Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615688
diplomat έγραψε: Ενδεχομένως λοιπόν να είναι γενετική η αιτία του νεοφιλελέ χαρακτήρα μου, άρα να δείχνετε κατανόηση και ανοχή. :rtfm:


:sorry:

Κανείς δεν είναι τέλειος, αλλά μπορείς να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα χειρότερα χαρακτηριστικά της έκφρασης των γονιδίων σου! :s_yes Θα είμαστε στο πλάι σου. :s_yes


Όχι ο γιανίκ. :shifty:



gianik έγραψε:και ο markVW έτσι ένιωθε..... :iconcool:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#615801 Μάθετε να χρησιμοποιείτε σωστά τα memes γμτ
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#615803 ροζ με λευκά είναι...
αν κι εγώ το βλέπω γκρι..

έχει να κάνει με το trick lighting της φωτό (φαίνεται στο χέρι), την οθόνη που βλέπεις τη φωτό και το πως βλέπει τα χρώματα ο καθής...
πάντως αυτό με το ημισφαίρια, έχω δει ότι είναι μούφα...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#615826 Ρε λες να έβλεπα τζάμπα παλιά ροζ πάνθηρα...
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#615834
diplomat έγραψε:Εγώ πάντως γκρι παπούτσι με γαλαζοπράσινα κορδόνια βλέπω. :hmmm:


Ακριβως ετσι τα βλεπω κι εγω! Δεν υπαρχει καν υποψια ροζ! :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615852 Σοβαρά μιλάω πως εγώ το βλέπω ροζ με άσπρο.

Δεν έχει να κάνει με τα ημισφαίρια του εγκεφάλου, αλλά γενικά με το πως ο εγκέφαλος ερμηνεύει αυτά που βλέπουν τα μάτια.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#615853
KiloMeater έγραψε:Εικόνα

Ήμουνα σίγουρος οτι ηταν μούφα μέχρι που στη δίκη μου συσκευή το είδε η γυναίκα μου και έβλεπε το άλλο χρωμα.....


Kι εγώ ροζ το βλέπω. Ρε g92859854 τι ρούμπι και νέες ποικιλίες μου τσαμπουνάς....?!! :rtfm:



:shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#615869
markvag έγραψε:Σοβαρά μιλάω πως εγώ το βλέπω ροζ με άσπρο.

Δεν έχει να κάνει με τα ημισφαίρια του εγκεφάλου, αλλά γενικά με το πως ο εγκέφαλος ερμηνεύει αυτά που βλέπουν τα μάτια.


νομίζω ότι έχει να κάνει με τους φωτουποδοχείς του καθένα, όπου κάποιος μπορεί να έχει μεγαλύτερη ευαισθησία σε κάποιο μήκος κύματος...

οι 3 τύποι με την αντιστοιχία τους...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615888
MIXOStsi έγραψε:
νομίζω ότι έχει να κάνει με τους φωτουποδοχείς του καθένα, όπου κάποιος μπορεί να έχει μεγαλύτερη ευαισθησία σε κάποιο μήκος κύματος...



Δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά εδώ:



και εδώ:



έχει κάποιες εξηγήσεις.

Πιθανώς φυσικά να έχει να κάνει και με γενετικούς παράγοντες βέβαια, όπως οι φωτοϋποδοχείς, (ούτε γιατρός είμαι ούτε βιολόγος), αλλά φαντάζομαι πως παίζει ρόλο και ο φωτισμός και με τι ακριβώς έχει μάθει ο εγκέφαλος να συσχετίζει σχετικές με αυτήν εικόνες... :hmmm: