Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#599531 Λυπήσου με 224v, είμαι στη δουλειά και δεν έχω πάει ακόμα διακοπές!!! :lol:

Η σκορπίνα στα κάρβουνα είναι απο τα καλύτερα ψάρια που έχω φάει!
Άβαταρ μέλους
By 224v
Andreasdik έγραψε:Λυπήσου με 224v, είμαι στη δουλειά και δεν έχω πάει ακόμα διακοπές!!!

Η σκορπίνα στα κάρβουνα είναι απο τα καλύτερα ψάρια που έχω φάει!
Πιο νόστιμη και από Αστακό!!! Πρέπει να είναι μεγαλουτσικη, όμως.. εύχομαι να περάσεις καλά στις διακοπές σου!!! με εξαιρετικές γεύσεις

Στάλθηκε από το SH-Z01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By sknipper
224v έγραψε:Δείτε τον κατάλογο του μαγαζιού. Σε συνεχεια ήρθαν και κυρίως πιάτα μακαρονάδα με πέστο από παντζάρι, και σουτζουκάκια... Κόστος 50 ευρώ με 3 καραφακια ρακή. Οι γεύσεις ήταν τέλειες....Εικόνα
Μου αρέσουν οι κρητικές σπεσιαλιτέ τσιζκέικ και μπράουνι.... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#599915 Στο Ηράκλειο εκτός από το Πεσκεσι ποιο άλλο καλό φαγαδικο παίζει??

Άβαταρ μέλους
By cmarin
#599940 Η αυλή του Δευκαλίωνα (μεζεδοπωλείο), Ελιά, Εργανος, παραστιες (εστιατόρια), όλα για κρητική κουζίνα

don't panic
Άβαταρ μέλους
By 224v
cmarin έγραψε:Η αυλή του Δευκαλίωνα (μεζεδοπωλείο), Ελιά, Εργανος, παραστιες (εστιατόρια), όλα για κρητική κουζίνα

don't panic
Ευχαριστώ πολύ...!! Θα είναι η τελευταία δοκιμασία για την κρητικια Ρακή. Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα μετα το οδοιπορικό σε όλη την Κρήτη.,

Άβαταρ μέλους
By 224v
#600223 Η Αυλή του Δευκαλίωνα σε το Ηράκλειο, άψογη σε μεζέδες και ρακή,αλλά και σε τιμές. Φέτος πρωτο ήρθε το Σχολείο στη Παλαιόχωρα όπως ήδη έγραψα σε πιάτα και σε ρακή.

Άβαταρ μέλους
By Serf
#600247 Πολύ χαίρομαι για την αυλή του Δευκαλίωνα γιατί ήταν τοπ πριν 15 χρόνια που έφυγα από το Ηράκλειο (φοιτητής). Κι αυτό σημαίνει ότι υπάρχει συνέχεια!!!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#600262 Είχα πάει πριν 3 βδομάδες μετά από 3 χρόνια και πράγματι κρατάει. Για αυτό το πρότεινα άλλωστε.
Τουλάχιστον έφυγε ευχαριστημένος ο Θρασύβουλος γαστρονομικά και αλκοολικά!

don't panic
Άβαταρ μέλους
By 224v
#600278 Ναι ευχαριστώ για τις προτάσεις, αν και έρχομαι κάθε χρόνο σχεδόν λόγω timesharing στον Μακρύγιαλο Ιεράπετρας, έχω πάει σε όλες τις περιοχές εκεί γυρω μέχρι Ιτανο.. κλπ. Τελευταια πάμε και δυτικά κεντρικά μένοντας μερικές μέρες παραπάνω. Η παρέα εκτιμά τη Ρακή, εγώ δεν βάζω αλκοόλ στο στόμα μου ποτέ, εκτός από μπύρα αν δεν έχω άλλη επιλογή!!! Φυγαμε λοιπόν και φέτος ενθουσιασμένοι με τα φαγητά από νέα μέρη που δοκιμάσαμε. Πάντως είχε λίγο κόσμο σχετικά με πέρυσι. Αυγουστος μήνας και το Ρέθυμνο καταθλιπτικό.. στο κέντρο τουλάχιστον, δεν το είχα ξαναδεί. Οι δε τιμές ανεβασμένες.
Έκπληξη τα αρχαία στα Μάλλια, η θαλάσσια διαδρομή από Παλαιόχωρα μέχρι Σφακια.