Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#617487 Πόσο κάνεις το Αθήνα - Θεσσαλονίκη; Αν πούμε 5 ώρες, περίπου τόσο θέλεις και για τα σύνορα (είναι λίγο παραπάνω απόσταση, αλλά γλιτώνεις το μπες στην πόλη). Θέλεις 2 ώρες να διασχίσεις τη Β. Μακεδονία και μετά θέλεις ένα 4ωρο για Βελιγράδι. Αν πας για Ζάγκρεμπ θες το πολύ ένα τρίωρο ευθείας και από εκεί άλλο ένα δίωρο να μπεις Αυστρία. Μετά το Μόναχο είναι αν θυμάμαι καλά περίπου 4 ώρες. Στα έβαλα σπαστά για να υπολογίσεις και τι σπάσιμο θα κάνεις τη διαδρομή αν χρειαστεί
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#617499 Αναλυτικοτατος :yahoo:
Τελευταία ερώτηση για το ένα εκατομμύριο: από κάμερες/Ροσκο τι λενε οι παραδουναβιοι γείτονες;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#617506 Στις εθνικές; Τίποτα. Βέβαια δεν το ξεφτιλίζω, βαριά 140 το πάω. Αλλά δεν υπάρχει ούτε υπόνοια.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#617514 :s_thumbsup :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#617520 Αν δεν έχει νησίδα στη μέση πας όσο και ο μπροστινός σου. Πλέον είναι πολύ λίγα αυτά τα χιλιόμετρα
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#617521 Και να υπάρχουν σταθερές κάμερες (Κροατία έχει σίγουρα) δεν σε πολυαπασχολούν, αυτό που σε νοιάζουν ειναι τα πιστόλια.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#617525 Γενικά τηρείς τα όρια και πας κιουρια ακομα κι αν τα ντόπια τσακάλια το πατάνε γιατι αν σε τσακωσουν με πιστόλι θα πρέπει να ξεσκονισεις τις διαπραγματευτικες σου ικανότητες.
Επίσης σημαντικό, να έχεις πράσινη κάρτα γιατι θα στη ζητήσουν στα σύνορα της Βόρειας Μακεδονίας.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#617529 Τι κάνουμε; Έχεις πράσινη κάρτα και η δική μου ασφάλεια κλοπής και μεικτή ισχύουν παντου όπου ισχύει η πράσινη κάρτα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#617531 Ξένη ασφαλιστική;
Από ελληνικές εταιρείες νομίζω μόνο η Εθνική καλύπτει κλοπή και μικτή στο εξωτερικό (και δεν είμαι σίγουρος αν περιλαμβάνονται όλες οι βαλκανικές), οπότε θέλει λίγο προσοχή για όποιον αποφασίσει να βγει εκτός και πιστεύει ότι η πράσινη κάρτα αρκεί.

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#617533
mirage έγραψε:Τι κάνουμε; Έχεις πράσινη κάρτα και η δική μου ασφάλεια κλοπής και μεικτή ισχύουν παντου όπου ισχύει η πράσινη κάρτα.


Ποσο πληρωνεις για αυτή την ασφαλεια στην Ελβετια?

Στην Ελλαδα μονο η ΕΑ ασφαλζει κλοπη εκτος Ελλαδας και μεικτη από ότι ξερω.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#617534 Όσο πληρώνουν ολοι οι άνθρωποι με μεικτή ασφάλεια στην Ελβετία για αμαξι σαν το δικό μου. Δεν ειναι κατι σπεσιαλ, ολες καλύπτουν τα ίδια πράγματα για ταξίδια εκτος Ελβετίας.