Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#605059 Το αντιλαμβάνεσαι οτι μιλάς σε κάποιον που μένει Ρόττερνταμ ετσι?

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


:adminpower:


Που είδες δυο πλατείες εκει χάμου και ανατσουτσουρωσε το επαγγελματικό σου βίτσιο με τη κοπενχάγη, AXNE :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#605110
gto250swb έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Τα ξενοδοχεία με δυτικά στανταρ ειναι απαράδεκτα γι αυτά που πληρώνεις αλλά αυτο ειναι το λιγότερ :lol:

Η κριστιανα πλέον σα πανηγύρι ειναι ρε γτο, χέσε μας :lol:


:lol: , ε τι περιμενες ρε, τον Proudhon στις επαλξεις της κουμμουνας ?

Παρε πλατειες να εχεις,

Εικόνα

Εικόνα

Και πολυκατοικιες...

Εικόνα

Εικόνα

Kαι το εργοστασιο παραγωγης ενεργειας απο σκουπιδια που γινεται και χιονοδρομικο κεντρο το χειμωνα

Εικόνα

Θα σε ταραξω στον πολιτισμο, ουνε!

Βλέπω κι εσύ θαυμαστής του Bjarke Ingels ε; :metalo: :inlove:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bjarke_Ingels
Εγώ δεν τον ήξερα τον άνθρωπο, αλλά είδα το εξαιρετικό ντοκιμαντέρ στο Netflix. Βρίσκω τα έργα του καταπληκτικά.
Το αυτό μπορώ να πω και για την πλατεία παραπάνω!
:metalo:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#605196
gto250swb έγραψε:Εικόνα


Οφφ τόπικ, αλλά συγκρίνετε αυτό με τη πλατεία Ελευθερίας στη Θεσσαλονίκη (ακόμα και ονοματολογικά). :oops:

ΥΓ: Τελειώσανε το σκάψιμο άραγε στη Kongens Nytorv;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#605263
Άβαταρ μέλους
By drdino
#605264 Αβοκάντο στο thumbnail = Love, Laugh, Live στο προσκεφάλι :shifty:

Σοβαρά τώρα, thanks, θα το κοιτάξω!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#605266 Eγώ βλέπω μία ενδιαφέρουσα πόλη. Ωραία αρχιτεκτονική και άπειρα ποδήλατα= παράδεισος για μένα. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#605337
Anonymous Founder έγραψε:Βλέπω κι εσύ θαυμαστής του Bjarke Ingels ε; :metalo: :inlove:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bjarke_Ingels
Εγώ δεν τον ήξερα τον άνθρωπο, αλλά είδα το εξαιρετικό ντοκιμαντέρ στο Netflix. Βρίσκω τα έργα του καταπληκτικά.
Το αυτό μπορώ να πω και για την πλατεία παραπάνω!
:metalo:


Είναι σοβαρός αρχιτέκτονας, είναι βέβαια και βιρτουόζος του PR και της μόστρας. Όχι ότι υποτιμώ την ευχέρεια του στο δημόσιο λόγο σαν ταλέντο αλλά μερικές φορές τα κτίρια του παραειναι concept heavy. Πάντως δεν περίμενα κάποιον εκτός των αυτιστικών αρχιτεκτόνων να ξέρει τον Bjarke... Μπράβο ρε HF υπάρχει ελπίδα.

@ Ζορζ , τελικά τι έγινε με τον αρχιτεκτονικό διαγωνισμό στη πλατεία Ελευθερίας? Παραμένει υπαίθριο πάρκινγκ κάτω από τα πλατάνια? Κρίμα οι νικητές του διαγωνισμού δεν ήταν κακοί, κάθε άλλο, είναι και η πλατεία σε στρατηγικό σημείο για να τερματίσει το παραλιακό μέτωπο...

@ντριφτερ, σώπα, σώπα, :s_empathy δεν σου είπαμε ότι είναι κακό το Ρότερνταμ... Βασικά ο Bjarke στο Ρότερνταμ ξεκίνησε να δουλεύει, στην ΟΜΑ.

Μήπως να κάνουμε φόρουμ συγκέντρωση στην Κοπεγχάγη? Ψήνεται και ο ελτεο βλέπω. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#605342 Εντάξει, τυχαίο ήταν στην περίπτωση μου, επειδή έπεσα πάνω του στο Netflix, μου άρεσε και τον έψαξα λίγο περισσότερο.
Εγώ με τα ηλεκτρόνια ασχολούμαι, δεν είμαι σοβαρή ποσότητα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#605841
drdino έγραψε:Onyx, το ξενοδοχείο αυτό τι έλεγε; Πρωινό, καθαριότητα κλπ; Αν καταλαβαίνω, δεν είναι "κεντρικό" σωστά;

Λέμε να πάμε για ένα ΣΚΔ τον Οκτώβρη.
Όχι αυτό ήταν του συνεδρίου εκτός κέντρου. Τελικά πήγαμε σε ένα άλλο σαφώς φτηνότερο με βασικό κριτήριο να είναι κοντά στο Tivoli για να πηγαίνω με την κόρη. Πολύ βασική προτεραιότητα και σε αυτό δεν μετανιώσαμε. Και ήταν σε αξιοπρεπή ασφαλή άκρη του κέντρου περιοχή και κοντά στο σταθμό που βόλεψε και σύγχρονο και όχι παλιό κτίριο αλλά το δωμάτιο πολύ μικρό.
Γενικά είναι απίστευτο το πόσο πολύ έχω ξεχάσει την όλη εκδρομή....
Καλά να περάσετε. Μακάρι να σας κάνει και το καιρό που μας έκανε κι εμάς.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#606155
gto250swb έγραψε:@ Ζορζ , τελικά τι έγινε με τον αρχιτεκτονικό διαγωνισμό στη πλατεία Ελευθερίας? Παραμένει υπαίθριο πάρκινγκ κάτω από τα πλατάνια? Κρίμα οι νικητές του διαγωνισμού δεν ήταν κακοί, κάθε άλλο, είναι και η πλατεία σε στρατηγικό σημείο για να τερματίσει το παραλιακό μέτωπο...


Τα έργα ξεκίνησαν στις αρχές του χρόνου, είναι γιαπί ακόμα:
https://www.voria.gr/article/kathisteri ... -apo-zerva
Άβαταρ μέλους
By Serf
#847011 1-7/5 πάμε Κοπεγχάγη. Αν υπάρχει κάποια επιπλέον πληροφορία από αυτές των προηγούμενων δημοσιεύσεων, please do share.

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#847018 Το σίγουρο είναι ότι θα ευχαριστηθείτε να βλέπετε ηλεκτρικά και να μην ακούτε/μυρίζετε θερμικά στους δρόμους :)


< >