Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#600986
KiloMeater έγραψε:4500 κάνει αυτό που δοκίμασα, το gt.
Έχει και μηχανές,, μιλάμε για 15-25κ για κάτι τέτοιο


άμα είναι να δώσεις σχεδόν 30Κ για ηλεκτρική , πάρε κάτι που να αξίζει τουλάχιστον :lol:



δίνουν κρατική επιδότηση για ένα τέτοιο ?
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#600997 Μου φαίνεται ακριβό για επιδόσεις 50αριού. Επίσης χρειάζεται προσοχή καθώς οι leaning angles είναι μικρές.
Δες εδώ μια παρουσίαση από τους Αυστριακούς https://youtu.be/755uM1FhESA
Άβαταρ μέλους
By bebes
#660541 Ανασταίνω το τόπικ, μιας και σημερα άρχισα δειλα δειλα να κοιταω για ηλεκτρικο σκουτερ.
Με την επιδότηση που δινουν + 10% επιπλεον που δινουν καποιοι με αποσυρση, ισως υπαρχει ενα ενδιαφερον.

Απλα, οτι εχω δει μεχρι στιγμης ειναι κινεζικο και άγνωστο σαν μαρκα.

Εχει ψαξει κανεις άλλος για ηλεκτρικο σκουτερ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#660558 Οτιδήποτε μη κινέζικο θα είναι μούφα (και το πιθανότερο κινέζικη...). Κάτι σε Xiaomi είδες; Τα φέρνει και η Infoquest και θα έχεις και υποστήριξη.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#660560 Βγάζει άλλος πέρα από τη βέσπα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#660562 NIU NGT
Το οδήγησα μια μέρα και τρελάθηκα, έψαχνα τροπο να το δικαιολογήσω στον εαυτό μου, μιας και μου είναι άχρηστο εδώ.
Ελλάδα θα το έπαιρνα άνετα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#660574 oi "γνωστες" εταιρίες του χωρου δεν εφεραν ακομα μηχανακια, ή εφεραν ελάχιστα μοντελα.

Τα πιο πολλά ειναι αγνωστες εταιρίες, πιθανότατα χωρις καμια προϋπηρεσια στο χωρο της μοτοσυκλετας, μεχρι και καταστηματα γενικου εμπορίου, παιχνιδαδικα και σκρουτζομάγαζα.

Με μια πρωτη ματια φαινονται ενδιαφεροντα καποια σκουτερακια, αλλά απο υποστηριξη, αξιοπιστια (να μη μιλησω για καποια αξιολογηση) βαδιζουμε σε αγνωστα νερα...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#660606 Έχω κάνει ένα μικρό ψάξιμο.
Η Yamaha φέρνει ένα μονοθέσιο -ψιλορετρο σαν Βέσπα- κατασκευής Ταϊβάν και σε αντιπροσωπεία των SYM και Kymco μου έδειξαν ένα από μια εταιρία που μου την είπαν "επώνυμη" αλλά δεν την ήξερα. Κάτι σε Ντειτονα ή κάτι τέτοιο.
Επίσης με παραγγελία έρχονται και κάποια Peugeot.
Όλα τα παραπάνω με δίπλωμα για 50ρακι.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#660653
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί θεωρείς πως κάνει για την Ελλάδα και όχι για την Αυστρία;


εννοουσα θα εκανε για εμενα στην Ελλαδα γιατι θα πηγαινα παντου ολο το χρονο , αλλα δεν κανει για εμενα στην Αυστρια (γιατι περα απο κανα 3μηνο το καλοκαιρι θα μου ειναι αχρηστο)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#765010 Η γαλλική εταιρία Mob-ion κάνει επίθεση στην αγορά των σκούτερ με μια πρωτοποριακή και οικολογική πρόταση. Η μάρκα από το Hauts-de-France θέλει γίνει η πρώτη στην ιστορία που θα κυκλοφορήσει ένα σκούτερ υδρογόνου παραγωγής!
Το υδρογόνο είναι αναμφίβολα η πιο πολλά υποσχόμενη λύση των επόμενων ετών, όσον αφορά την οικολογική και καθαρή μετακίνηση

Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα



https://scooternet.gr/uncategorized/mob ... %bf%cf%85/