Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#609942 Πιστεύω ότι ήταν θέμα χρόνου να γίνουν οι αυξήσεις...
Θα δείξει...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#609943 Είναι καιρό τώρα που τρώγονται οι ασφαλιστικές να αρχίσουν τις αυξήσεις και η αλήθεια είναι πως είναι λογικό. Έχει αυξηθεί η κίνηση των αυτοκινήτων, άρα και το δικό τους ρίσκο. Όχι όμως κατά 15%. Αυτό είναι εκτός λογικής.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#609944 Προσφορά δεν ήταν η χρήση κωδικού; :hmmm:
Άρα οι κανονικές τους χρεώσεις είναι αυτές που ισχύουν τώρα, δεν έκαναν αύξηση αλλά έληξε μια προσφορά.
Φαντάζομαι ότι αρκετοί δεν είχαν καν πάρει χαμπάρι την προσφορά και πλήρωναν τις ισχύουσες τιμές.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#609946 Προς τι η εκπληξη; Αναμενομενο δεν ηταν; :hmmm:
Μπαινει μια εταιρεια στην πιατσα, προσφερει ισης/καλυτερης αξιας προιον απο τον ανταγωνισμο, αποκτασημαντικο μεριδιο αγορας/μονοπωλιο, αναπροσαρμοζει τις τιμες κατα το δοκουν. :s_dunno

ΙΚΕΑ, Lidl, OnePlus, Volkswagen :shifty:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#609949
MIXOStsi έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Χθες με ενημέρωσαν ότι εγκρίθηκε η αποζημίωση και πως θα πρέπει να κλείσω ραντεβού για αλλαγή προφυλακτήρα και φαναριου.

Όλη η διαδικασία έγινε με email στο πολύ χαλαρό, αν βιαζομουν θα το είχα έτοιμο σε μια βδομάδα.


Ποιά ήταν η άλλη ασφαλιστική εκτός φιλικού?
Euroins , τρέχα γυρευε
Άβαταρ μέλους
By tonyf23
#609954 Σήμερα ήρθε και σε μένα email για ανανέωση του συμβολαίου που λήγει σε 30 μέρες στην HD και προς έκπληξη μου είδα αυτό που αναφέρετε. Ο κωδικός έκπτωσης μας τελείωσε. Καλά ήταν για όσα χρόνια κράτησε την έκπτωση 15%. Τώρα ποια ασφαλιστική προτείνεται; θα κοιτάξω και το cosmote insurance και insurance market να δω τι τιμές θα εμφανίσουν οι συνεργαζόμενες ασφαλιστικές.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#609956 Με έναν πρόχειρο έλεγχο μου φαίνεται πως η ασφάλεια της Alpha Bank που μου είχαν στείλει mail βγαίνει φθηνότερη πλέον ενώ έχει και άτοκες δόσεις.

Επίσης έχει και πρόγραμμα για έκπτωση αν κάνεις λίγα χιλιόμετρα χωρίς GPS και λοιπά από ότι κατάλαβα.

Μάλλον με βλέπω για μετακίνηση.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#609958
g8777 έγραψε:Προς τι η εκπληξη; Αναμενομενο δεν ηταν; :hmmm:
Μπαινει μια εταιρεια στην πιατσα, προσφερει ισης/καλυτερης αξιας προιον απο τον ανταγωνισμο, αποκτασημαντικο μεριδιο αγορας/μονοπωλιο, αναπροσαρμοζει τις τιμες κατα το δοκουν. :s_dunno

ΙΚΕΑ, Lidl, OnePlus, Volkswagen :shifty:


ναι αλλα σε αυτη τη περιπτωση δεν πουλας κατι σημαντικα ποιοτικοτερο σαν το γκολφ ας πουμε :shifty:

με τετοιες αυξησεις παιρνει πουλο απο μενα. :s_bye
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#609964 Μάλλον θέλουν να δοκιμάσουν το customer loyalty εκτός κι αν έβαλε και το praktiker το χεράκι του στη λήξη/κατάργηση της προσφοράς. Ευτυχώς πρόλαβα 3 συμβόλαια τους τελευταίους 3 μήνες. Του χρόνου έχει ο θεός...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#609965 Εγώ πάλι θα περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα, μπας και καταλάβουν τι @@ριά πάνε να κάνουν, και εκεί στο τέλος, θα πάμε γι' αλλού. Ίσως πιάσουν το νόημα, όπως το έπιασε και η Anytime και λογικεύτηκε, αφού φυσικά πρώτα έχασε τεράστιο πελατολόγιο.
Άβαταρ μέλους
By tonyf23
#609967 Δυστυχώς και οι άλλες ασφαλιστικές εταιρείες για μέχρι εξάμηνο συμβόλαιο στην περίπτωση μου δεν έχουν καλύτερες τιμές. Ίδιες με της HD ή και ακριβότερες. Πάντως αν αυτό ισχύει για τους περισσότερους οδηγούς δεν ξέρω κατά πόσο θα αποφασίσει κάποιος να φύγει από την HD.

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#609971 Εμένα θα με βάλουν στη διαδικασία να το ψάξω, ενώ δεν θα το έκανα αν δεν είχα (παράλογη) αύξηση. Κι αν βρω πολύ φθηνότερα, φεύγω κι εγώ.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#609977
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ πάλι θα περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα, μπας και καταλάβουν τι @@ριά πάνε να κάνουν, και εκεί στο τέλος, θα πάμε γι' αλλού. Ίσως πιάσουν το νόημα, όπως το έπιασε και η Anytime και λογικεύτηκε, αφού φυσικά πρώτα έχασε τεράστιο πελατολόγιο.


μα και εγω για αυτο θα φυγω,ακομα και αν βρω με καποια παραπανω ευρω αλλου.
Δεν εχεις αλλο μοχλο πιεσης σαν καταναλωτης.
15% ειναι εξωφρενικη αυξηση,και θα πρεπει να τιμωρουνται χωρις δευτερη σκεψη.
Εαν αλλαξουν λιγοι,ετσι ωστε τα αυξημενα ασφαλιστρα να υπερκαλυψουν αυτους που εφυγαν,ανοιγει ορεξη και σε αλλους.
Για αυτο πουλο. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By elteo
#609980
Scotch έγραψε:Εμένα θα με βάλουν στη διαδικασία να το ψάξω, ενώ δεν θα το έκανα αν δεν είχα (παράλογη) αύξηση. Κι αν βρω πολύ φθηνότερα, φεύγω κι εγώ.

< >


Ε τι Σκωτσέζος θα ήσουν αν δεν το έκανες :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#609982
dimviii έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ πάλι θα περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα, μπας και καταλάβουν τι @@ριά πάνε να κάνουν, και εκεί στο τέλος, θα πάμε γι' αλλού. Ίσως πιάσουν το νόημα, όπως το έπιασε και η Anytime και λογικεύτηκε, αφού φυσικά πρώτα έχασε τεράστιο πελατολόγιο.


μα και εγω για αυτο θα φυγω,ακομα και αν βρω με καποια παραπανω ευρω αλλου.
Δεν εχεις αλλο μοχλο πιεσης σαν καταναλωτης.
15% ειναι εξωφρενικη αυξηση,και θα πρεπει να τιμωρουνται χωρις δευτερη σκεψη.
Εαν αλλαξουν λιγοι,ετσι ωστε τα αυξημενα ασφαλιστρα να υπερκαλυψουν αυτους που εφυγαν,ανοιγει ορεξη και σε αλλους.
Για αυτο πουλο. :s_yes

Ακριβώς. Εγώ βρήκα ήδη κάποια 3€ ακριβότερη με τις ίδιες καλύψεις. Αν δεν μου κάνουν αντιπροσφορά, έχω φύγει. :s_yes