Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#615560
Govus έγραψε:Η λογική του να προστεθεί το "0,60%"στις πιστωτικές κάρτες τον Οκτώβριο του 2019 ποια είναι όμως; Αποτελεί ή όχι τελικά διάταξη, που αντίκειται στο Κοινοτικό Δίκαιο; Μήπως άραγε γνωρίζουν, πως κανείς καταναλωτής δεν πρόκειται να κινηθεί νομικά, αφού το δικαστικό σύστημα έχει διαλυθεί και επιπλέον δεν υπάρχουν χρήματα ή χρόνος για τέτοιες επίπονες διαδικασίες :roll: ;


Όπως σου έγραψα παραπάνω, ο νόμος είναι του 1975.
Η κάρτα σου έπρεπε να έχει εισφορά +0,60 από τότε που την έβγαλες.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#615963 Έχω δύο λογαριασμούς οι οποίοι απ'ότι πρόσεξα στο winbank γράφουν ότι είναι ανενεργοί. Μέσα έχουν λιγότερο από ευρώ ο καθένας και τελευταία κίνηση το 2013. Έκανα μεταφορά χρημάτων από άλλο λογαριασμό μου αλλά δεν άλλαξε κάτι. Έχουν όντως απενεργοποιηθεί η με μια πληρωμή πχ θα ξαναεπανελθουν;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#616014 Μάλλον θα χρειαστούν και επικαιροποίηση στοιχείων.

Ήτοι ταυτότητα, διαβατήριο, εκκαθαριστικό, Ε9, ομάδα αίματος, ακτινογραφία θώρακα, καλλιέργεια ούρων κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#616021
Zorz έγραψε:Μάλλον θα χρειαστούν και επικαιροποίηση στοιχείων.

Ήτοι ταυτότητα, διαβατήριο, εκκαθαριστικό, Ε9, ομάδα αίματος, ακτινογραφία θώρακα, καλλιέργεια ούρων κλπ.

Κάποιοι άλλοι (βλ. Eurobank) ζητάνε επιπλέον "φυσική" κατάθεση, έστω ενός €, ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ (= να περιμένεις στην ουρά), για να επανενεργοποιηθεί ο λογαριασμός :s_omg ...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#616069 Στην Eurobank το έκανα πριν ένα μήνα αυτό :

Zorz έγραψε:Μάλλον θα χρειαστούν και επικαιροποίηση στοιχείων.

Ήτοι ταυτότητα, διαβατήριο, εκκαθαριστικό, Ε9, ομάδα αίματος, ακτινογραφία θώρακα, καλλιέργεια ούρων κλπ.

Φυσικά με φυσική παρουσία μου σε κατάστημα τους και επιπλέον συμπλήρωσα ένα έντυπο τους που μου έδωσαν για να ξαναγίνει ανενεργός ο λογαριασμός από αδρανής.
Λεφτά δεν ζήτησαν. Είχε μέσα 20€.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#616128 Μιας και μιλάμε για δικαιολογητικά, από πού εκτυπώνουμε βεβαίωση σύνταξης που ζητάνε στον πατέρα μου; Από το apps.ika.gr ; Συνταξιούχος ΤΕΒΕ είναι.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#616130
Dimitris_P έγραψε:Μιας και μιλάμε για δικαιολογητικά, από πού εκτυπώνουμε βεβαίωση σύνταξης που ζητάνε στον πατέρα μου; Από το apps.ika.gr ; Συνταξιούχος ΤΕΒΕ είναι.

efka.gov.gr --> συνταξιουχοι-->βεβαιωσεις
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616582 στην εφαρμογή της Alpha Bank για το web banking κάθε φορά μου ζητάει κωδικό (ενώ έμπαινα με το δαχτυλικό αποτύπωμα) ...
άλλαξε κάτι;
κοιτάω τις ρυθμίσεις της εφαρμογής , είναι κανονικά τικαρισμένη η επιλογή δακτυλικό..:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#616583
gianik έγραψε:στην εφαρμογή της Alpha Bank για το web banking κάθε φορά μου ζητάει κωδικό (ενώ έμπαινα με το δαχτυλικό αποτύπωμα) ...
άλλαξε κάτι;
κοιτάω τις ρυθμίσεις της εφαρμογής , είναι κανονικά τικαρισμένη η επιλογή δακτυλικό..:hmmm:


Εμενα αυτο το σπαστικο να μη σωζει καν το password μου το κανει στο PC.

Στο τηλεφωνο παιζει κανονικα το αποτυπωμα για login.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616585 Λύθηκε το θέμα. Για κάποιο λόγο μου είχε διαγραφεί το δαχτυλικο αποτύπωμα.. Το ξαναπέρασα κ οκ..

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#616592 Δεν διαγράφεται έτσι απλά το αποτύπωμα. Κάποιος θα έβαλε το χεράκι του, εσκεμμένα ή μη
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616594
Dimitris_P έγραψε:Δεν διαγράφεται έτσι απλά το αποτύπωμα. Κάποιος θα έβαλε το χεράκι του, εσκεμμένα ή μη
Θα ανακρίνω την 2χρονη θυγατέρα μου, η οποία σκαλίζει συνεχώς το κινητό... Εάν το παραδεχθεί, θα της δώσω 391038129 φιλιά για τιμωρία!!!! :s_inlove

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#616602
gianik έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Δεν διαγράφεται έτσι απλά το αποτύπωμα. Κάποιος θα έβαλε το χεράκι του, εσκεμμένα ή μη
Θα ανακρίνω την 2χρονη θυγατέρα μου, η οποία σκαλίζει συνεχώς το κινητό... Εάν το παραδεχθεί, θα της δώσω 391038129 φιλιά για τιμωρία!!!! :s_inlove

.


Βλέπω μαθαίνει σωστά! :lol: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#616604 :rant:
το youtube το πάει ροδάνι... :rant: (αυτή την εποχή βλέπουμε Κακό Λύκο , Κλαψουλίνια και στο τσακίρ κέφι Peppa... :s_sarcastic )