Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#599233 Θα βγει ακριβότερο, αναλόγως πώς θα πάει στην αγορά οι τιμές θα κρατηθούν ή θα αρχίσουν τις προσφορές, αυτό κάνουν όλοι λίγο πολύ

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#599285 Ο καθένας πουλάει στην τιμή που μπορεί. Όταν έχεις μακράν το ομορφότερο, χωρίς να υστερεί κάπου, θα πουλήσεις ακριβότερα.
Το νέο 208 είναι τόσο πιο όμορφο, που σίγουρα θα είναι κάνα 1000αρικο τουλάχιστον ακριβότερο. Απλά γιατί μπορεί.
Και λογικό είναι, όταν κάποια άλλα στην κατηγορία είναι απλά άσχημα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#599306 Η εμφάνιση είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό. Το πόσο θα πουλήσει θα φανεί. Το best seller της κατηγορίας εδώ και χρόνια όμως είναι το Clio. Μένει να φανεί φυσικά, αλλά δεν βλέπω να υπερτερεί έναντι του Fiesta ή του νέου Clio κάπου.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#600434 Έχω ένα 308 1.6 HDi μοντέλο 2016. Από αντιπροσωπεία μου ζητούν €30 για ενημέρωση των χαρτών του συστήματος πλοήγησης. Είναι legit η απαίτηση για πληρωμή; Επίσης, έκαναν την πάπια στο ερώτημα μου για τυχόν update στο firmware του εγκεφάλου.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#600436 Η απαίτηση για πληρωμή είναι legit, οι περισσότεροι ζητάνε το κατιτίς τους. Αν είναι εταιρικό όμως, δες αν συμπεριλαμβάνεται στις παροχές.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#600443
Serf έγραψε:Έχω ένα 308 1.6 HDi μοντέλο 2016. Από αντιπροσωπεία μου ζητούν €30 για ενημέρωση των χαρτών του συστήματος πλοήγησης. Είναι legit η απαίτηση για πληρωμή; Επίσης, έκαναν την πάπια στο ερώτημα μου για τυχόν update στο firmware του εγκεφάλου.

< >

Και μόνος σου μπορείς. Θεωρητικά έχεις SMEG IV2 οπότε βρίσκεις τα αρχεία και τα περνάς με στικάκι.

https://www.peugeot.co.uk/servicing/map-system-updates/
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#600455 Εάν βάλεις το VIN στο λινκ που έβαλα θα στο βγάλει αυτόματα νομίζω. Εγώ έτσι κατέβασα το update για το 208 που είναι ίδιας χρονολογίας. Επίσης σίγουρα κάπου μέσα στο μενού βγάζει ποιο hw/sw version έχεις.

Άβαταρ μέλους
By Serf
#600466 Άνοιγα τη σελίδα από κινητό και δε μου έβγαζε το πεδίο για να συμπληρώσω το VIN. Thx, θα το κοιτάξω και θα ενημερώσω!!!

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#600960 Χάρη στον Stefan οι χάρτες της Ελλάδας ενημερώθηκαν επιτυχώς!! Δεν πέρασα όλης της Ευρώπης* ελλείψει διαθέσιμου χώρου. Μόνο οι της νοτιοανατολικής Ευρώπης έριξαν τον διαθέσιμο χώρο από τα 700+MB στα 600+MB.

*: Με τη μια δεν περνούσαν όλοι. Ένας-ένας λογικά θα περνούσαν οι περισσότεροι.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#609517 Τι ξέρουμε για το αυτόματο 1007; Οι ηλεκτρικά ανοιγόμενες πόρτες και το Sensodrive συνεπάγονται ιστορίες τρόμου;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#609560
Dimsabas έγραψε:Τι ξέρουμε για το αυτόματο 1007; Οι ηλεκτρικά ανοιγόμενες πόρτες και το Sensodrive συνεπάγονται ιστορίες τρόμου;


Ναι. Έτσι απλά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#609572 Τι έχουν οι πόρτες;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#609576 Ανοίγουν ηλεκτρικά και λένε ότι αυτό κουλαίνονται και κάνουν τα δικά τους. Ανοιγοκλείνουν κατά το δοκούν, δεν υπακούουν σε εντολές.

Μάρκος ο Λακωνικός, κατά το Μάρκος ο Ευγενικός. Σαφέστατος!

Κρίμα κι ήταν καλή περίπτωση για τη σύζυγο. Φτηνό, μικρό, αυτόματο, με καλούς χώρους κι άνετο μπες βγες, είμαι και γομάρι. Αυτό μού έκλεψε την καρδιά:

https://www.car.gr/24224032-peugeot-1007-1-6