Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#615658 Κωνσταντινούπολη δεν έχω πάει, αλλά έφερα κάτι τούρκικα μπακλαβαδάκια από Ντουμπάι... ποίημα :inlove: (αυτά). Έτσι μου 'ρχεται να βάλω μία παραγγελία :ninja:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#615698
Scotch έγραψε:Κωνσταντινούπολη δεν έχω πάει, αλλά έφερα κάτι τούρκικα μπακλαβαδάκια από Ντουμπάι... ποίημα :inlove: (αυτά). Έτσι μου 'ρχεται να βάλω μία παραγγελία :ninja:


PLEASE CONSUME THE PRODUCT WITHIN 72 HOURS AFTER RECEIVING IT ! :shifty:

με 22€ το κιλό μάλλον το αντίθετο πρέπει να κάνεις! :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619209 προτάσεις για καλό Ιταλικό να πάω την gianikαινα ;;; :inlove:


κατά προτίμηση Νότια Προάστια (από Π.Φάληρο έως Γλυφάδα)....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#619215 Παλιά πήγαινα στο Vincenzo το οποίο ήταν πολύ καλό τότενες. Έχω χρόοοοονια να πάω οπότε δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι.
Έχουν γίνει όμως αρκετές φορές αναφορές σε Ιταλικά στο παρελθόν, κάνε μια αναζήτηση
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619218
Dimitris_P έγραψε:Παλιά πήγαινα στο Vincenzo το οποίο ήταν πολύ καλό τότενες. Έχω χρόοοοονια να πάω οπότε δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι.
Έχουν γίνει όμως αρκετές φορές αναφορές σε Ιταλικά στο παρελθόν, κάνε μια αναζήτηση



το vincenzo το έχουμε χτίσει ρε Δημήτρη , τι μας λες τώρα... :lol:
πλέον έχει αλλάξει σημείο , δεν έχω πάει στο καινούριο...
Πάντως οκ καλό ήταν , στον μ.ο θα έλεγα , δεν έτρωγες κάτι καταπληκτικο...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619219
kovathe έγραψε:Tinello.

< >



:hmmm:

μέτρια σχόλια στο tripadvisor..
για πες εσύ τπτ...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#619224
gianik έγραψε:προτάσεις για καλό Ιταλικό να πάω την gianikαινα ;;; :inlove:


κατά προτίμηση Νότια Προάστια (από Π.Φάληρο έως Γλυφάδα)....
Το Casa di Giorgino στην Κύπρου είναι τίμιο (ίσως το ξέρεις από παλιά που ήταν στην πλατεία Καραϊσκάκη)
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#619235 A πολύ ωραίο το Sale Bianco, αν κι έχω κάνα χρόνο να πάω, αλλά ετοιμάσου να ξηλωθείς για τα καλά
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#619240
gianik έγραψε:
kovathe έγραψε:Tinello.

< >



:hmmm:

μέτρια σχόλια στο tripadvisor..
για πες εσύ τπτ...
Έχω κάποια χρόνια να πάω βέβαια αλλά απ όσο θυμάμαι: δεν παραγγέλνεις, φέρνει οτι φτιάχνει εκείνη τη μέρα, πληρωνεις το κεφάλι κάνα 35αρι.
Ακριβούτσικο αλλά μας είχε παει 2-3 φορες η αδερφή της γυναίκας μου.
Ειχαμε πετύχει μακαρονάδες με θαλασσινά θεϊκές, γενικά επική μάσα έφερνε άπειρη ποσότητα.
Αν είναι μεγάλη παρέα λέει πιο πολύ αλλά είναι ιδιαίτερο μαγαζί, ξεφεύγει απ τα κλασικά "ιταλικά" πίτσα - μακαρονάδες με κρέμα γάλακτος.....
Ο ιδιοκτητης τρελοιταλος.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#619243
Asimov έγραψε:A πολύ ωραίο το Sale Bianco, αν κι έχω κάνα χρόνο να πάω, αλλά ετοιμάσου να ξηλωθείς για τα καλά


Θα τον στείλω εγώ να γράψει μερικούς για κάπνισμα, βγήκε το φαγητό τζάμπα! :twisted:

Γιανίκ, μ' ευχαριστείς μετά. :s_wink


:s_biggrin