Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#615657
Dodger έγραψε:To serial number το βρήκε, και θα πάει τώρα στην Ασφάλεια να το δηλώσει. Απλά, προχθές βράδυ, ο αξιωματικός υπηρεσίας μας είπε πως θέλουν το ΙΜΕΙ για να μπορέσουν να μπλοκάρουν/αχρηστεύσουν τη συσκευή. Άντε να δούμε..

Τι να μπλοκάρουν;Δεν είναι κινητο!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#615961 Περί Taotronics Noise Cancelling
Συνέχεια από εδώ κι εδώ
viewtopic.php?p=595452#p595452
viewtopic.php?p=595457#p595457

Πήρα στην καλή μου τα Taotronics 46 https://www.amazon.co.uk/dp/B07PCMWZ9N/
Πολύ καλό vfm μπορώ να πω και κοιτάνε σχεδόν στα μάτια τα bose

Αρνητικά:
- Γκουμούτσα και δεν διπλώνει όπως το bose, άρα έχει μια τεράστια θήκη.
- Έχει 2 ξεχωριστούς διακόπτες για ANC και σύνδεση με το κινητό. Δεν το πρόσεξα και έμεινε από μπαταρία λόγω ανοιχτού ANC. Ευτυχώς έπαιξε powerbank
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#616230 Γνωρίζει κάποιος πως θα μπορούσα να συγχρονίσω τα αρχεία δύο υπολογιστών, χρησιμοποιώντας ένα Synology NAS;
Έχω ένα DS118 και θα ήθελα να συγχρονίσω τα αρχεία που βρίσκονται στο desktop του σταθερού με τα αντίστοιχα του laptop.

Έχω ήδη χρησιμοποιήσει το Synology Drive Client για να κάνω back up τα αρχεία του laptop, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω και για συγχρονισμό. Το θέμα είναι μην κάνω κανένα λάθος και σβηστούν αρχεία. :help:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#616234 Εγώ χρησιμοποιώ το alway sync. Κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις (απόλυτα αξιόπιστα μέχρι στιγμής). Πρέπει να βρεις μόνο την pro έκδοση, για συγχρονισμό χωρίς περιορισμούς.
Και το Synology drive κάνει τη δουλειά, αλλά κι εγώ το χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής για μονόπλευρο backup και όχι για συγχρονισμό. Λογικά θα λειτουργεί μια χαρά και για αμφίδρομο.

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#616260 Ο σταθερός θα βρίσκεται στον χώρο εργασίας, ενώ το laptop σπίτι, οπότε δεν θα είναι στο ίδιο δίκτυο. Το Alway Sync θα μπορεί να συγχρονίσει έτσι;
Άβαταρ μέλους
By Chris
#616414 Οχι. Βεβαια δεν υπαρχει και λογος να μην πας σε 15.6". Ή σιγουρα χρειαζεται η περιστρεφομενη?
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#616417 Έχει μάθει σε τάμπλετ και θεωρεί θα τη βολέψει να το χρησιμοποιεί και σα ταμπλετ οπότε ας υπάρχει η περιστρεφόμενη. Επίσης και τώρα έχει 14αρι και μου λέει δε θέλει μεγαλύτερο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#616421 https://www.skroutz.gr/s/15584166/Micro ... -64GB.html
Ή γενικώς, οποιοδήποτε Surface.
Εγώ θα έπαιρνα κάτι τέτοιο για γονιό:
https://www.skroutz.gr/s/17482128/Micro ... 128GB.html
Άβαταρ μέλους
By pro
#616422 Λόγος να μην πας σε AMD κανένας. Λόγοι να μην πας σε LENOVO, ίσως. Οσα έχουν πέσει στα χέρια μου έχουν μετριότατη κατασκευή, με περιστρεφόμενη οθόνη θα το σκεφτόμουν 2 και 3 φορές, ειδικά αν μιλάμε για 500 ευρώ, στα οποία μπορείς να βρείς αρκετές εναλλακτικές.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#616424 Όλα του 500αρικου πλαστικούρα δεν είναι? HP, Lenovo, Αsus όλα πλαστικά.

Το ιδανικό θα ήταν κάτι σε ultrabook αλλά είναι απλησίαστα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#616430
Deleted User 1 έγραψε:Όλα του 500αρικου πλαστικούρα δεν είναι? HP, Lenovo, Αsus όλα πλαστικά.

Το ιδανικό θα ήταν κάτι σε ultrabook αλλά είναι απλησίαστα.

Επειδή είχα Ultrabook, δεν πλεονεκτούν κάπου από ένα Surface Tab. Για την ακρίβεια, όποιος πήρε Surface, δεν κοίταξε ξανά κανένα άλλο.