Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#594353 Ανάρτηση της Ρένας Δούρου για τον αντικαπνιστικό

"Όταν έχεις ξεπεράσει όλα τα όρια της ηλιθιότητας και του αμοραλισμού και κάνεις αντιπολίτευση :
1.- εκφράζοντας αντίθεση στην εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου.
2.- εκφράζοντας αντίθεση στην εφαρμογή του αντικανπνιστικού νόμου ποστάροντας φωτογραφία ανθρώπου που πέθανε από καρκίνο του πνεύμονα εξαιτίας του καπνίσματος."

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#594355 Το βασικό εδώ είναι να υπάρξει όντως εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου. Τώρα που είμαστε στη γύρα και σε εξωτερικούς χώρους είναι εύκολες οι μεγαλοστομίες. Winter is coming όμως και θα διαπιστώσουμε σύντομα εάν θα γυρνάμε σπίτια μας φρέσκοι ή σαν σταχτοδοχεία. Πρέπει να είναι η νιοστή φορά που ακούμε για στρατηγικές εφαρμογές του αντικαπνιστικού, τέσπα, γηράσκουμε αεί ελπίζοντες.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#594429 Αν όντως με αυτό το σχόλιο ήθελε να κάνει κριτική στον νόμο, είναι παραπάνω από ηλίθιο.
Μόνη δικαιολογία να ήθελε να πει κάτι άλλο, που μάλλον απίθανο το βρίσκω.
Ο αντικαπνιστικός νόμος είναι νόμος του κράτους εδώ και χρόνια και το τι άποψη έχει η Δούρου είναι αδιάφορο. Οφείλει, ειδικά ως πολιτικό πρόσωπο να τον σέβεται.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#594456
QsisVTS έγραψε:Είναι ηλίθιο αλλά υπερβολική ολη αυτή η αντίδραση


Καθόλου υπερβολική. Της αξίζει μέχρι και το τελευταίο θαυμαστικό. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#594457 Εγώ θα επιμείνω ότι το θέμα είναι η εφαρμογή επιτέλους του αντικαπνιστικού, το τί λένε διάφορα individuals μου είναι παντελώς αδιάφορο.

Χώρια που IIRC η δφα είχε συμπεριλάβει το καπνιστικό κόμμα* (ναι, υπάρχει/υπήρχε :dizzy: ) στα ψηφοδέλτιά του για τις πρόσφατες βουλευτικές.
* ο ιδρυτής του ήταν στο ψηφοδέλτιο στην α'.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#594528
diplomat έγραψε:Εγώ θα επιμείνω ότι το θέμα είναι η εφαρμογή επιτέλους του αντικαπνιστικού, το τί λένε διάφορα individuals μου είναι παντελώς αδιάφορο.


Χίλια μακάρι!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#597672
markvag έγραψε:
diplomat έγραψε:Εγώ θα επιμείνω ότι το θέμα είναι η εφαρμογή επιτέλους του αντικαπνιστικού, το τί λένε διάφορα individuals μου είναι παντελώς αδιάφορο.


Χίλια μακάρι!

Εικόνα

Μακαρι μετα απο 163 χρονια να το κατεφερουμε επιτελους
Άβαταρ μέλους
By markvag
#597735 :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Εντάξει μωρέ... Πήρε λίγο παραπάνω, αλλά ΜΠΟΡΕΙ και να τα καταφέρουμε. :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#597736
Νίκος Παππάς έγραψε:Εικόνα

Μακαρι μετα απο 163 χρονια να το κατεφερουμε επιτελους


:hmmm: Να το ποστάρεις αύριο στο 'Σαν σήμερα'.

diplomat έγραψε:Εγώ θα επιμείνω ότι το θέμα είναι η εφαρμογή επιτέλους του αντικαπνιστικού, το τί λένε διάφορα individuals μου είναι παντελώς αδιάφορο.


Φαίνεται να αλλάζει κάτι επιτέλους:
https://www.theguardian.com/world/2019/ ... parliament
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#597884 Ούτε μετά από 1163 χρόνια δεν θα το καταφέρουμε

Πολάκαρος σήμερα στο κυλικείο της βουλής, φραπεδάρα και τσιγαριά να πάνε κάτω τα φαρμάκια της άρσης της ασυλίας του. :s_thumbsup


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 612&type=3