Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By kantoniou
#599539 Ο Φετελ φαινεται πολυ ενδιαφερων τυπος. Ειναι εξυπνος, ετοιμολογος, με καλο χιουμορ και αξιολογες αποψεις. Επισης τεραστιο συν (για μενα) η πληρης αποχη του απο τα social media και η απολυτη προστασια της προσωπικης και οικογενειακης ζωης του.

Τωρα, γιατι ειναι αντιπαθης σε τοσο πολλους θεατες, δεν μπορω να το καταλαβω :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#599573
kantoniou έγραψε:Τωρα, γιατι ειναι αντιπαθης σε τοσο πολλους θεατες, δεν μπορω να το καταλαβω :hmmm:


Δε νομιζω οτι ειναι αντιπαθης σαν ανθρωπος ο Vettel. Απλα τα τελευταια χρονια αρχισε πολυς κοσμος να αμφιβαλει για τις οδηγικες του ικανοτητες.

Και τον Kimi για παραδειγμα τον θεωρω απλα καλο οδηγο (οχι ΤΟΡ) οποτε ευνοημενο απο τη θεα τυχη για τη φημη που εχει. Αλλα αν με ρωτουσαν με ποιον θα ηθελα να βγω βολτα ενα βραδυ σιγουρα αυτος θα ηταν ο Kimi, γιατι ειναι συμπαθης και αυθεντικος. Και κυριως γιατι με τους αλλους τους ξενερωτους δε θα επαιζε ξυδι με τιποτα στη βραδια :lol:

Αλλο το 'να, αλλο τ' αλλο!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#599584
George_Prix έγραψε:
kantoniou έγραψε:Τωρα, γιατι ειναι αντιπαθης σε τοσο πολλους θεατες, δεν μπορω να το καταλαβω :hmmm:


Δε νομιζω οτι ειναι αντιπαθης σαν ανθρωπος ο Vettel. Απλα τα τελευταια χρονια αρχισε πολυς κοσμος να αμφιβαλει για τις οδηγικες του ικανοτητες.

Και τον Kimi για παραδειγμα τον θεωρω απλα καλο οδηγο (οχι ΤΟΡ) οποτε ευνοημενο απο τη θεα τυχη για τη φημη που εχει. Αλλα αν με ρωτουσαν με ποιον θα ηθελα να βγω βολτα ενα βραδυ σιγουρα αυτος θα ηταν ο Kimi, γιατι ειναι συμπαθης και αυθεντικος. Και κυριως γιατι με τους αλλους τους ξενερωτους δε θα επαιζε ξυδι με τιποτα στη βραδια :lol:

Αλλο το 'να, αλλο τ' αλλο!


Eίχες δεν είχες πάλι πέταξες χοντρή .......
Να σου θυμήσω το ότι είχε φτάσει έως τις 10 εγκαταλήψεις σε σεζόν με τη Mclaren από μηχανικά προβλήματα; Για ποια θεά τύχη μιλάς; Που όποτε ΔΕΝ εγκατέλειπε έφερνε θετικά αποτελέσματα.
Και μάντεψε, η φήμη του ξεκίνησε επί εποχών Mclaren όχι όταν πήγε στη Ferrari.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#599605
panos2171 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
kantoniou έγραψε:Τωρα, γιατι ειναι αντιπαθης σε τοσο πολλους θεατες, δεν μπορω να το καταλαβω :hmmm:


Δε νομιζω οτι ειναι αντιπαθης σαν ανθρωπος ο Vettel. Απλα τα τελευταια χρονια αρχισε πολυς κοσμος να αμφιβαλει για τις οδηγικες του ικανοτητες.

Και τον Kimi για παραδειγμα τον θεωρω απλα καλο οδηγο (οχι ΤΟΡ) οποτε ευνοημενο απο τη θεα τυχη για τη φημη που εχει. Αλλα αν με ρωτουσαν με ποιον θα ηθελα να βγω βολτα ενα βραδυ σιγουρα αυτος θα ηταν ο Kimi, γιατι ειναι συμπαθης και αυθεντικος. Και κυριως γιατι με τους αλλους τους ξενερωτους δε θα επαιζε ξυδι με τιποτα στη βραδια :lol:

Αλλο το 'να, αλλο τ' αλλο!


Eίχες δεν είχες πάλι πέταξες χοντρή .......
Να σου θυμήσω το ότι είχε φτάσει έως τις 10 εγκαταλήψεις σε σεζόν με τη Mclaren από μηχανικά προβλήματα; Για ποια θεά τύχη μιλάς; Που όποτε ΔΕΝ εγκατέλειπε έφερνε θετικά αποτελέσματα.
Και μάντεψε, η φήμη του ξεκίνησε επί εποχών Mclaren όχι όταν πήγε στη Ferrari.


Αρχικα να σου τονισω οτι δεν εχω το δικο σου το κομπλεξ, που νομιζεις οτι υπαρχουν 2 κατηγοριες ανθρωπων, Φερραρικοι ή ΜΗ Φερραρικοι. Εχοντας ξεκαθαρισει αυτο, θα συνεχισω λεγοντας σου οτι τα συμπερασματα μου για τον Kimi (τιποτα σπουδαιο δηλαδη) τα ειχα βγαλει απο οταν ετρεχε στη McLaren και φυσικα δεν αλλαξαν ειτε ετρεχε για τη Lotus, ειτε για τη Ferrari ειτε για τη Sauber. Ο μονος ρολος που επαιξε η Ferrari στη συγκεκριμενη ιστορια, ειναι οτι πηγε και πληρωσε οδηγο που θεωρουσα παλτο και ειχα να γελαω μαζι της για χρονια. Ομοιως με το Vettel τον οποιο επισης εκραζα πολυ πριν θεωρησει η ομαδουλα σου οτι καταφερε να εντοπισει τον "καλυτερο" του grid.

Οσον αφορα τα μηχανικα προβληματα της McLaren δεν εχουν να κανουν με την τυχη. Ειναι απλα ανικανοτητα της ομαδας να φτιαξει ενα αξιοπιστο μονοθεσιο. Ενας πραγματικα ΤΟΡ οδηγος θα ειχε μαζεψει λιγα ποντακια παραπανω εκεινη τη χρονια και θα επαιρνε την κουπα ακομα και με εγκαταλειψεις!

Απο την αλλη μερια ειναι πολυ τυχερος ο Kimi σαν ανθρωπος. Ενας οδηγος που τρομαζε να κερδισει (ή ερχοτανε στα ισια ή εχανε) με τους μετριους Coulthard, Montoya, Wurz, Massa καταφερε να πεισει ολον τον κοσμο οτι ειναι κορυφαιος. Ακομα χειροτερα, καταφερε να πεισει τη Ferrari να του δωσει ενα καραβι λεφτα. Και το τραγικο της υποθεσης? Μετα το πρωτο καραβι λεφτα στο οποιο αποδειχτηκε οτι ειναι μετριος (2 χρονια πηγαιναν ποντο-ποντο με το Massa) του εδωσε και ενα δευτερο καραβι λεφτα και τον ξαναφερε πισω απο την Αμερικη που εκανε βολτες στις πιστες με ενα κωλοφτιαγμενο Datsun.

Η μονη "ατυχια" που ειχε ο Kimi ηταν ο Alonso. Που μαζεψε τους 3πλασιους ποντους και τον ξεφτιλισε. Που επισης μαζεψε τους 3πλασιους ποντους απο το Massa και απεδειξε τι κανει ενας πραγματικα καλος οδηγος οταν του βαλουν το Φιλιππακο για ομοσταβλο. Αλλα παρα το ξεβρακωμα του Kimi απο τον Alonso (και τα ιδια χαλια που ειχε με Massa/Vettel) ακομα υπαρχουν ανθρωποι που πινουν κρασι στο ονομα του. Ειπαμε... ΤΥΧΕΡΟΣ ανθρωπος ο Kimi...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#599611 Πατσουκα-Ζακατεπεκ τι χαμπαρια μαστορα :inlove: αυριο; :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Πατσουκα τριμπουρδελο, 7/8 αγωνες με ηττα. 2,60 το X2 :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Κατι τετοια περιμενουν τα καριολια ομως για να κονομησουν :x

Τι βλεπει ο κουρου; :inlove:

Μπαγιερν ΠΡΟΣΗΛΩΣΟΥ μπας και γλυτωσουμε την φυλακη :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#599616
George_Prix έγραψε:
panos2171 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
kantoniou έγραψε:Τωρα, γιατι ειναι αντιπαθης σε τοσο πολλους θεατες, δεν μπορω να το καταλαβω :hmmm:


Δε νομιζω οτι ειναι αντιπαθης σαν ανθρωπος ο Vettel. Απλα τα τελευταια χρονια αρχισε πολυς κοσμος να αμφιβαλει για τις οδηγικες του ικανοτητες.

Και τον Kimi για παραδειγμα τον θεωρω απλα καλο οδηγο (οχι ΤΟΡ) οποτε ευνοημενο απο τη θεα τυχη για τη φημη που εχει. Αλλα αν με ρωτουσαν με ποιον θα ηθελα να βγω βολτα ενα βραδυ σιγουρα αυτος θα ηταν ο Kimi, γιατι ειναι συμπαθης και αυθεντικος. Και κυριως γιατι με τους αλλους τους ξενερωτους δε θα επαιζε ξυδι με τιποτα στη βραδια :lol:

Αλλο το 'να, αλλο τ' αλλο!


Eίχες δεν είχες πάλι πέταξες χοντρή .......
Να σου θυμήσω το ότι είχε φτάσει έως τις 10 εγκαταλήψεις σε σεζόν με τη Mclaren από μηχανικά προβλήματα; Για ποια θεά τύχη μιλάς; Που όποτε ΔΕΝ εγκατέλειπε έφερνε θετικά αποτελέσματα.
Και μάντεψε, η φήμη του ξεκίνησε επί εποχών Mclaren όχι όταν πήγε στη Ferrari.


Αρχικα να σου τονισω οτι δεν εχω το δικο σου το κομπλεξ, που νομιζεις οτι υπαρχουν 2 κατηγοριες ανθρωπων, Φερραρικοι ή ΜΗ Φερραρικοι. Εχοντας ξεκαθαρισει αυτο, θα συνεχισω λεγοντας σου οτι τα συμπερασματα μου για τον Kimi (τιποτα σπουδαιο δηλαδη) τα ειχα βγαλει απο οταν ετρεχε στη McLaren και φυσικα δεν αλλαξαν ειτε ετρεχε για τη Lotus, ειτε για τη Ferrari ειτε για τη Sauber. Ο μονος ρολος που επαιξε η Ferrari στη συγκεκριμενη ιστορια, ειναι οτι πηγε και πληρωσε οδηγο που θεωρουσα παλτο και ειχα να γελαω μαζι της για χρονια. Ομοιως με το Vettel τον οποιο επισης εκραζα πολυ πριν θεωρησει η ομαδουλα σου οτι καταφερε να εντοπισει τον "καλυτερο" του grid.

Οσον αφορα τα μηχανικα προβληματα της McLaren δεν εχουν να κανουν με την τυχη. Ειναι απλα ανικανοτητα της ομαδας να φτιαξει ενα αξιοπιστο μονοθεσιο. Ενας πραγματικα ΤΟΡ οδηγος θα ειχε μαζεψει λιγα ποντακια παραπανω εκεινη τη χρονια και θα επαιρνε την κουπα ακομα και με εγκαταλειψεις!

Απο την αλλη μερια ειναι πολυ τυχερος ο Kimi σαν ανθρωπος. Ενας οδηγος που τρομαζε να κερδισει (ή ερχοτανε στα ισια ή εχανε) με τους μετριους Coulthard, Montoya, Wurz, Massa καταφερε να πεισει ολον τον κοσμο οτι ειναι κορυφαιος. Ακομα χειροτερα, καταφερε να πεισει τη Ferrari να του δωσει ενα καραβι λεφτα. Και το τραγικο της υποθεσης? Μετα το πρωτο καραβι λεφτα στο οποιο αποδειχτηκε οτι ειναι μετριος (2 χρονια πηγαιναν ποντο-ποντο με το Massa) του εδωσε και ενα δευτερο καραβι λεφτα και τον ξαναφερε πισω απο την Αμερικη που εκανε βολτες στις πιστες με ενα κωλοφτιαγμενο Datsun.

Η μονη "ατυχια" που ειχε ο Kimi ηταν ο Alonso. Που μαζεψε τους 3πλασιους ποντους και τον ξεφτιλισε. Που επισης μαζεψε τους 3πλασιους ποντους απο το Massa και απεδειξε τι κανει ενας πραγματικα καλος οδηγος οταν του βαλουν το Φιλιππακο για ομοσταβλο. Αλλα παρα το ξεβρακωμα του Kimi απο τον Alonso (και τα ιδια χαλια που ειχε με Massa/Vettel) ακομα υπαρχουν ανθρωποι που πινουν κρασι στο ονομα του. Ειπαμε... ΤΥΧΕΡΟΣ ανθρωπος ο Kimi...


Συνεχίζεις να εκτίθεσαι με ανοησίες και μηδενικά επιχειρηματα ή επιχειρήματα που απλά σε βολεύουν.

Το 2002 είχε 10 εγκαταλήψεις, οι υπόλοιπες θέσεις του ήταν ως επί το πλείστον από 2-4 αλλά δεν έχει να λέει κάτι.

Το 2003 είχε 3 εγκαταλήψεις και τερμάτισε 2ος πίσω από το Σουμάχερ. Εσυ΄μας λές ότι τρόμαζε να κερδίσει τους μέτριους ενώ η χρονιά με αποδεκτές εγκαταλήψεις έδειχνε ότι προσπαθούσε να κερδίσει τον κατά πολλούς κορυφαίο με την Ferrari στα καλύτερά της.

Το 2004 συνέχισε με 8 εγκαταλήψεις και άλλη μια κακή χρονιά.

Το 2005 με δύο εγκαταλήψεις τερμάτισε 2ος πίσω από τον Αλόνσο με περίπου 20 βαθμούς διαφοράς. Τους μέτριους δεν είχες πει ότι κυνηγούσε;

Το 2006 σημείωσε 6 εγκαταλήψεις.

Για πες μας τώρα στις χρονιές όπου είχε ένα αξιόπιστο μονοθέσιο κυνηγούσε τους μέτριους; Λόγω του κόμπλεξ σου μπορείς να βρεις κάτι να ρίξεις το Σουμάχερ αλλά λόγω του φανμποισμού σου με τον Αλόνσο να σε δω τι δικαιολογία θα βρεις.

Επιπλέον αν βάλεις τα νούμερα κάτω θα δεις ότι τα αποτελέσματα του Κίμι με του είδωλού σου δε διαφέρουν και πολύ αλλά από τη μια αποθεώνεις το καμάρι σου και από την άλλη θεωρείς απλά καλό και ''τυχερό'' τον Κιμι. Θα βγεις τώρα λοιπόν και θα πεις ότι Αλόνσο έχει 2 πρωταθλήματα και ο Κίμι 1; Εσύ που επίσης θάβεις τον Φέττελ με τα 4; Γι αυτό λέω ότι είναι απλά ένα fanboy και τίποτα παραπάνω, με τις παρωπίδες που έχεις πέφτεις μόνος σου στις δικές σου λούμπες με αυτά που λες.
Γενικά γελάνε και οι πέτρες και αποδεικνύεις ότι είσαι παντελώς άσχετος με το άθλημα. Απλά βρίσκεις κάποιον να υποστηρίζεις μέχρι |λογοκρισία| με ανούσια και ύπουλα επιχειρήματα κατά των άλλων.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#599625 Θα αρχισω απο το τελος... Μιλησες για υπουλα επιχειρηματα. Πριν λιγες μερες ειχες μιλησες για "ψιλοπουστικα υπονοουμενα". Μαθε Ελληνικα λεβεντη μου. Εγω λεω στα ισια την αποψη μου οποτε ουτε υπουλη ειναι, ουτε πουστικη ειναι. Το οτι διαφωνεις μαζι μου, το οτι το μυαλουδακι σου δε μπορει να αντεξει καν την αντιθετη αποψη, δεν κανουν υπουλα/πουστικα τα μηνυματα μου, ουτε κανουν εσενα που με κατηγορεις πιο αντρα απο οτι πραγματικα εισαι.

Επισης να σταθω στην καραμελα μαρκας "fanboy" που πιπιλας εδω και καιρο. Το "fanboy" με την υποτιμητικη του εννοια που το λες εσυ, δειχνει εναν κολλημενο που ο οπαδισμος τυφλωνει την κριση του. Γινε πιο συγκεκριμενος λοιπον και θυμισε μου κατι που ειπα για τους Alonso/Verstappen που ηταν λαθος. Μια |λογοκρισία| τους που πηγα να καλυψω ή εστω πες μου οτι καπου τους αποθεωσα ενω δεν το αξιζαν. Περισσοτερες φορες εχω πει καλα λογια για το Hamilton, παρα για τους αγαπημενους μου οδηγους!

Κατα τα αλλα, δε θα απαντησω στο παραληρημα σου οσον αφορα τον Kimi και τις τρομερες επιδοσεις του... Εχω πει ηδη την αποψη μου και δε σε θεωρω ικανο να καταλαβεις ετσι και αλλιως. Χασιμο χρονου!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#599645
George_Prix έγραψε:Θα αρχισω απο το τελος... Μιλησες για υπουλα επιχειρηματα. Πριν λιγες μερες ειχες μιλησες για "ψιλοπουστικα υπονοουμενα". Μαθε Ελληνικα λεβεντη μου. Εγω λεω στα ισια την αποψη μου οποτε ουτε υπουλη ειναι, ουτε πουστικη ειναι. Το οτι διαφωνεις μαζι μου, το οτι το μυαλουδακι σου δε μπορει να αντεξει καν την αντιθετη αποψη, δεν κανουν υπουλα/πουστικα τα μηνυματα μου, ουτε κανουν εσενα που με κατηγορεις πιο αντρα απο οτι πραγματικα εισαι.

Επισης να σταθω στην καραμελα μαρκας "fanboy" που πιπιλας εδω και καιρο. Το "fanboy" με την υποτιμητικη του εννοια που το λες εσυ, δειχνει εναν κολλημενο που ο οπαδισμος τυφλωνει την κριση του. Γινε πιο συγκεκριμενος λοιπον και θυμισε μου κατι που ειπα για τους Alonso/Verstappen που ηταν λαθος. Μια |λογοκρισία| τους που πηγα να καλυψω ή εστω πες μου οτι καπου τους αποθεωσα ενω δεν το αξιζαν. Περισσοτερες φορες εχω πει καλα λογια για το Hamilton, παρα για τους αγαπημενους μου οδηγους!

Κατα τα αλλα, δε θα απαντησω στο παραληρημα σου οσον αφορα τον Kimi και τις τρομερες επιδοσεις του... Εχω πει ηδη την αποψη μου και δε σε θεωρω ικανο να καταλαβεις ετσι και αλλιως. Χασιμο χρονου!


Άλλο η διαφωνία και άλλο οι ασυναρτησίες. Που ακριβώς στηρίζεις το γεγονός ότι ο Κίμι ήταν τυχερός και απλά καλός οδηγός; Με αυτή τη λογική ακριβώς το ίδιο θεωρώ για τον Αλόνσο. Απλά τυχερός και καλός οδηγός, έτυχε να πέσει σε μια καλή διετία της Renault. To δέχεσαι;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#599658
panos2171 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Θα αρχισω απο το τελος... Μιλησες για υπουλα επιχειρηματα. Πριν λιγες μερες ειχες μιλησες για "ψιλοπουστικα υπονοουμενα". Μαθε Ελληνικα λεβεντη μου. Εγω λεω στα ισια την αποψη μου οποτε ουτε υπουλη ειναι, ουτε πουστικη ειναι. Το οτι διαφωνεις μαζι μου, το οτι το μυαλουδακι σου δε μπορει να αντεξει καν την αντιθετη αποψη, δεν κανουν υπουλα/πουστικα τα μηνυματα μου, ουτε κανουν εσενα που με κατηγορεις πιο αντρα απο οτι πραγματικα εισαι.

Επισης να σταθω στην καραμελα μαρκας "fanboy" που πιπιλας εδω και καιρο. Το "fanboy" με την υποτιμητικη του εννοια που το λες εσυ, δειχνει εναν κολλημενο που ο οπαδισμος τυφλωνει την κριση του. Γινε πιο συγκεκριμενος λοιπον και θυμισε μου κατι που ειπα για τους Alonso/Verstappen που ηταν λαθος. Μια |λογοκρισία| τους που πηγα να καλυψω ή εστω πες μου οτι καπου τους αποθεωσα ενω δεν το αξιζαν. Περισσοτερες φορες εχω πει καλα λογια για το Hamilton, παρα για τους αγαπημενους μου οδηγους!

Κατα τα αλλα, δε θα απαντησω στο παραληρημα σου οσον αφορα τον Kimi και τις τρομερες επιδοσεις του... Εχω πει ηδη την αποψη μου και δε σε θεωρω ικανο να καταλαβεις ετσι και αλλιως. Χασιμο χρονου!


Άλλο η διαφωνία και άλλο οι ασυναρτησίες. Που ακριβώς στηρίζεις το γεγονός ότι ο Κίμι ήταν τυχερός και απλά καλός οδηγός; Με αυτή τη λογική ακριβώς το ίδιο θεωρώ για τον Αλόνσο. Απλά τυχερός και καλός οδηγός, έτυχε να πέσει σε μια καλή διετία της Renault. To δέχεσαι;


Αρχικα να πω οτι θεωρω τον Kimi καλο οδηγο και οχι της σειρας. Πολυ γλυκια οδηγηση και τρομερη διαχειρηση στα ελαστικα του. Και φυσικα γρηγορος. Αλλα δεν εχει πολυ καλο γυρολογιο (πολλα σκαμπανεβασματα), δεν ειναι πολυ μαχητικος, ειναι μετριος στις κατατακτηριες και επισης μετριος στη βροχη. Τελος θελει συγκεκριμενο μονοθεσιο για να αποδωσει και δεν προσαρμοζεται σε οτι χρεπι του δωσουν. Θυμαμαι ολοκληρες χρονιες να κλαιγεται μια για την αναρτηση, μια για το τιμονι και να μη μπορει απλα να ξεζουμισει το μονοθεσιο που εχει στα χερια του. Με λιγα λογια δεν τον θεωρω κορυφαιο. Αποδειξη των συμπερασματων μου για τον Kimi, θεωρω τις επιδοσεις του απεναντι σε μετριους ομοσταβλους, τους οποιους ποτε δεν τσακιζε. Κερδιζε/εχανε οριακα. Και φυσικα την τελευταια προκα στην ταφοπλακα του Kimi εβαλε ο Alonso που μαζεψε τους 3πλασιους ποντους οσο ηταν ομοσταβλοι και του εριχνε 5-7 δεκατα κατα μεσο ορο. Και οποιος πιστευει οτι κατι τετοιο γινεται κατα τυχη, να παει να παιξει τζοκερ!

Ε λοιπον αυτος ο οδηγος που ειναι λιγο πανω απο το μεσο ορο, καταφερε και εβγαλε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ χρηματα απο το μεσο οδηγο και θεωρειται απο τον κοσμο ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδηγος απο οτι πραγματικα ειναι.

Λογω των παραπανω, θεωρω οτι σταθηκε τυχερος στη ζωη του. Το ιδιο θα ελεγα για οποιονδηποτε πηρε απο τη ζωη περισσοτερα απο οσα αξιζε (κατα την αποψη μου φυσικα).

Οσον αφορα τον Alonso και την "τυχη" του, περιμενεις πραγματικα να απαντησω? Την εχω πει τη γνωμη μου καμποσες φορες και το θεωρω περιττο. Αν εσυ πιστευεις οτι ο Ισπανος ηταν απλα τυχερος που του εκατσε 2 χρονιες ενα καλο μονοθεσιο, δικαιωμα σου. Καταθετεις τη γνωμη σου εδω και οι υπολοιποι θα κρινουμε αν εχεις δικιο ή αδικο.

Δεν υπαρχει λογος να με πεισεις για κατι ουτε εγω να πεισω εσενα. Επισης δεν υπαρχει λογος να συμφωνουμε σε ολα. Αλλα το να χαρακτηριζεις καποιον "ψιλοπουστη" (btw ευχαριστω για το "ψιλο") και "υπουλο" γιατι λεει κατι που δε σου ειχε περασει καν απο το μυαλο, ειναι τραγικο... :thumbsdown:

Οπως επισης ειναι τραγικο να χαρακτηριζεις καποιον "τυφλωμενο fanboy" χωρις να το αιτιολογεις. Πες μου ρε παιδι μου "εδω εκανε |λογοκρισία| ο Max και εσυ μας λες οτι το εκανε καλα", πες μου "κωλοπαιδο ο Alonso και συ μας τον παρουσιαζεις για αγγελουδι" ή εστω πες μου "μας ειπες οτι ο δικος σου πετουσε σημερα ενω σερνοτανε". Αλλα οσο και να ψαξεις, δε θα βρεις να με κατηγορησεις για κατι τετοιο. Γιατι πρωτος εγω ξενερωνω με τις μαλακιες των οδηγων μου (οδηγικες μαλακιες ή μαλακισμενες συμπεριφορες) και τους κραζω. Εκτος και αν ειναι τυφλος ο οποιοσδηποτε δεν υποστηριζει Ferrari, οποτε ναι, ειμαι τυφλος :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#599683 To ότι κάποιος κλέγεται όταν δεν έχει ικανό μονοθέσιο δε μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό πόσο μάλλον όταν μπορεί να αποδείξει ότι όταν είναι καλό κάνει παπάδες. Και αυτό δεν το έκανε μόνο ο Ραικκόνεν αλλά σχεδόν όλοι οι πρωτοκλασσάτοι.
Kαι αφού αναφέρεσε σε κλάψες θες να σου θυμήσω τι έγινε το 2007 στη Mclaren και ποιος κλεγόταν γιατί ο rookie τον περνούσε;

Το να κάθεσαι και να παλεύεις με ένα χρέπι που ότι και να κάνεις δε θα σου επιφέρει ένα θετικό αποτέλεσμα δεν έχει να λέει και πολλά. Eπίσης ο Ραικκονεν σαν οδηγός τελείωσε μετά τη φυγή του από την F1. Δε νομίζω να είχε κάποιος τεράστιες προσδοκίες όταν ξαναεπέστρεψε, άλλωστε και ο ίδιος το ήξερε. Απέδειξε τι ήταν όσο οδηγούσε στη Mclaren και όταν πήρε το πρωτάθλημα με τη Ferrari.
Από κει και μετά και πιστεύω μέχρι και σήμερα τρέχει από χόμπι, δεν θέλει και δεν κυνηγάει τίποτα. Ακόμα και όταν πήγε στη Ferrari σαν teammate του Αλόνσο δεν είχε μεγάλες βλέψεις γνώριζε ότι θα είναι 2ος οδηγός και σίγουρα δεν κυνηγούσε πρωτάθλημα, του δώσανε και το τότε ''φορτηγό'' οπότε έδειχνε και ο ίδιος ότι δε τον νοιάζει, μόνο τα βόδια της Ferrari νόμιζαν ότι αν έχουν δύο πρώην πρωταθλητές θα κερδίσουν κάτι.
Αντιθέτως ο Αλόνσο που πρέπει να είναι ο μοναδικός οδηγός με τις χειρότερες επιλογές ομάδων προσπαθούσε να κάνει τα αδύνατα δυνατά μπας και πάρει κανένα ακόμα πρωτάθλημα. Και ο Αλόνσο μια χαρά λεφτά πήρε για αυτά που προσέφερε, το ότι πάλευε με τα χρέπια της Ferrari δε σημαίνει ότι τον κάνει καλύτερο από κάποιον που αδιαφορεί όταν δεν έχει κάτι καλό.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#599763
panos2171 έγραψε:... Και ο Αλόνσο μια χαρά λεφτά πήρε για αυτά που προσέφερε, το ότι πάλευε με τα χρέπια της Ferrari δε σημαίνει ότι τον κάνει καλύτερο από κάποιον που αδιαφορεί όταν δεν έχει κάτι καλό...


Οπως διαβαζα το μηνυμα σου, σκεφτομουνα "πω ρε γμτ εχω να κανω πολλα quote για να απαντησω ξεχωριστα σε ολα".

Αφησες για το τελος το καλυτερο ομως και με γλυτωσες απο τον κοπο. Τη σφραγιδα του ποσο λαθος βλεπεις τα πραγματα. Ο καλυτερος οδηγος, ο καλυτερος υπαλληλος αν σε φτιαχνει περισσοτερο ετσι, ειναι αυτος που τα δινει ΟΛΑ. Σε ΚΑΘΕ ΓΥΡΟ (ελευθερα, κατατακτηριες, αγωνα) ειτε παλευει να μπει στη δεκαδα ειτε παλευει για τη νικη. Εφοσον δε μπορεις να καταλαβεις το αυτονοητο που ο καθε υγιης φιλαθλος προσδοκα να δει (αθλητες να τα δινουν ΟΛΑ), ειναι περιττο να σου απαντησω αναλυτικα εφοσον δε θα καταλαβεις...

Οσον αφορα τα λεφτα, κανε το εξης:
Πιασε χαρτι και στυλο και υπολογισε ποσο λιγοτερους ποντους στο κατασκευαστων (συνεπως λιγοτερα εκατομυρια) θα επαιρνε η Ferrari αν αυτα τα 5 χρονια ειχε 2xMassa ή 2xKimi σα διδυμο! Απλα μην ξεχασεις οτι η διαφορα ειναι γεωμετρικη, αφου αφαιρεις ποντους απο τη Ferrari και προσθετεις στους αντιπαλους (τους οποιους κερδιζε/κορόιδευε με χειροτερο μονοθεσιο ο Ισπανος).

Και δε σου λεω να τον γουσταρεις κιολας ρε φιλε. Λιγο στραβα να τον ειχες παρει απο την αρχη, δε βοηθησε και πολυ με τη συμπεριφορα του στο να κανει φιλους... Αλλα την τιμησε τη φανελα ο υπαλληλος. Λιγος σεβασμος δε βλαπτει :s_yes