Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#617459 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#617462
popolaros έγραψε:
Απαλλάχθηκε λόγω παραγραφής ο Νίκος Γεωργιάδης για την ασέλγεια σε ανήλικο

https://www.ethnos.gr/politiki/75246_ap ... se-aniliko

πεφτω απο τα συννεφα version 2

η λεξη σαπιλα πλεον αποκτα ΑΛΛΟ νοημα.

αλλα οκ, ειπαμε. ΑΡΙΣΤΕΙΑ.


Η ασέλγεια σε ανήλικο κατά συρροή είναι πλημμέλημα πλέον;;; :s_shout :s_shout :s_shout


:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:



georgetz έγραψε:Ο κατηγορούμενος για την ασέλγεια είναι που βγαίνει λόγω νόμου που ψηφίστηκε 2 μέρες πριν τις εκλογές απο τη ΔΦΑ, λένε.


Η λέξη κατάπτυστο δεν αρχίζει καν να περιγράφει την πραγματικότητα... Όποιος κι αν ψήφισε κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By pro
#617481
markvag έγραψε:
Η ασέλγεια σε ανήλικο κατά συρροή είναι πλημμέλημα πλέον;;;


Αν εχω καταλαβει καλα παντα πλημμελημα ηταν, η αλλαγη ειναι στο χρονο παραγραφης.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#617512 https://m.popaganda.gr/newstrack/nikos- ... oaU2y7xN7c

#pederotalirakia
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#617519 Ειναι τρομερό το πόσο θράσος μπορεί να έχει ένα κάθαρμα. Διάβαζα τις δηλώσεις και το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτώ ήταν η θεία δίκη.
Απ την άλλη βέβαια, διάβαζα και το άρθρο του λιμπεραλ και καταλαβα οτι η πηγάδα δε τους χωράει όλους

georgetz έγραψε:
popolaros έγραψε:


βρες του τώρα και μια θεσούλα σε ένα νοσοκομείο να τον κάνουμε και άγιο...


Γιατί, βουλκανιζατερ έχει ? :hmmm:


To ένα πόδι στον τάφο.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#617522
georgetz έγραψε:
popolaros έγραψε:


βρες του τώρα και μια θεσούλα σε ένα νοσοκομείο να τον κάνουμε και άγιο...


Γιατί, βουλκανιζατερ έχει ? :hmmm:
Είσαι τόσο κεφτές που αναμασας τον κολλητό σου το Μπογδάνο χωρίς να αναζητήσεις την πληροφορία.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#617535 Η πρωτόδικη απόφαση γιατί μιλούσε κατά συρροή; Νόμιζα ότι μιλούσαμε για μια φορά.

By the way, είμαι σίγουρος (not) ότι όποιος πάει σε μπορντελ ή κλείνει ραντεβού με γκογκο-μπόιζζζ ζητάει μια ταυτότητα πρώτα για να σιγουρευτεί για το ενήλικο της υπόθεσης.

Πέρα από την πλάκα, το τραγικό της υπόθεσης είναι η εκμετάλλευση που πέφτει (ειδικά σε αυτές τις χώρες) σε ότι αφορά την πορνεία γενικά. Καλώς/κακώς, το αν κάποιος/κάποια είναι 19 ή 17 δεν είναι πάντα ευδιάκριτο. Για να γλυτώσω επικρίσεις, δε μιλάμε για περιπτώσεις όπου το νεαρό της ηλικίας είναι προφανές.


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#617567
pro έγραψε:
markvag έγραψε:
Η ασέλγεια σε ανήλικο κατά συρροή είναι πλημμέλημα πλέον;;;


Αν εχω καταλαβει καλα παντα πλημμελημα ηταν, η αλλαγη ειναι στο χρονο παραγραφης.


Αν είναι έτσι (και τα δύο σκέλη) είμαστε άξιοι να καούμε όλοι μας ως χώρα στα πιο βαθιά καζάνια της κολάσεως.



popolaros έγραψε:Ο προϋπολογισμός του 2020 πιο αντικοινωνικός από του 2019


https://www.efsyn.gr/stiles/apopseis/22 ... o-toy-2019



:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:


Αυτό που δεν λέει, πέρα από την αύξηση των έμμεσων φόρων (οι πιο άδικοι φόροι κοινωνικά) και την μείωση των εταιρικών φόρων (άλλο δωράκι αυτό), είναι και πως θα είναι η κατανομή μεταξύ των φυσικών προσώπων, όπου εκεί θα δούμε ακόμα πιο ωραία διαμαντάκια.


Επίσης, δεν μας λέει πόσο κοστίζει το επιτελικό κράτος που διόρισε περισσότερους μετακλητούς και με 50% αυξημένους μισθούς, αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#617570
Serf έγραψε:Η πρωτόδικη απόφαση γιατί μιλούσε κατά συρροή; Νόμιζα ότι μιλούσαμε για μια φορά.

By the way, είμαι σίγουρος (not) ότι όποιος πάει σε μπορντελ ή κλείνει ραντεβού με γκογκο-μπόιζζζ ζητάει μια ταυτότητα πρώτα για να σιγουρευτεί για το ενήλικο της υπόθεσης.

Πέρα από την πλάκα, το τραγικό της υπόθεσης είναι η εκμετάλλευση που πέφτει (ειδικά σε αυτές τις χώρες) σε ότι αφορά την πορνεία γενικά. Καλώς/κακώς, το αν κάποιος/κάποια είναι 19 ή 17 δεν είναι πάντα ευδιάκριτο. Για να γλυτώσω επικρίσεις, δε μιλάμε για περιπτώσεις όπου το νεαρό της ηλικίας είναι προφανές.


< >


Οχι, δεν ήταν μια φορά, κι όχι δεν πήγαινε σε μπουρδέλο. Αν βάλεις όλο το context (Moλδαβία, διπλωματικά διαβατήρια, κυκλώματα πορνείας κλπ κλπ) εχεις μια καλή εικόνα του πόσο ζέχνει. Κανένας δεν τον κατέκρινε επειδή ειναι ομοφυλόφιλος
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#617587
markvag έγραψε:
pro έγραψε:
markvag έγραψε:
Η ασέλγεια σε ανήλικο κατά συρροή είναι πλημμέλημα πλέον;;;


Αν εχω καταλαβει καλα παντα πλημμελημα ηταν, η αλλαγη ειναι στο χρονο παραγραφης.


Αν είναι έτσι (και τα δύο σκέλη) είμαστε άξιοι να καούμε όλοι μας ως χώρα στα πιο βαθιά καζάνια της κολάσεως.


Νομίζω ειναι ηλικιακή η διάκριση. Η παιδεραστία, π.χ σε μια ηλικία 10-12 χρόνων δεν παίζει να μην είναι βαρβάτο κακούργημα - για ηλικίες όμως ανω των 15 μετατρέπεται απλά σε "ασέλγεια σε ανήλικο" η κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By pro
#617591 Πιθανότατα είναι έτσι, εγω αναφερόμουν στο συγκεκριμένο περιστατικό.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#617599 Και πάλι...