Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618387 Κολούμπια μακρυά , πολύ κακή ποιότητα , σκίστηκε σόλα εγκάρσια μετά από 30 φορές που τα έβαλα.Τζιμ Κλάρκ συμφωνεί μαζί μου.

Εδώ είσαι:

https://www.fifthelement.gr/el/men/men-footwear/salewa-ms-alp-trainer-mid-gore-tex-63432-0971.html

:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#618389 2 ζευγάρια = 1 πλυντήριο. Οτι θέλει ζητάει ο καθένας. :s_dunno
Άσε που τα φτιάχνουν σε κάτι βιετνάμ με αστείους εργατικούς νόμους
Άβαταρ μέλους
By Govus
#618390
g8777 έγραψε:Κολούμπια μακρυά , πολύ κακή ποιότητα , σκίστηκε σόλα εγκάρσια μετά από 30 φορές που τα έβαλα.Τζιμ Κλάρκ συμφωνεί μαζί μου.

Εδώ είσαι:

https://www.fifthelement.gr/el/men/men-footwear/salewa-ms-alp-trainer-mid-gore-tex-63432-0971.html

:iconcool:


Ίσως έπεσες στην περίπτωση, αυτά που έχω τώρα κλείνουν ...πενταετία και ντρέπομαι ν' αναφέρω δημόσια, πόσο τα φοράω ετησίως :oops: ...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#618396 Ευχαριστώ για τις προτασεις :thumbsup:

@g8777
Αφενος μεν με μπερδεψες με τον Kilometer (190€ :omg: :omg: :omg: ) , αφετερου να σημειωσω οτι τα παπουτσια τα φοραω 365 μερες τον χρονο (αυτα που εβαλες ειναι γαμηστερα ,αλλα μηπως το ποδαρι πιανει 90° το καλοκαιρι;;; :hmmm: )
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#618541
gianik έγραψε:, αφετερου να σημειωσω οτι τα παπουτσια τα φοραω 365 μερες τον χρονο


365 μέρες ξεγεννάς;

:shifty: :shifty:

Είμαι κι εγώ στο ψάξιμο για τη δουλειά και κοιτάζω επίσης Salomon και αντίστοιχες μάρκες, ωστόσο εγώ δε θέλω μποτάκι γιατί θα τα φοράω και το καλοκαίρι όπως επίσης και να μην έχουν δίχτυ γιατί θα μπαίνουν σε χώμα/άμμο.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#618547
gianik έγραψε:Ψαχνω ενα μποτακι καθημερινο για την δουλεια (αποκλειστικα μαυρο).
Τωρα εχω αυτα

5.11 με πλαινο φερμουαρ (αποδειχθηκαν σκυλιά)

Εικόνα


Λεω να αλλαξω στυλ. ( :shifty: )κ να παω σε μποτακι πεζοποριας/ορειβατικο ,να ξεφυγω δλδ απο τις κλασσικες μαρκες στρατιωτικων αρβυλων κ να παω σε
Κατι σαν κ αυτο

Εικόνα


Η αυτο :

Εικόνα


Απαραιτητα χαρακτηριστικα: να ειναι ανετο ,καθως το φοραω 9 ωρες/μερα , αντιολισθητικη σολα κ αδιάβροχο θα εκτιμηθουν...
Γνωμες; :hmmm:
Salomon μπαινουμε η σε 2~3 μηνες θα τα τρεχω για κολλημα στον τσαγκαρη;


Θα σου πρότεινα και αυτά:

http://www.magnumboots.com/uk/strike-force-6-waterproof-sidezip-uniform-safety-boots.html


Ξέρω ότι ψάχνεις κάτι πιο μαλακό αλλά σκέφτηκα μήπως προσεγγίζει με κάποιο τρόπο αυτό που ψάχνεις
Ωστόσο θεωρώ ότι είναι δύσκολο να τα βρεις να τα φορέσεις που είναι και το πιο βασικό.
Σαν μάρκα αξίζει και είναι δοκιμασμένη

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#618548 Μagnum εχω υποσχεθει στα ποδια μου ,ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ..,, :lol:
2 ζευγαρια που ειχα κατα καιρους μου κραρησαν σκαρτα 2 χρονια εκαστο...
Απο τις μαρκες που κυκλοφορουν στην Ελλαδα νομιζω τελικα η 5.11 ειναι ο βασιλιας... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#618552 Pentagon?

Τα έχω πολύ σε εκτίμηση τα προϊόντα της, είχα πάρει και στον στρατό ένα ζευγάρι αρβύλα και είδαν άσπρη μέρα τα πόδια μου.

Έχω και μια τσάντα της που είναι σκυλί και πρσκτικοτατη.

< >
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#618562 Εγώ θα πρότεινα Meindl ή Aigle.
Από προσωπική εμπειρία σε λάσπες, κατσάβραχα και νερά στο κυνήγι, δεν υπάρχουν καλύτερα.
Είναι ελαφριά και πλήρως αδιάβροχα.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#618657 Δεν είχα δει ότι υπάρχει θέμα με το κόστος :oops:
Λάθος πρόταση έκανα...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618753 Εγώ έπαιρνα τα φτηνότερα Goretex που έβρισκα. Κάθε 2-3 χρόνια άλλαζα. Δεν έχει νόημα να αγοράσεις κάτι ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#618774
gianik έγραψε:Μagnum εχω υποσχεθει στα ποδια μου ,ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ..,,
2 ζευγαρια που ειχα κατα καιρους μου κραρησαν σκαρτα 2 χρονια εκαστο...
Απο τις μαρκες που κυκλοφορουν στην Ελλαδα νομιζω τελικα η 5.11 ειναι ο βασιλιας... :hmmm:
Είδες οι διαφορετικές ανάγκες τι πλάνη δημιουργούν;;
Ένας Δκτης είχε κόλλημα με αυτές και αγόραζε ένα ζευγάρι το χρόνο!!!



REALZEUS έγραψε:Εγώ έπαιρνα τα φτηνότερα Goretex που έβρισκα. Κάθε 2-3 χρόνια άλλαζα. Δεν έχει νόημα να αγοράσεις κάτι ακριβό.



Συμφωνώ εν μέρει γιατί για παράδειγμα σε εμάς δε βρίσκεις φτηνό άρβυλο ( αν θες να έχει τις κατάλληλες προδιαγραφές).
Αν είναι all around είμαι μαζί σου.

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#618775 Θεωρητικά είχαμε προδιαγραφές, ειδικές για αρματιστές, αλλά πιάσ' τ' αυγό και κούρεψ' το...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#618785
REALZEUS έγραψε:Θεωρητικά είχαμε προδιαγραφές, ειδικές για αρματιστές, αλλά πιάσ' τ' αυγό και κούρεψ' το...
Καλά πονεμένη ιστορία. Και ο αριθμός των ετών που τα υλικά διατηρούν τις ιδιότητές τους ακόμα πιο πονεμένη!!

.