MotoGP, World Superbikes και κάθε άλλο είδος αγώνων με μοτοσικλέτες
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#599353 Μετά το Brno που ο Marc τους διέλυσε, αν και τώρα δεν κερδίσει η Ducati, ας του δώσουν τον τίτλο από τώρα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#599356 Όποιος ξαναπεί πως ο Dovi δεν έχει @@, ας δει αυτόν τον αγώνα. Του πήρε και το πορτοφόλι του Marc, και όχι μόνον πήρε την νίκη, η επόμενη Ducati ήταν στην 7η θέση με τον Bagnaia αφού ο Miller έπεσε.
Θεωρώ τον σημερινό έναν από τους καλύτερους αγώνες που έχει κάνει και με μια μηχανή που ούτε κι εδώ έδειξε καλύτερη από την Honda.
Hats off.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#601047 Πώς τον πετσοκοψε έτσι ο ρινς στην τελευταία στροφή. Πωπωπωπω
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#601048 σουτζούκ λουκούμ :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#601104 Ίσως η πιο εγκεφαλική νίκη που έχω δει, ο Rins νομίζω είχε υπολογίσει ακριβώς πού θα περάσει, γιατί το πρόβαρε και στον προηγούμενο γύρο.
Δεύτερος αγώνας που χάνει ο Marquez με παρόμοιο τρόπο.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#601154 Βέβαια κάπου διάβασα ότι μπερδεύτηκε και ο προτελευταίος γύρος νόμιζε ότι ήταν ο τελευταίος :lol: Όταν είδε τον Μαρκεζ να συνεχίζει κατάλαβε ότι είχε ακόμα μια ευκαιρία.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#601221 Βασικά ο Ρινς εκμεταλλεύτηκε το στιγμιαίο λάθος του Μάρκου με την ολίσθηση, είχε δει οτι έχει πρόβλημα στο λάστιχο.

Δεν περίμενα οτι ο 93 θα έβγαζε τον αγώνα, ξεκίνησε με τρομακτικές ταλαντώσεις στους πρώτους 2 γύρους , μετά έστρωσε.

Κάτι πήγε στραβά και στον Βαλεντίνο απο τα μέσα και μετά, έδειχνε ότι με το ζόρι τη παλεύει το λάστιχο του και ήταν ακριβώς ίδια επιλογή με Βινιάλες.

Να πούμε επίσης οτι ο Ρινς , στην αρχή, πρέπει να έκανε λάθος, που συμπαρέσυρε σε λάθος τον Φάμπιο με κρύα λάστιχα και την πάτησε ο συνήθης ύποπτος (εξαιρετικά γκαντέμης ρε φστ) Ντόβι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#601226
NiTse έγραψε:Βέβαια κάπου διάβασα ότι μπερδεύτηκε και ο προτελευταίος γύρος νόμιζε ότι ήταν ο τελευταίος :lol: Όταν είδε τον Μαρκεζ να συνεχίζει κατάλαβε ότι είχε ακόμα μια ευκαιρία.

Στο Μοτό το διάβασα εγώ, αλλά όχι κάπου αλλού. Δεν ξέρω αν ισχύει και θα μου έκανε εντύπωση γιατί το pit box τους πληροφορεί συνέχεια για αυτά, ενώ υπάρχει και η οθόνη πια που στέλνουν μηνύματα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#604795 Ναι. Κρίμα για τον πιτσιρικά όμως, άξιζε την νίκη. Αλλά και ο Marquez, οι υπόλοιποι με τα Honda δεν ήταν πουθενά, κι αυτός νίκησε κιόλας!
Τραγωδία και από την Ducati, μόνον ο Dovi κάτι έκανε.
Είναι τρομακτικό φαινόμενο ο Marquez, αν δεν βρεθεί κάποιος με πολύ καλύτερη μοτοσικλέτα, δουλειά δεν γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#605040 Τραγικό πάντως. Είχαν δηλώσει ότι αν ήθελε να σταματήσει φέτος θα του έδιναν όλα τα χρήματα του συμβολαίου του.
Πριν το Μιζανο αυτό.
Ουσιαστικά τον σουταραν.



Από το Mi A1.