Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By antonis78
#618495
edmond έγραψε:Τα peakfreak της Columbia που ανέβασες πιο πάνω, τα έχω εδώ και 2 χρόνια στο ίδιο ακριβώς καφέ χρώμα. Είναι ζεστά, αδιάβροχα και άνετα. Προσωπικά, αν ποτέ χαλάσουν θα κοιτάξω να βρω ίδια ακριβώς. Είμαι καταευχαριστημένος.
Έχω επίσης ένα ζευγάρι της Columbia, το Newton Ridge. Ψαξτο(τα είχα βρεί μισή τιμή στα Intersport), μισό κλίκ λιγότερο άνετα, δυο κλίκ πιο σκληροτράχηλα. Πραγματικά ατρόμητα μποτάκια, τα έχω σκίσει στην δουλειά μου εδω και 3 χειμώνες και δεν έχουν μασήσει σε τίποτα.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, ήταν τα τρία σημεία που ήθελα να μάθω τι παίζει :s_roses
Τα Newton Ridge εννοείς αυτά (https://www.spartoo.gr/Columbia-NEWTON-RIDGE-PLUS-II-WATERPROOF-x1244863.php); Όντως πολύ ωραία, θα τα ψάξω :s_thumbsup

Για τα παιδιά που μου πρότειναν τα Panama Jack, ευχαριστώ πολύ αλλά ξεφεύγουν λίγο σε τιμές. Μπορεί να περιμένω λίγο τις γιορτές να δω μήπως βρω κάτι σε καλύτερη τιμή.

Όσον αφορά το μποτάκι VS χαμηλό, εγώ δεν προτιμώ τα χαμηλά, ειδικά τον χειμώνα. Με το μποτάκι το πόδι μου το νιώθω πιο ζεστό και στιβαρό και κυρίως δεν φαίνεται η κάλτσα :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#618506 Δες Urbanfly για casual.
Έχω 3 ζευγάρια, πολύ τίμια

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#618558
gianik έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Μποτάκια δεν μπορώ να φορέσω, πνίγεται το πόδι μου
Άντε μόνο σε τίποτα χιόνια .
Για ποιο λόγο παίρνει κάποιος μποτάκια , εκτός και δουλεύει σε πολυ δύσκολες συνθήκες ; Συνήθως και η αισθητική δεν ειναι το ´ατού ´ τους :-)




Το μποτάκι συνήθως βολεύει αυτούς που δουλεύουν σε εξωτερικές δουλειές και όχι σε δουλειές γραφείου καλή ώρα όπως εσύ. Ειναι πιο ''δεμένο'' το πόδι στον αστράγαλο , πιο ζεστό και δεν φαίνεται και η κάλτσα (σημαντικό.. :iconcool: )..


Οκ για μια τέτοια δουλεια ειναι μια χαρά
Και για χρήστες μηχανής επίσης δεκτόν , τα εχω περάσει και εγώ
Αλλά σαν παπούτσι για casual ντυσιμο.... οκ, γούστα ειναι αυτα .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#618646
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Βρε χωσου λεμε. Παρε και 2ο να κόψει και άλλο.
Με κουράζει η φτώχεια σου.


Asimov έγραψε:Πήγαινε σε συνοικιακο που να είναι στο σκρουτζ



απο συνοικιακο τελικα που ειναι και στο σκρουτζ,πηρα 2 τεμαχια,στα 67 ευρω εκαστο,με αποδειξη χαμηλοτερη.Μια χαρα :s_thumbsup


φορεσα το πρωτο 501 το σκουρο μπλε,το εβαλα στο πλυντηριο,και γεμισε μπρος πισω κατι ασπρες γραμμες. :s_omg
σαν να τριφτηκε καπου κατα μηκος ενα πραγμα.Μιλαμε για γραμμη που αρχιζει απο την κωλοτσεπη και φτανει στο γονατο. :omg:
Αυριο παω στο μαγαζι που τα πηρα με το παντελονι στο χερι.Επισημος ντιλερ της levis απ οτι μου ειπε.
Πως εγινε αυτο? μαζι με αλλα ρουχα πλυθηκε. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#618956 Ρε παιδιά, γιατί είπατε 2 διαφορετικά άτομα σαν πλεονέκτημα των μποτακιών ότι δε φαίνεται η κάλτσα; Τι παίζει; Είναι καινούργια μόδα ή κάτι τέτοιο; Μου έκανε εντύπωση, για αυτό ρωτάω.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#618957 Στρατός. Μπορεί να μην έχουμε τα βασικά στον στρατό αλλά η κάλτσα δεν φαίνεται. Αν ο πόλεμος βασιστεί στο ποσό θα φαίνεται η κάλτσα (και πόσο γυαλισμένος είσαι) τότε σίγουρα θα νικήσουμε.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#618958
dimviii έγραψε:
dimviii έγραψε:
g8777 έγραψε:Βρε χωσου λεμε. Παρε και 2ο να κόψει και άλλο.
Με κουράζει η φτώχεια σου.


Asimov έγραψε:Πήγαινε σε συνοικιακο που να είναι στο σκρουτζ



απο συνοικιακο τελικα που ειναι και στο σκρουτζ,πηρα 2 τεμαχια,στα 67 ευρω εκαστο,με αποδειξη χαμηλοτερη.Μια χαρα :s_thumbsup


φορεσα το πρωτο 501 το σκουρο μπλε,το εβαλα στο πλυντηριο,και γεμισε μπρος πισω κατι ασπρες γραμμες. :s_omg
σαν να τριφτηκε καπου κατα μηκος ενα πραγμα.Μιλαμε για γραμμη που αρχιζει απο την κωλοτσεπη και φτανει στο γονατο. :omg:
Αυριο παω στο μαγαζι που τα πηρα με το παντελονι στο χερι.Επισημος ντιλερ της levis απ οτι μου ειπε.
Πως εγινε αυτο? μαζι με αλλα ρουχα πλυθηκε. :dizzy:


το πηγα σημερα στο μαγαζι που το αγορασα ετοιμος για ολα. :twisted:
κατι αργησατε να το βγαλετε απο το πλυντηριο που ειπε,μολις με κοιταξε,ενταξει ειπε θα το αλλαξουμε.
Πανε στα ραφια,δεν εχουμε σε αυτο το τυπο αλλο στο νουμερο σας.
Παραγγειλτε το να ερθει.
Μπορει να κανει και κανα μηνα,γιορτες τωρα,αργει η λιβαις στις παραδοσεις. :dizzy:
γτχκτπς .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#618961
dimik έγραψε:Τόσο κάνει το aliexpress

< >

παραξενο μου φανηκε,ολοκληρη αντιπροσωπεια να μην εχουν αποθεμα σε ενα κλασσικοτατο κωδικο?
νουμερο w33/34 και αυτο νορμαλ.
με πηραν πριν λιγο τηλεφωνο,δεν υπαρχει η αποχρωση που ειχα παρει στο νουμερο μου :dizzy:
Μονο blue black.
φερτε blue black γτχς. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#618967 Μου θες και γιαπωνέζικο untreated ντίμη :thumbsdown:

Δεν το χεις με τα τζιν :adminpower: Έλεγα να σε σοκάρω για το πως και ΑΝ πλένεται το τζιν αλλά θα σε αφήσω στην τύχη του τζι :s_bye
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618968 Τζιν πλενεται αφου γυρισεις το μεσα εξω. Και ναι Ντριφτη, πλενεται Ντριφτη. Ποσο να κυκλοφορησεις με την σταμπα απο την πραλινα του κου Στεργιου; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#618969
rx8_drifter έγραψε:Μου θες και γιαπωνέζικο untreated ντίμη :thumbsdown:

Δεν το χεις με τα τζιν :adminpower: Έλεγα να σε σοκάρω για το πως και ΑΝ πλένεται το τζιν αλλά θα σε αφήσω στην τύχη του τζι :s_bye


αμα ηταν γιαπωνεζικο δεν θα παθαινε τιποτα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#618971
g8777 έγραψε:Τζιν πλενεται αφου γυρισεις το μεσα εξω. Και ναι Ντριφτη, πλενεται Ντριφτη. Ποσο να κυκλοφορησεις με την σταμπα απο την πραλινα του κου Στεργιου; :ninja:
Ο ίδιος ο ΤΣΕΟ της Lewis λέει ότι πρέπει να πλένονται σπάνια.

https://www.independent.co.uk/life-styl ... 81031.html

Άμα πέσει πραλίνα -> οδοντόβουρτσα

(Τον γράφουμε στα φρύδια μας)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618974 Μαμά > Τσεο.

Σας ξέρω τί Κλεοπάτρες είστε. Και καλά μεγαλωμένοι μέσα στην αλητεία αλλά μπάνιο 45 λεπτά μέχρι να απλώσει καλά η ενυδατικη στα προγουλια σας. Και να βογγαει ο αφυγραντήρας από τους υδρατμούς λες και είναι η :lipsealed: στα αποδυτήρια της Εθνικής κατά το Euro 2004.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#619006 Στα ορυχεια το 1912 μαλλον δεν τα πλενανε ποτε. Μετα απο ενα μηνα με επισκεψεις σε μπαρ με τσιγαριλα, εστιατορια με τηγανιλα, καθισματα λεωφορειων, σημαδια απο πραλινα στεργιου πισω και σταγονιτσες ηβη μπλε μπροστα, τι σκατα θα το κανεις?