Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618403 Δεν ξέρω τι λέτε εσείς πάντως, εγώ θέλω για πρόεδρο ΓΑΠ! :twisted: :superman:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#618404
markvag έγραψε:In other news...


Φ. Γεννηματά: Σημίτης, Βενιζέλος, Γ. Παπανδρέου για Πρόεδρος της Δημοκρατίας




Εικόνα


:lol:

Επόμενη πρόταση ο αποπάνω. Πρώτοι εδώ το διαβάσατε. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#618407
elteo έγραψε:
markvag έγραψε:In other news...


Φ. Γεννηματά: Σημίτης, Βενιζέλος, Γ. Παπανδρέου για Πρόεδρος της Δημοκρατίας




Εικόνα


:lol:

Επόμενη πρόταση ο αποπάνω. Πρώτοι εδώ το διαβάσατε. :s_biggrin


Εικόνα

- κ.Πρόεδρε, γιατί πηδάτε τα κάγκελα ?
- ξέρει η μάνα σου να'με , άσε με τώρα έχω να σφίξω κανα δυο μανίκια καπιταλισμό και έρχομαι για πατσά ψιλοκομμένο
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618412 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#618452
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#618507



ειναι ο καπιταλισμος ηλιθιε
ειναι η δεξια ηλιθιε
ειναι ο ρατσισμος ηλιθιε

και η ελλαδα ζει το ονειρο της με τους μπλε ψευτες και τους μπλε κλεφτες....
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#618508 Ένα τέτοιο επουλίνι δεν μπορεί να γυρίσει κάποιος για την Ελληνική πραγματικότητα;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618520 Που ακριβώς λέει ψέμματα; :hmmm: Και τι ακριβώς δεν βλέπουμε να γίνεται μπροστά στα μάτια μας; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#618526 Που ακριβώς λέω ότι λέει ψέματα;
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#618765 Τώρα τη διαύγεια τι την ήθελε ο αρχι-μ*λάκας ο Γιωργάκης;
Για να μας ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι;
Δε μας φτάνουν τα προβλήματά μας, έχουμε και αυτά...
Και φταίει μετά ο περιπτεράς που δεν έκοψε απόδειξη όταν τα κάνουν όλα ΠΟ*ΤΑΝΑ με επιδόματα χωρίς έλεγχο και επιδοτήσεις σε όποιον είναι στα κόλπα...
iNB4: Δεν επικροτώ τον περίπτερά, τον μαγαζάτορα που φοροδιαφεύγουν ούτε αυτόν που ξεχνάει να χτυπήσει 300.000 στο live του Ρέμου στο νησί... Αλλά από την άλλη...

  • ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 5 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 1 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • Η ΕΠΟΧΗ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 4 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΜΠΑΜ ΣΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 3 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΤΗΕ NEW YORK TIMES - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 7 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 10 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΜΑΚΕΛΕΙΟ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 13 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • KING BET - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 20 - 163.696,37

ΓΤΧ ΤΠ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΤ ΠΕΤΑΓΕ ΟΛΟΥΣ
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#618783
red_monster έγραψε:Δεν νομίζω Τάκη

https://www.kathimerini.gr/1055093/arti ... thlefwnias


Είναι θλιβερό το θέαμα ενός πρωθυπουργού που τραβάει το αυτάκι -με ύφος Γυμνασιάρχη του 80 στη Στεμνίτσα- από τις τράπεζες και telcos, που έπειτα ανακοινώνουν με την ουρά στα σκέλια μειώσεις σε προμήθειες κλπ. :thumbsdown: Έχουμε μια μοναδική ευκαιρία να απαγκιστρωθούμε από τις αγκυλώσεις του παρελθόντος και να πάψουμε επιτέλους να είμαστε η τελευταία σοβιετία της Ευρώπης.

Και λυπάμαι κύριοι, με έκδηλο κρατικό παρεμβατισμό στην οικονομία κάτι δεν πρόκειται να γίνει. Η αγορά πρέπει να αφεθεί ελεύθερη να αυτορρυθμιστεί, όπως γίνεται σε κάθε σοβαρή χώρα. Μόνο έτσι οι δημιουργικές δυνάμεις της οικονομίας θα εκσπερματίσουν αυξημένη παραγωγικότητα και νέες ιδέες, δημιουργώντας εθνικό πλούτο και βελτιώνοντας τη καθημερινότητα όλων μας. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618814
kubiak έγραψε:Τώρα τη διαύγεια τι την ήθελε ο αρχι-μ*λάκας ο Γιωργάκης;
Για να μας ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι;
Δε μας φτάνουν τα προβλήματά μας, έχουμε και αυτά...
Και φταίει μετά ο περιπτεράς που δεν έκοψε απόδειξη όταν τα κάνουν όλα ΠΟ*ΤΑΝΑ με επιδόματα χωρίς έλεγχο και επιδοτήσεις σε όποιον είναι στα κόλπα...
iNB4: Δεν επικροτώ τον περίπτερά, τον μαγαζάτορα που φοροδιαφεύγουν ούτε αυτόν που ξεχνάει να χτυπήσει 300.000 στο live του Ρέμου στο νησί... Αλλά από την άλλη...

  • ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 5 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 1 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • Η ΕΠΟΧΗ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 4 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΜΠΑΜ ΣΤΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 3 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΤΗΕ NEW YORK TIMES - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 7 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 10 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • ΜΑΚΕΛΕΙΟ - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 13 - ΦΡΑΓΚΑ 200.000,00
  • KING BET - ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ 20 - 163.696,37

ΓΤΧ ΤΠ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΤ ΠΕΤΑΓΕ ΟΛΟΥΣ



Σύντροφε kubiak, νομίζω πως ήρθε η ώρα να δούμε το φως το ηλεκτρικόν και να εκδώσουμε εφημερίδα, εργαζόμενοι εσύ, ιδιοκτήτης εγώ, αυτοφωράκιας ο g87777. Τα 200 χιλιάρικα τα μοιραζόμαστε, ο g μπαίνει φυλακή. :iconcool:




Zorz έγραψε:
red_monster έγραψε:Δεν νομίζω Τάκη

https://www.kathimerini.gr/1055093/arti ... thlefwnias


Είναι θλιβερό το θέαμα ενός πρωθυπουργού που τραβάει το αυτάκι -με ύφος Γυμνασιάρχη του 80 στη Στεμνίτσα- από τις τράπεζες και telcos, που έπειτα ανακοινώνουν με την ουρά στα σκέλια μειώσεις σε προμήθειες κλπ. :thumbsdown: Έχουμε μια μοναδική ευκαιρία να απαγκιστρωθούμε από τις αγκυλώσεις του παρελθόντος και να πάψουμε επιτέλους να είμαστε η τελευταία σοβιετία της Ευρώπης.

Και λυπάμαι κύριοι, με έκδηλο κρατικό παρεμβατισμό στην οικονομία κάτι δεν πρόκειται να γίνει. Η αγορά πρέπει να αφεθεί ελεύθερη να αυτορρυθμιστεί, όπως γίνεται σε κάθε σοβαρή χώρα. Μόνο έτσι οι δημιουργικές δυνάμεις της οικονομίας θα εκσπερματίσουν αυξημένη παραγωγικότητα και νέες ιδέες, δημιουργώντας εθνικό πλούτο και βελτιώνοντας τη καθημερινότητα όλων μας. :rtfm:


Χαίρομαι που κι εσύ βλέπεις το φως το ηλεκτρικόν και έχεις αποτάξει το αναρχοαπλυτοκομμουνιστικο παρελθόν σου και κατανοείς πλέον πως πρέπει να δουλεύει μια πραγματικά καπιταληστική και φιλελεύθερη οικονομία. :s_yes

Αλήθεια, θέλεις να κάνουμε μία εφημερίδα και μαζί;;; :hmmm: Θα γράφουμε για τη σεξουαλική ζωή του Ανταρκτικού πιγκουίνου της Βόρειας Αντιπάρου! :s_yes