Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#615583 Ιδιοκτητης και μπακουρης ειναι ο εριφης..... τον θυμαμαι πιτσιρικα να γελαει και να μιλαει με ολους και τωρα να κατεβαζει το κεφαλι σε καθε μας συναντηση......Και σχεδον ολοι μας ειμαστε χρονια κατω απο την ιδια στεγη αλλα γειτονες με την παλια της εννοια που την εζησα πολλα χρονια πισω, δεν ειμαστε.....Και ετσι αποξενομενος που ειναι δεν μπορω να ειμαι βεβαιος οτι λεει αληθεια για ανημπορια στις οικονομικες του σχεσεις.....
Θα δουμε .........
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#615585
saxon_747 έγραψε:Ποια συμφραζόμενα βρε, το λέει καθαρά.
"Άνεργος ιδιοκτήτης διαμερίσματος"


θα μου στρίψει... :dizzy:

που το λέει!?
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#615587
MIXOStsi έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Ποια συμφραζόμενα βρε, το λέει καθαρά.
"Άνεργος ιδιοκτήτης διαμερίσματος"


θα μου στρίψει... :dizzy:

που το λέει!?




cosneo έγραψε:
Στην πολυκατοικία μου σε άνεργο ιδιοκτήτη διαμερίσματος του τα "χαρίσαμε" τα χρέη περίπου 2 ετών. Χωρίς δουλειά αυτός και η γυναίκα του και με φαγητό από συσσίτιο εκκλησίας ήταν, ενώ πούλησε ένα παλιό Corsa που είχε για να καλύψει χρέος της ΔΕΗ.
Έχει λίγους μήνες που πληρώνει τα τρέχοντα αφού δουλεύει σαν οδηγός σε αρτοποιείο της γειτονιάς και η γυναίκα του part time σε supermarket.
Χωρίς λεφτά αυτός έβαψε τις δύο εισόδους της οικοδομής και η γυναίκα του καθαρίζει τους κοινόχρηστους χώρους, σκάλες κλπ.


6η και 7η λέξη το λέω. Για όνομα...
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#615588
MIXOStsi έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Ποια συμφραζόμενα βρε, το λέει καθαρά.
"Άνεργος ιδιοκτήτης διαμερίσματος"


θα μου στρίψει... :dizzy:

που το λέει!?
Με φοβιζετε λιγάκι. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#615589
DAP έγραψε:Τι θα κανατε εσεις αν στην πολυκατοικια σας υπαρχει ενας (κατά δηλωσην του) ανεργος που αδυνατεί να πληρωσει τα κοινόχρηστα γυρω στα δυο και βαλε χρονια;


Εμεις αποφασισαμε* να αφαιρεθεί το χρεος από το αποθεματικο αλλα πολύ φοβάμαι μηπως γινει συστημα και από αλλους και τοτε χαιρετα μας τον πλατανο…….



* Μεταξυ της νομικης οδου και της ανθρωπιας διαλέξαμε τη δευτερη…….


Τα συμφραζομενα . :s_mad

Δεν απαντουσα στον cosneo , απαντουσα στον DAP. :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#615590
g8777 έγραψε:
DAP έγραψε:Τι θα κανατε εσεις αν στην πολυκατοικια σας υπαρχει ενας (κατά δηλωσην του) ανεργος που αδυνατεί να πληρωσει τα κοινόχρηστα γυρω στα δυο και βαλε χρονια;


Εμεις αποφασισαμε* να αφαιρεθεί το χρεος από το αποθεματικο αλλα πολύ φοβάμαι μηπως γινει συστημα και από αλλους και τοτε χαιρετα μας τον πλατανο…….



* Μεταξυ της νομικης οδου και της ανθρωπιας διαλέξαμε τη δευτερη…….


Τα συμφραζομενα . :s_mad

Δεν απαντουσα στον cosneo , απαντουσα στον DAP.
Άσε τα σάπια ρε αλεπουδιαρη. Αφού στον cosneo έκανες quote. Άρχισες τις Άμστελ?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#615592
g8777 έγραψε:
cosneo έγραψε:Αν ειναι ιδιοκτήτης, χαμένα λεφτά. Αν είναι ενοικιαστής προσφευγεται στον ιδιοκτήτη.

Στην πολυκατοικία μου σε άνεργο ιδιοκτήτη διαμερίσματος του τα "χαρίσαμε" τα χρέη περίπου 2 ετών. Χωρίς δουλειά αυτός και η γυναίκα του και με φαγητό από συσσίτιο εκκλησίας ήταν, ενώ πούλησε ένα παλιό Corsa που είχε για να καλύψει χρέος της ΔΕΗ.
Έχει λίγους μήνες που πληρώνει τα τρέχοντα αφού δουλεύει σαν οδηγός σε αρτοποιείο της γειτονιάς και η γυναίκα του part time σε supermarket.
Χωρίς λεφτά αυτός έβαψε τις δύο εισόδους της οικοδομής και η γυναίκα του καθαρίζει τους κοινόχρηστους χώρους, σκάλες κλπ.


------------------------------------------------------------->

Απο τα συμφραζομενα καταλαβα οτι μιλαμε για ιδιοκτητη. :hmmm:


ΕΞΑΛΛΟΣ!!! :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615621
Εικόνα




Οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#615624
markvag έγραψε:
Εικόνα




Οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός. :rtfm:





κάνε λίγο νιάου.......

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615628 Ας πει κάποιος στον κύριο με την μπλε στολή, πως το ημερολόγιο γράφει 2019 και όχι 1987, όταν ήταν 67 ετών και έφτιαχνε κακάο για τα εγγόνια του. :x

Σε λίγο θα μας βγάλει και υποβρύχιο! :x
Άβαταρ μέλους
By gianik
#615633 ρε άι από δω , είχατε και κακαο στην καλαμαριά... :lol: