Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#577879 Μπορούν στο Mart να κόψουν τιμολόγιο προς μια άλλη επιχείρηση και όχι σε αυτή του κατόχου της κάρτας; Δλδ αν εγώ πάω με την κάρτα Α, μπορούν να κόψουν στον Β;
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#577883 ΓΕΝΙΚΑ, δεν πρέπει να φέρουν αντίρρηση, ειδικά αν είναι κάτω από 500 το παραστατικό.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#577906
Dimitris_P έγραψε:Μπορούν στο Mart να κόψουν τιμολόγιο προς μια άλλη επιχείρηση και όχι σε αυτή του κατόχου της κάρτας; Δλδ αν εγώ πάω με την κάρτα Α, μπορούν να κόψουν στον Β;


Αν ο Β εχει ΗΔΗ λογαριαμό πελάτη εκει...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#581068 Δεν έχω πάει ακόμα στο Mart για να επιβεβαιώσω. Μπορώ και στο Lidl να κόψω τιμολόγιο-Δ/Α σε κάποιου άλλου ΑΦΜ και να το πληρώσω εγώ; Εν ολίγοις θέλω να φέρω ποτά σε κάποιον χώρο αλλά να είναι στο όνομά τους το Δ/Α για να μην υπάρχει θέμα με έλεγχο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#581093 Γιατί να μην μπορείς;;; :lol: Απλά μην ξεχάσεις να τους πας το έγγραφο για το λογιστήριο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#582336 Δοκιμάστε το (Σκλαβενίτης)...
Εγκρίθηκε από πεθερά κ γιαγιά (από Λαμία ορμωμενες εάν καταλαβαίνετε..) Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By italakias
#583368 Καλα ρε τζι,τοσα χρονια συριζα και ψαχνεις στις προσφορες ακομη; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#583369 Για σένα το λέω , μπας και βγεί κάνα χιλιαρικακι από την προμήθεια.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#585350 Για τον Kilo μιας και είχε αναφέρει πως είχε βρει Manuka στην Βιέννη.

Άβαταρ μέλους
By mousatos
#597918 ελαιόλαδο Nissa 4lit.... 14.64e Φάπα 0% στρ.πρατήριο
Μασούτης 23ε
Φαααααπ
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#597924
gianik έγραψε:Δοκιμάστε το (Σκλαβενίτης)...
Εγκρίθηκε από πεθερά κ γιαγιά (από Λαμία ορμωμενες εάν καταλαβαίνετε..) Εικόνα

.


Το καλυτερότερο χωριάτικο φύλλο(υπάρχει σε πολλά supermarket), τα έχουμε ξαναπεί -->
https://www.petrolheads.gr/viewtopic.php?p=381965#p381965
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#599595 Feedback για το μέλι ελάτου-βανίλιας Μαινάλου.

Είχα πάρει 2 βαζάκια τον Οκτ. του 2018 viewtopic.php?p=545070#p545070
Το χρώμα ήταν όντως κάπως έτσι viewtopic.php?p=329737#p329737 και με ιδιαίτερη γεύση, "γεμάτη" χωρίς να σε λιγώνει.

Το δεύτερο βαζάκι το άνοιξα χθες. Είχε χάσει εντελώς το χρώμα του και αν το αγόραζε κανείς τώρα χωρίς ετικέτα θα νόμιζε ότι ήταν ένα απλό μέλι. Γευστικά, αν κι έχει περάσει τόσος καιρός, δεν θα έλεγα ότι μου θυμίζει το πρώτο και ούτε καν πλησιάζει. Δεν είναι κακό, αυτό το γεγονός όμως με κάνει όμως ν'αμφισβητώ την αυθεντικότητά του. Δεν είμαι ειδικός για να ξέρω αν είναι φυσιολογική η εξάλειψη του κεχριμπαρένιου χρώματος. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#599617 Το δικό μου από έναν πομάκο που το χρυσοπλήρωσα (14ε), δεν άλλαξε χρώμα και υφή. Μοιάζει με το 1ο δικό σου αν και με αυτή τη ζέστη περίμενα να αλλάξει χρώμα και να αποκρυσταλλωθεί.
3 βάζα , παραμένουν όπως ήταν.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#606016 1.25€ εγκρίνεται.. Σκλαβενίτης Εικόνα

.