Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#617538
Νίκος Παππάς έγραψε:Προφανώς και πιέζει ο εργοδότης. Δεν έχει λόγο υπάλληλος να πηγαίνει έτσι από μόνος του.
Άλλωστε και τον ιδιοκτήτη τον γλεντήσανε στα σχόλια.

Από το Mi A1.


Προφανώς κιόλας ; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#617543
red_monster έγραψε:
postruck έγραψε:Nα μας πει ο κάθε ιδιοκτήτης και με ποιά κριτήρια προσλαμβάνει τους οδηγούς :whistlink: :whistlink: :whistlink:
Το επάγγελμα,ειδικά στα νομαρχιακά,αν έχει φτάσει σε τέτοια χάλια,φταίνε οι ίδιοι οι ιδικτήτες και οχι οι οδηγοί.


Γνώστης :)

Κάτι λίγο
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#617746 Είμαι σε στενό, πηγαίνω αργά <30 και είναι μια πεζή αριστερά που πηγαίνει κλασσικά από τον δρόμο στην ίδια φορά με μένα, δηλαδή με έχει πλάτη. Οκ γνωστό αυτό στην Ελλάδα, κανένα πρόβλημα.

Κι ενώ έχω πλησιάσει στα 5 μέτρα, ΤΣΑΚ περνάει απέναντι χωρίς καν να γυρίσει να ελέγξει :dizzy: Αφού κοκκάλωσα και ΑΦΟΥ πέρασε η κιουρία, γύρισε να κοιτάξει και συνέχισε :s_yes

Δεν ήταν το στυλ σε βλέπω, σε γράφω στ'@@ μου και περνάω, αλλά το είμαι χαμένη στην κοσμάρα μου.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#618443 Θα 'θελα να ευχηθώ από καρδιάς σε όλα αυτά τα σκατόζωα που κάθε πρωί στην έξοδο της ΑΟ προς Λαμία δεν στέκονται στην ουρά (we ate the queue), παρά προσπερνάνε όποιον βρουν μπροστά τους και χώνονται με το έτσι θέλω, καλό και βασανιστικό ψόφο :s_bye :s_devil

Επίσης, κάθε πρωί λέω στα δύο ένστολα παιδιά, που στέκονται αμέσως μετά τον χαμούλη, να πάνε ακριβώς στην έξοδο της ΑΟ προς Λαμία και να διώχνουν τους κάφρους προς Πειραιά, μιας και εκεί είναι συνήθως το πρόβλημα. Κι αν δεν συμμορφώνονται, κλησούλα. Τόσο δύσκολο είναι; Να δεις, στέκονται όλοι στη σειρά;
Πάντα κουνάνε καταφατικά το κεφάλι τους, αλλά κάθε πρωί βρίσκονται στο ίδιο σημείο. Σήμερα με τη βροχούλα, περίμεναν μέσα στο περιπολικό τα χρυσούλια μου.

ΛΕΑ πάντως 1-2 είδα να μπαίνουν. Μεγάλη έκπληξη ομολογώ (κατάλαβαν προφανώς ότι είναι της μόδας οι κλήσεις για ΛΕΑ), αν και προφανώς όσοι έμπαιναν ΛΕΑ, τώρα περνάνε τη σειρά από αριστερά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618455 Κι εγώ να δώσω την αμέριστή μου αγάπη στους γιδοβοσκούς που πήγαιναν στον επαρχιακό με 50-60 χθες το απόγευμα που έβρεχε όταν γύριζα από τη δουλειά (όχι πολύ, μη φανταστείτε, μια απλή συνηθισμένη βροχούλα), τους πέρασα, μιας και πήγαινα με 90 και με ξαναπέρασαν ΜΕΣΑ σε χωριό που θυμήθηκαν να βγάλουν τον Σουμάχερ που πάντα έκρυβαν μέσα τους, πηγαίνοντας με 70 + :inlove: ...

Για να ξαναμειώσουν ταχύτητα όταν βγήκαν από την κατοικημένη περιοχή. :inlove:

Μερικές φορές είναι τόσο συγκλονιστική η βλακεία, που απλά μένεις άφωνος. :inlove: Ιδίως όταν τους πετυχαίνεις δυο - δυο... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#618458 Πρόσεξε τι λένε αυτοί στo καφενείo για σένα "...και εκει που πήγαινα σιγά γιατί έβρεχε (και γιατί τα λάστιχα που φοράω είναι δεκαετίας/ θυγατρικής / κινέζικα βλάκας είμαι να πληρώνω για καλά λάστιχα) ενας μας προσπερνάει σαν τρελός με μια BMW , πιο κάτω όμως τον προλάβα (καμιά μνεία για το χωριό και το όριο 50 ) και τον πέρασα ,αυτοί οι νέοι δεν ξέρουν να οδηγούν θέλουν και BMW… Ντίνα πιάσε μια γύρα τσίπουρα ακόμα!" εκείνη την ώρα μπαίνει και ο πλανόδιος όπα εχει και γυαλιά του € και διαλέγει με πιο βλέπει καλλίτερα μέχρι να έρθουν τα τσίπουρα!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#618479 Το πιο πιθανό είναι πως έχουν χάλια φώτα, οπότε στον επαρχιακό που είναι σκοτεινά δεν βλέπουν και πάνε με 50 και μέσα στο χωρίο με τον δημοτικό φωτισμό ανεβαίνουν στα 70! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618503 Εδώ βλέπω δύο κατηγορίες οδηγών. Αυτούς που πάνε σαν τον παλαβό και σε περνάνε από παντού και αυτούς που πάνε λίγο πιο αργά από το σαλιγκάρι. :lol:

Στη μέση υπάρχουν πολύ λίγοι... :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#618513 Ξέρεις αυτό που είχε πει ο George Carlin, ότι όλοι μας θεωρούμε ότι έχουμε την ιδανική ταχύτητα και ότι όποιος πάει πιο σιγά από εμάς είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι μανιακός

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#618519
belgarion έγραψε:Ξέρεις αυτό που είχε πει ο George Carlin, ότι όλοι μας θεωρούμε ότι έχουμε την ιδανική ταχύτητα και ότι όποιος πάει πιο σιγά από εμάς είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι μανιακός

< Note >


:lol: :lol: :lol:

Το ξέρω τώρα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#618522
belgarion έγραψε:Ξέρεις αυτό που είχε πει ο George Carlin, ότι όλοι μας θεωρούμε ότι έχουμε την ιδανική ταχύτητα και ότι όποιος πάει πιο σιγά από εμάς είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι μανιακός

< Note >
Α!!!! Για αυτο συνήθως βλέπω μόνο ηλίθιους γύρω μου.... :-)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#618527
belgarion έγραψε:Ξέρεις αυτό που είχε πει ο George Carlin, ότι όλοι μας θεωρούμε ότι έχουμε την ιδανική ταχύτητα και ότι όποιος πάει πιο σιγά από εμάς είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι μανιακός

< Note >


την επομενη φορα που θα με σταματησει ο giannik αυτο θα του πω. :lol:

υγ σημερα απο Ιωαννινα -> Αρτα με σταματησε μετα τη Φιλιππιαδα σε παρκινγκ, τροχαια οπου υπηρχε και κλιμακιο της επιθεωρησης εργασιας. :s_omg
Πληρωνοσαστε κανονικα,το ωραριο τηρειται το ωραριο με ρωτησε? :s_omg
Άβαταρ μέλους
By g8777
#618530 Μερικοί είμαστε με παιδιά μέσα στο αυτοκίνητο,δεν χρειάζεται να οδηγάς σαν μανιακός . Τήρησε τα όρια και εναρμονισου με την ροή της κίνησης, όχι άλλο ταλιμπαναριο εκεί έξω απο wannabe Σαρημπαλιδηδες. :help:


dimviii έγραψε:
belgarion έγραψε:Ξέρεις αυτό που είχε πει ο George Carlin, ότι όλοι μας θεωρούμε ότι έχουμε την ιδανική ταχύτητα και ότι όποιος πάει πιο σιγά από εμάς είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι μανιακός

< Note >


την επομενη φορα που θα με σταματησει ο giannik αυτο θα του πω. :lol:

υγ σημερα απο Ιωαννινα -> Αρτα με σταματησε μετα τη Φιλιππιαδα σε παρκινγκ, τροχαια οπου υπηρχε και κλιμακιο της επιθεωρησης εργασιας. :s_omg
Πληρωνοσαστε κανονικα,το ωραριο τηρειται το ωραριο με ρωτησε? :s_omg


:whistlink:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#618531
g8777 έγραψε:Μερικοί είμαστε με παιδιά μέσα στο αυτοκίνητο,δεν χρειάζεται να οδηγάς σαν μανιακός . Τήρησε τα όρια και εναρμονισου με την ροή της κίνησης, όχι άλλο ταλιμπαναριο εκεί έξω απο wannabe Σαρημπαλιδηδες. :help:


dimviii έγραψε:
belgarion έγραψε:Ξέρεις αυτό που είχε πει ο George Carlin, ότι όλοι μας θεωρούμε ότι έχουμε την ιδανική ταχύτητα και ότι όποιος πάει πιο σιγά από εμάς είναι ηλίθιος και όποιος πάει πιο γρήγορα είναι μανιακός

< Note >


την επομενη φορα που θα με σταματησει ο giannik αυτο θα του πω. :lol:

υγ σημερα απο Ιωαννινα -> Αρτα με σταματησε μετα τη Φιλιππιαδα σε παρκινγκ, τροχαια οπου υπηρχε και κλιμακιο της επιθεωρησης εργασιας. :s_omg
Πληρωνοσαστε κανονικα,το ωραριο τηρειται το ωραριο με ρωτησε? :s_omg


:whistlink:

πουλαμε και διαβρωτικο σε 5κιλο,την επομενη φορα θα εχω μαζι μου ενα δοχειο μηπως θελει καποιος να ξεβαψει το αυτοκινητο του. :s_empathy