Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#600171
alexnoize έγραψε:γεια σας , ενδιαφέρομαι για αγορά για το Peugeot 3008,το βρήκα με 6 χιλιάδες ευρώ και με 114000χλμ.λένε όμως όλοι ότι βγάζουν πρόβλημα,αληθεύει?υπάρχει κάποιος κάτοχος να μου πει τι να προσέξω ή απλά να μην το πάρω.


Με ποιό μοτέρ;
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#600362
alexnoize έγραψε:1600cc 150 ίππους φίλε μου.

Μακριά από αυτό το μοτέρ.
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#600368 Τι πρόβληματα βγάζει φίλε μου? Γιατί όλοι λένε μακρυά αλλά δε λένε προβλήματα ,σε άτομα που ξέρω ότι οδηγούν μου έχουν πει ότι εκτός από κάτι περιφερειακά πρόβλημα δε έβγαλε το μοτέρ.Θα ήθελα να ξέρω λίγες παραπάνω πληροφορίες.
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#600379
alexnoize έγραψε:Τι πρόβληματα βγάζει φίλε μου? Γιατί όλοι λένε μακρυά αλλά δε λένε προβλήματα ,σε άτομα που ξέρω ότι οδηγούν μου έχουν πει ότι εκτός από κάτι περιφερειακά πρόβλημα δε έβγαλε το μοτέρ.Θα ήθελα να ξέρω λίγες παραπάνω πληροφορίες.


Δες εδώ τι γράφει ο χρήστης Mercury1, που έχει κάνει καλή έρευνα:

https://www.mycarforum.com/topic/268360 ... ase/page-7

Βασικά αυτό το μοτέρ έγινε αξιόπιστο από το 2012 και μετά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#600392 Γενικά κι εγώ ξέρω πως τα prinz μοτέρ (κατά αυτό το 1,6 δηλαδή, υπερτροφοδοτούμενο ή όχι, που χρησιμοποιήθηκε και από το BMW group) είχε αρκετά θεματάκια, αλλά δεν μπορώ να πω πιο συγκεκριμένα πράγματα, εκτός από αυξημένη κατανάλωση λαδιού. Ο drdinos θα μπορεί να μας πει πιο συγκεκριμένα πράγματα φαντάζομαι... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#600526 Θέλω Να κάνω αναβάθμιση το firmware , το κατέβασα τ ο βάζω στο usb αλλά μου γράφει οτι πρέπει να γίνει όσο το αμάξι δεν κινείται ....
Εχει κάνει κανείς αναβάθμιση Εν κινήσει;
Όχι τους χάρτες του νάβι αλλά το firmware
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#600530 Μήπως εννοεί απλά να δουλεύει το μοτέρ;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#600533 Ναι πρέπει να μη σβήσεις, οκ αυτό ισχύει για όλες τις αναβάθμισεις. Αλλά βαριέμαι να κάθομαι στο πάρκινγκ μισή ώρα με τον κινητήρα να δουλεύει.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#600538 Firmware σε τι; Φαντάζομαι δεν θέλουν να κινείσαι σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#600597 Ε δεν ξέρω, του συστήματος navi από το οποίο όμως ελέγχεις χίλια δυο πράγματα, κλιματισμό , αυτοματισμούς κτλ...
Γράφει στο warning ότι θα κάνει και restart...ενδιαφέρουσα εμπειρία θα είναι κατά τη διάρκεια της οδήγησης:-)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#600711 Άρχισα με πειθαρχεία, στο δίλεπτο βαρέθηκα και ξεκίνησα, και ότι γίνει...
Αρχικά στο dashboard άρχισαν μηνύματα τάδε system fail κτλ... , έσβησε η κεντρική οθόνη και έβγαλε αυτό... Εικόνα
Δε δούλευε τιποτα αλλά οδήγησα μια χαρά.... Βάρεσε και ένα system restart στο τέλος....Όλα καλά:-)
Άβαταρ μέλους
By mirage
#600722 Optimization το λενε στο χωριό μου. Μπράβο!
Άβαταρ μέλους
By alexnoize
#601007
markvag έγραψε:Γενικά κι εγώ ξέρω πως τα prinz μοτέρ (κατά αυτό το 1,6 δηλαδή, υπερτροφοδοτούμενο ή όχι, που χρησιμοποιήθηκε και από το BMW group) είχε αρκετά θεματάκια, αλλά δεν μπορώ να πω πιο συγκεκριμένα πράγματα, εκτός από αυξημένη κατανάλωση λαδιού. Ο drdinos θα μπορεί να μας πει πιο συγκεκριμένα πράγματα φαντάζομαι... :hmmm:

το θέμα είναι ότι έστειλα μηχανικό το είδε το αμάξι και όλα λειτουργούν πολύ καλά, μου είπε ότι αν ειναι να σε βγάλει θα σε βγάλει αν το προσέχεις θα είσαι εντάξει αλλα και πάλι ρε γμτ δύσκολα το πιστεύεις, κρίμα και είναι αμαξάρα.