Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#615548 Δεν μου αρέσει που λήστεψαν την :inlove: χθες το απόγευμα, για 2η φορά τα τελευταία 3 χρόνια. Μπήκαν μέσα αφού έλειπαν όλοι (ευτυχώς), έσπασαν το παράθυρο και βούτηξαν ένα laptop. Ερώτηση, η ασφάλεια μας είπε ότι αν δώσουμε το ΙΜΕΙ number της συσκευής, μπορούν να το αχρηστεύσουν (λογικά να το κλειδώσουν). Με το serial number γίνεται;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#615780 Το serial number χρησιμεύει μόνο για την ταυτοποίηση του λάπτοπ (αν βρεθεί), δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδωθεί απομακρυσμένα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#615790 Εκτός αν έχει ενεργοποιηθεί η συγκεκριμένη λειτουργία (άσχετο με το serial # βεβαια): https://support.microsoft.com/en-us/hel ... ows-device
Άβαταρ μέλους
By elteo
#615898 Moυ άρεσε (που με ταξίδεψε στο παρελθόν) ...

Άβαταρ μέλους
By rafi
#615932
elteo έγραψε:Moυ άρεσε (που με ταξίδεψε στο παρελθόν) ...

Εμενα με στεναχωρει που στον τομεα των διαγραμμισεων μπορει να εχουμε κανει και βηματα πισω.. στην λωριδα του σημερα βεβαια νομιζω οτι καθεται το ιδιο ποσοστο με τοτε, πραγμα που σημαινει οτι εχουμε ψιλοβελτιωθει αν συνυπολογισει κανεις οτι με βασει τα πλανα δεν ειχε εμποδια και παρανομα παρκαρισματα στη δεξια πλευρα σε αντιθεση με σημερα που και να θες δεν μπορεις να κατσεις στη λωριδα σου.


.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#615933
elteo έγραψε:Moυ άρεσε (που με ταξίδεψε στο παρελθόν) ...

Εμενα με στεναχωρει που στον τομεα των διαγραμμισεων μπορει να εχουμε κανει και βηματα πισω.. στην λωριδα του σημερα βεβαια νομιζω οτι καθεται το ιδιο ποσοστο με τοτε, πραγμα που σημαινει οτι εχουμε ψιλοβελτιωθει αν συνυπολογισει κανεις οτι με βασει τα πλανα δεν ειχε εμποδια και παρανομα παρκαρισματα στη δεξια πλευρα σε αντιθεση με σημερα που και να θες δεν μπορεις να κατσεις στη λωριδα σου.

.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#616407 δεν με αρέσει που ο κόσμος φοβάται να ζήσει κι όχι να πεθάνει :(

προσήλθε ασθενής με ένα τερατάκι στο χέρι του και μετά 3 χρόνια και πάρα πολύ σπρώξιμο ήρθε σε μένα να μού το δείξει. κι όταν το είδα στραβοκατάπια :( :(

το φινάλε λέει ότι μέσα στο τερατάκι εκκολάφθηκε ένα πραγματικό κτήνος που όπως φαίνεται θα τον στείλει στον άλλον κόσμο. το μεγάλο γαμώτο είναι ότι το πρωταρχικό τερατάκι είναι "άκακο" παρόλο τον όγκο που είχε

γιατί; :(
Τελευταία επεξεργασία από JBT και 26 Νοέμ 2019, 11:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#617354 Μου αρέσει που σε ένα άνθρωπο (τον πατέρα μου) ΠΟΛΥ δύσκολο με τα ιατρεία και τις επεμβάσεις έφτασε η ώρα και χθες χειρουργήθηκε, έκτακτα (μη ανατασσόμενη βουβωνοκήλη) και αισίως ανακάμπτει και αναρρώνει μια χαρά παρά το ταλαιπωρημένο σύνολο του οργανισμού.
Δυστυχώς ή ευτυχώς, έπρεπε να φτάσει η κατάσταση στο αμήν για να γίνει όλο αυτό. Αμήν και προχωράμε.

Μου αρέσει και δεν μου αρέσει η κατάσταση στα νοσοκομεία που βλέπω ικανότατους γιατρούς και εξαιρετικούς ανθρώπους σε ένα σύνολο χαμηλής δυναμικότητας και στερήσεων πόρων.