Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#600763 Ωραίος

Καίγομαι στο Youtube στη δουλειά αυτόν τον καιρό που έχει νέκρα

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#601092
Serf έγραψε:https://m.huffingtonpost.gr/entry/o-eisayyeleas-zeta-poine-felakises-40-eton-yia-to-thema-viasmoe-poe-yennese-nekro-to-paidi-tes_gr_5d57914be4b0eb875f240466

Τρέλα-παράνοια. Δεν ξέρω πως αλλιώς να χαρακτηρίσω την κατάσταση που περιγράφει το άρθρο!

< Note 4 >
Ευτυχώς, αθωώθηκε παρόλο που οι κατήγοροι ζήτησαν ακόμα μεγαλύτερη ποινή (40 χρόνια)!!!

https://edition-m.cnn.com/2019/08/19/am ... ook.com%2F

Salvadoran woman at center of controversial abortion trial acquitted of all charges



< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#601095
Serf έγραψε:
Serf έγραψε:https://m.huffingtonpost.gr/entry/o-eisayyeleas-zeta-poine-felakises-40-eton-yia-to-thema-viasmoe-poe-yennese-nekro-to-paidi-tes_gr_5d57914be4b0eb875f240466

Τρέλα-παράνοια. Δεν ξέρω πως αλλιώς να χαρακτηρίσω την κατάσταση που περιγράφει το άρθρο!

< Note 4 >
Ευτυχώς, αθωώθηκε παρόλο που οι κατήγοροι ζήτησαν ακόμα μεγαλύτερη ποινή (40 χρόνια)!!!

https://edition-m.cnn.com/2019/08/19/am ... ook.com%2F

Salvadoran woman at center of controversial abortion trial acquitted of all charges



< >


Ευτυχώς...
Κατά τα άλλα πιο Ιράν, από το ίδιο το Ιράν... :tomato: :tomato: :tomato:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#601137 Όλες οι θεούσες είναι ίδιες, ανεξαρτήτως θρησκείας και χώρας...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#601196 Να υπενθυμίσω εδώ το θεοσεβούμενο κοινό ότι ο εν Χριστώ αδερφός μας Αμβρόσιος καυχήθηκε στο δικαστήριο ότι αν του επιτρεπόταν, θα σκότωνε πούτστηδους και τελικά έφαγε 7 μήνες με αναστολή (αποτρεπτικό λέμε, του έκαναν τα μούτρα κιμά). Και αυτόν τον Ταλιμπάν τον πληρώνουμε από τη τσέπη μας. :vava:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#601199
markvag έγραψε:Όλες οι θεούσες είναι ίδιες, ανεξαρτήτως θρησκείας και χώρας...


+1.

Η φάση εν πολλοίς θυμίζει το ολίγον έγκυος, ήτοι δεν έχει καμία αξία η είσοδος σε κουβέντα του τύπου "απλώς τους απειλούν οι εδώ και δεν τους πετάνε από ταράτσες", κάτι που προφανέστατα θέλει διακαώς ο προαναφερθής "άνθρωπος του Θεού" :help: . Το έχω ξαναγράψει, προσωπικά θεωρώ ότι χάθηκε μια μεγάλη ευκαιρία με το βγαλμένο από το "τημπαναγία δεν θα την ξαναβρίσεις - τημπαναγία" ξήλωμα του Φίλη, καθότι με τους τωρινούς δεν υπάρχει ούτε η αμυδρή ελπίδα που υπήρχε στην πρότερη κατάσταση για ένα φρένο στον παραλογισμό. :(
Άβαταρ μέλους
By markvag
#601222 Εγώ θέλω κάποια στιγμή να γίνει αυτό που γίνεται πχ σε κάποια κρατίδια της Γερμανίας (και αλλού), που το κράτος δεν πληρώνει τίποτα στους παπάδες (της όποιας θρησκείας) και ο κάθε θεοσεβούμενος φορολογούμενος επιλέγει για το αν θα επιβαρυνθεί με ένα ποσό (που θα πάει στους δικούς του παπάδες). :twisted:

Θα γελάσουμε πολύ αν και εφόσον, αλλά προφανέστατα δεν περιμένω από τους ταλιμπάν να έχουν ΤΟΣΗ εμπιστοσύνη στο θεό τους... :shifty: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#601264 Βρίσκω παντελώς άστοχο τον χαρακτηρισμό "αντιδραστικό στοιχείο" αναφορικά με όσους εναντιώνονται στα κακώς κείμενα που αναφέρονται στο άρθρο ως "συνήθειες της (δυτικής) κοινωνίας", όπως επί παραδείγματι η αποψίλωση δασών και η ρύπανση των ωκεανών. :dizzy:

Η συνέχεια βέβαια είναι χειρότερη, με συνομωσιολογίες και αναφορές στη χιλιοπαιγμένη κασσέτα της PC δικτατορίας, με εξίσωση φεμινισμού με "μισανδρισμό", αλλά και πρωτοποριακού παντρέματος μαρξιστικών και φιλελεύθερων εκβολών! :lol:
Μάλλον πρόκειται για bundling αυτών που δεν του αρέσουν. :ninja:
Κερασάκι στην τούρτα το patronizing περί εκμετάλλευσης, βηγκανισμού αλλά και κατάθλιψης (καπάκι βόθρου ανοικτό, τσεκ :superman: ).
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#601288 Εν τω μεταξύ, μπορεί η ηλεκτροδότηση του νησιού να αποκαταστάθηκε άμεσα μετά το τραγικό δυστύχημα, ωστόσο οι εργασίες δεν ήταν πλήρως επιτυχημένες, καθώς τα συνεργεία του ΔΕΔΔΗΕ, δεν τοποθέτησαν στο προγενέστερο ύψος τα καλώδια, αλλά 22 μέτρα χαμηλότερα.

«Προς το παρόν, θα πρέπει να σταθούμε στη σοβαρότερη συνέπεια της ανευθυνότητας του ΔΕΔΔΗΕ, η οποία είναι ότι τα καλώδια τοποθετήθηκαν στο μισό περίπου ύψος από εκείνο που βρίσκονταν προηγουμένως (ελάχιστο σημερινό ύψος 26μ. έναντι 48μ. πριν τη βλάβη), με συνέπεια πλέον να υπάρχει σημαντική επικινδυνότητα, όχι μόνο για την αεροπλοΐα, αλλά και για τη ναυσιπλοΐα.

https://www.in.gr/2019/08/26/greece/vin ... ston-poro/
:dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#601314
diplomat έγραψε:
Η συνέχεια βέβαια είναι χειρότερη, με συνομωσιολογίες και αναφορές στη χιλιοπαιγμένη κασσέτα της PC δικτατορίας, με εξίσωση φεμινισμού με "μισανδρισμό", αλλά και πρωτοποριακού παντρέματος μαρξιστικών και φιλελεύθερων εκβολών! :lol:
Μάλλον πρόκειται για bundling αυτών που δεν του αρέσουν. :ninja:
Κερασάκι στην τούρτα το patronizing περί εκμετάλλευσης, βηγκανισμού αλλά και κατάθλιψης (καπάκι βόθρου ανοικτό, τσεκ :superman: ).

Όλα αυτά όμως είναι ένα υπαρκτό μπαχαλο σκέψεων που υπάρχουν στο μυαλό αρκετών, σκέψεις που όντως δεν συνάδουν μεταξύ τους
Άβαταρ μέλους
By markvag
#601321
QsisVTS έγραψε:
diplomat έγραψε:
Η συνέχεια βέβαια είναι χειρότερη, με συνομωσιολογίες και αναφορές στη χιλιοπαιγμένη κασσέτα της PC δικτατορίας, με εξίσωση φεμινισμού με "μισανδρισμό", αλλά και πρωτοποριακού παντρέματος μαρξιστικών και φιλελεύθερων εκβολών! :lol:
Μάλλον πρόκειται για bundling αυτών που δεν του αρέσουν. :ninja:
Κερασάκι στην τούρτα το patronizing περί εκμετάλλευσης, βηγκανισμού αλλά και κατάθλιψης (καπάκι βόθρου ανοικτό, τσεκ :superman: ).

Όλα αυτά όμως είναι ένα υπαρκτό μπαχαλο σκέψεων που υπάρχουν στο μυαλό αρκετών, σκέψεις που όντως δεν συνάδουν μεταξύ τους


Αν μιλάς για το άρθρο, συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#601366
Στον καφενέ απ' έξω σαν μπέης ξαπλωμένος, του ήλιου τις ακτίνες αχόρταγα ρουφώ, και στων εφημερίδων τα νέα βυθισμένος, κανέναν δεν κοιτάζω, κανένα δεν ψηφώ.
Σε μια καρέκλα το ’να ποδάρι μου τεντώνω, το άλλο σε μιαν άλλη, κι ολίγο παρεκεί αφίνω το καπέλλο, και αρχινώ με τόνο τους υπουργούς να βρίζω και την πολιτική.
Ψυχή μου! τι λιακάδα! τι ουρανός! τι φύσις! αχνίζει εμπροστά μου ο καϊμακλής καφές, κι εγώ κατεμπνευσμένος για όλα φέρνω κρίσεις, και μόνος μου τις βρίσκω μεγάλες και σοφές.
Βρίζω Εγγλέζους, Ρώσους, και όποιους άλλους θέλω, και στρίβω το μουστάκι μ' αγέρωχο πολύ, και μέσα στο θυμό μου κατά διαβόλου στέλλω τον ίδιον εαυτό μου, και γίνομαι σκυλί.
Φέρνω τον νουν στον Διάκο και εις τον Καραΐσκο κατενθουσιασμένος τα γένια μου μαδώ, τον Ελληνα εις όλα ανώτερο τον βρίσκω, κι απάνω στην καρέκλα χαρούμενος πηδώ. Την φίλη μας Ευρώπη με πέντε φασκελώνω απάνω στο τραπέζι τον γρόθο μου κτυπώ...
Εχύθη ο καφές μου, τα ρούχα μου λερώνω, κι όσες βλασφήμιες ξέρω αρχίζω να τις πω. Στον καφετζή ξεσπάω... φωτιά κι εκείνος παίρνει. Αμέσως άνω κάτω τον κάνω τον μπουφέ, τον βρίζω και με βρίζει, τον δέρνω και με δέρνει, και τέλος... δεν πληρώνω δεκάρα στον καφέ.



Ειδα το παραπανω τυχαια, και μου θυμισε Γιωργο Σουρη, μπορει να ειναι και δικο του.
Το βρισκω εξαιρετικο μαθημα για ολους μας. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#601472 Η Ρωσία στέλνει τον πρώτο Τούρκο στο διάστημα για τα 100 χρόνια της τουρκικής δημοκρατίας

https://www.protothema.gr/world/article ... mokratias/
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#601751
mousatos έγραψε:Η Ρωσία στέλνει τον πρώτο Τούρκο στο διάστημα για τα 100 χρόνια της τουρκικής δημοκρατίας

https://www.protothema.gr/world/article ... mokratias/
Έχει πάει και σκύλος και μαϊμού, ας μην υπερβάλλουμε.

don't blame the marketing