, όχι μόνο windows.



Αν δεν κανω λαθος, εαν συνδεσεις συσκευη με το unifying, το περιβαλλον δεν εχει καμια σημασια
Κραταει τις ρυθμισεις για τη συνδεση στο unifying και οχι στα windows.

Επισης, αλλο σου ειπα να κοιταξεις και αλλο μου λες οτι κοιταξες.
Εγω ρωτησα εαν δουλευει το παλαιο ποντικι με το νεο unifying
Και μου απαντας οτι το παλιο unifying δεν δουλευει με το νεο πληκτρολογιο.

Το να μη δουλευει το παλιο unifying με καινουργια συσκευη, ειναι πιθανο
Το να μη δουλευει παλαια συσκευη με καινουργιο unifying ειναι λιγο δυσκολο

Εχεις εγκαταατησει το πιο προσφατο Logitech Unifying Software;;
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#618945 Σε λαπτοπ που θα προσθέσω δεύτερο dimmακι ram, φαντάζομαι δεν υπάρχει θέμα να έχουν διαφορετικές συχνότητες (1600 το παλιό, 2133 το καινούριο)? Απλά θα παίξουν και τα δύο στη χαμηλότερη συχνότητα, σωστά?
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#618946
Deleted User 1 έγραψε:Σε λαπτοπ που θα προσθέσω δεύτερο dimmακι ram, φαντάζομαι δεν υπάρχει θέμα να έχουν διαφορετικές συχνότητες (1600 το παλιό, 2133 το καινούριο)? Απλά θα παίξουν και τα δύο στη χαμηλότερη συχνότητα, σωστά?


το πιθανότερο είναι αυτό ->

Εικόνα

Αλλά εντάξει, λογικά θα πέσει στη χαμηλότερη συχνότητα

Παλαιότερα έπαιζαν κάτι ασυμβατότητες για μνήμες για AMD και Intel , νομίζω οτι στα DDR4 όλα πρίμα