Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#598857 Τί επική σκηνή ρε μλκ :s_inlove

Παίζει αφιέρωμα tarantino στο σινεμά:
Εικόνα

Το μόνο που δε θα καταφέρω να δω είναι το Inglorious Basterds ρε πστ :x

Είδα και Jackie Brown που δεν είχα δει ποτε, και Pulp Fiction και Reservoir Dogs που τα χω δει 10 φορές, αλλά ποτέ σε σινεμά :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#600518 Ανακοινώθηκε το Matrix 4: Επιστροφή στη μεγάλη οθόνη με Κιάνου Ριβς και Κάρι Αν Μος

https://m.lifo.gr/now/culture/248553/an ... ari-an-mos


< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#600576 Και τι θα μας δείχνει; Τον Νίο να παίρνει το μπλε χάπι;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#600579 Το πρώτο Matrix ήταν εκπληκτικό, το δεύτερο ήταν μιεχ, το τρίτο ήταν στα όρια του απάλευτου. Τώρα, κινδυνεύουμε με σούπα ολκής και είναι κρίμα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#600896 The Shawshank Redemption, με μια λέξη masterpiece, πολύ κρίμα που δεν αναγνωριστηκε ποτέ επίσημα όσο έπρεπε.

Είναι απίστευτο το πόσα πολλά θέματα αγγίζει, από τον σοφρωνισμο, την ιδρυματοποιηση, την φιλία, την διαφθορά, την γνώση-μόρφωση και όλα αυτά με πολύ δυνατές ερμηνείες. Βασισμένο σε Stephen King βέβαια.

Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#600904 Που κι αυτή βέβαια έχει αριστουργηματα έξω και κάτι φόλες μέσα, και σε ψηλές θέσεις.
Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η συγκεκριμένη ταινία δεν είναι καλή.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#600988 Πάμε Sly γερά!!!



< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#600989 Είδαμε το καινούριο lion King

Νταξ δεν έχω διαβάσει το ακριβώς έκαναν, αλλά αυτό που έκαναν ήταν εκπληκτικό :help:

:s_roses
Άβαταρ μέλους
By bill33
#600999
Morx έγραψε:Αξιζει να παω σινεμα να δω αυριο το John.Wick.Chapter.3.Parabellum.2019.1080p.AMZN.WEBRip.DDP5.1.x264-NTG ???

Το έχω κατεβάσει αλλά δεν το έχω δει.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#601008 Ξεκίνησα χθες αυτό

ενδιαφέρον φαίνεται , ισπανικές γυναικείες φυλακές κ έτσι...



Μόλις ξεκινήσουν τα σχολεία , aka ο gianik jr θα κοιμάται από τις 21:00 (άρα δεν θα με πρήζει για να το δει :svivhaha: ) , ξεκινάω και το Narcοs .. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#601419 Είδα Ταραντίνο και κάποτε στο Χόλλυγουντ....
Τι να πω! Σίγουρα εκπλήρωσε μια επιθυμία του. Τρομερό σενάριο με απερίγραπτες λεπτομέρειες για την εποχή και τους ανθρώπους της κινηματογραφικής βιομηχανίας.
Το έκανε για την πάρτη του, για κάποιο φόρο τιμής που είχε ανάψει λαμπάδα. Περισσότερο ακουμπά την κωμωδία παρά το Ταραντινικό μοτιβο όπως τον έχουμε συνηθίσει και μόνο στο τελευταίο 20λεπτο γίνεται Κουεντιν. Η δε μουσική που τη συνδυάζει με τα πάντα, τα σπάει.
Παρά τα 240 λεπτά, βλέπετε ευχάριστα, αλλά όλο περιμένεις κάτι να συμβεί και δεν συμβαίνει.
Σίγουρα δεν είμαι η καλύτερη του ταινία. Είναι όμως ένα έπος κινηματογράφησης που το ξέρει καλά. Ο δε Μπρατ Πιτ, μου άρεσε πάρα πολύ που γενικά τον σνομπαρω. Αλλά και ο Ντι Κάπριο στα πολύ καλά του. Οι ερμηνείες σαρώνουν.

don't panic