Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By skous
#596316
Νίκος Παππάς έγραψε:
skous έγραψε:Καλα μετα χριστόν προφήτης....

Θυμίζω απλά οτι το 99 έφυγαν 143 ψυχές με σεισμό που ήταν σχεδόν όμοιος σε αίσθηση και σε διάρκεια, είχε >500 τραυματίες κλπ....

Οπότε προφανώς ο καθένας θα πάρει να δει τι γίνονται τα πιδιά του, οι γονείς του κλπ


< >

Επειδη ημουν στον ιδιο χωρο και χτες και το 99, καμμια σχεση! Σε εκεινον τον σεισμο η αισθηση ηταν οτι θα πεσει το κτιριο, το τριξιμο, το βουητο η δονηση ηταν φοβερη, σπασανε τζαμια, πεφτανε καμιναδες και σοβαδες απο τα νεοκλασικα. Αμεσως μετα ενα συννεφο σκονης αιωρουταν στην περιοχη.

Χθες ουτε τζαμια σπασανε, ουτε σοβαδες πεσανε, ουτε ειχα την αισθηση οτι θα πεσει το κτιριο να με πλακωσει.


Εγώ που όμως δεν ήμουν στον ίδιο χώρο, το 99 κουνήθηκα θα έλεγα και λιγότερο....
Οπότε τις πρώτες στιγμές, είναι όπως το νιώσει ο καθένας το feeing


< >
Άβαταρ μέλους
By gakost
#596387 Για να επανέλθουμε στο θεμα, έχουμε πλάκα σαν νοοτροπια. Ξεσηκωθηκαμε για τις κεραίες του θανάτου και μπηκαν ένα σωρό περιορισμοί στο που μπορούν να μπουν κεραίες κινητής. Η απίστευτη γραφειοκρατεία του δημοσίου κάνει πιο δυσκολη την εγκατάσταση. Αν στην γειτονιά μας μπει κεραία νόμιμη ή παράνομη, βγαίνουμε στους δρόμους και φωνάζουμε.

Θέλουμε να δίνουμε 5€ τον μήνα σε κάρτα που περιλαμβάνει ΦΠΑ και εισφορά κινητης μια γκρινιάζουμε για τις χρεωσεις.

Οι εταιρίες κινητής θέλουν να μας ξεζουμισουν είναι κλεφτες, καρτέλ κλπ

ΑΛΛΑ Θέλουμε σε έκτακτες καταστάσεις όπως ο σεισμός πχ να υπάρχει χωρητικότητα δικτύου να καλύψει τις ανάγκες επικοινωνίας 4000000 κατοίκων σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#599925 Μόλις ήρθαν τα παρακάτω μηνύματα.

KAΛΩΣ HPΘATE ΣTO COSMOTE ONE, ENAN KOΣMO ΔΩPEAN ΠPONOMIΩN AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣAΣ ΠOY ΣYNΔYAZETE COSMOTE KINHTO KAI ΣTAΘEPO. AΠO ΣHMEPA AΠOΛAMBANETE KAΘE MHNA ΔΩPEAN 1000 ΛEΠTA ΓIA KΛHΣEIΣ ΠPOΣ TA YΠOΛOIΠA MEΛH TOY COSMOTE ONE!
_------------------------
H COSMOTE ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ.

Έχω καρτοκινητο, η σύνδεση του σταθερού έχει λήξει χωρίς ανανέωση, μάλιστα έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο που έχει κολλήσει.
Δεν έχω μιλήσει με κανέναν από την εταιρεία εδώ και ενάμιση μήνα.

Τι διάολο;

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#599932
Νίκος Παππάς έγραψε:Μόλις ήρθαν τα παρακάτω μηνύματα.

KAΛΩΣ HPΘATE ΣTO COSMOTE ONE, ENAN KOΣMO ΔΩPEAN ΠPONOMIΩN AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣAΣ ΠOY ΣYNΔYAZETE COSMOTE KINHTO KAI ΣTAΘEPO. AΠO ΣHMEPA AΠOΛAMBANETE KAΘE MHNA ΔΩPEAN 1000 ΛEΠTA ΓIA KΛHΣEIΣ ΠPOΣ TA YΠOΛOIΠA MEΛH TOY COSMOTE ONE!
_------------------------
H COSMOTE ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ.

Έχω καρτοκινητο, η σύνδεση του σταθερού έχει λήξει χωρίς ανανέωση, μάλιστα έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο που έχει κολλήσει.
Δεν έχω μιλήσει με κανέναν από την εταιρεία εδώ και ενάμιση μήνα.

Τι διάολο;

Από το Mi A1.


ακριβως επειδη εχει ληξει το συμβολαιο σου,με αυτη τη προσφορα σε δελεαζουν ωστε να συνεχισεις μαζι τους.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#599938
dimviii έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Μόλις ήρθαν τα παρακάτω μηνύματα.

KAΛΩΣ HPΘATE ΣTO COSMOTE ONE, ENAN KOΣMO ΔΩPEAN ΠPONOMIΩN AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣAΣ ΠOY ΣYNΔYAZETE COSMOTE KINHTO KAI ΣTAΘEPO. AΠO ΣHMEPA AΠOΛAMBANETE KAΘE MHNA ΔΩPEAN 1000 ΛEΠTA ΓIA KΛHΣEIΣ ΠPOΣ TA YΠOΛOIΠA MEΛH TOY COSMOTE ONE!
_------------------------
H COSMOTE ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ.

Έχω καρτοκινητο, η σύνδεση του σταθερού έχει λήξει χωρίς ανανέωση, μάλιστα έχω κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο που έχει κολλήσει.
Δεν έχω μιλήσει με κανέναν από την εταιρεία εδώ και ενάμιση μήνα.

Τι διάολο;

Από το Mi A1.


ακριβως επειδη εχει ληξει το συμβολαιο σου,με αυτη τη προσφορα σε δελεαζουν ωστε να συνεχισεις μαζι τους.
Θα είχε κάποιο νόημα αυτό αν το συμβόλαιο δεν είχε λήξει από τον Μάιο. Μέσα Αυγούστου το θυμήθηκαν;

Ίσως περάσω από κάποιο κατάστημα αύριο να τους ρωτήσω

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By nascar1
#600019 Έληξε το συμβόλαιο στην μητέρα μου. COSMOTE double play. Επειδή της ζητάνε 30 και πλέον ευρώ σκέφτομαι για αίτηση φορητοτητας σε άλλη εταιρία. Τι έχετε να προτείνετε; αν η αίτηση γίνει σε κατάστημα πχ wind έχει δικαίωμα υπαναχωρησης;;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By babakos
#600251 Για τις αιτήσεις που γίνονται σε κατάστημα δεν υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης. Καλύτερα να κάνετε την αίτηση τηλεφωνικά κρατώντας ώρα, ημερομηνία και στοιχεία του agent που σας εξυπηρέτησε..
Άβαταρ μέλους
By 224v
#600429 εμφανιστικε στο νησι μια διαφημηση που λεει οτι σου προσφερουν μονο ιντερνετ με 25 ευρω. γρηγορο κλπ. το κανει κανενας αυτο η ειναι λαμογια?? δλδ μπορει καποιος να "πουλαει" δορυφορικη γραμμη ιντερνετ γρηγορη? εξω απο τους γνωστους παροχους??
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#600430 Δεν μπορεί να είναι δορυφορικό, υποθέτω αυτό που κάνουν είναι να προσφέρουν ασύρματες ζεύξεις με φθηνές κεραίες P2P (Point-to-Point). Στήνεις το ένα άκρο σε ένα κτήριο πχ στην Σάμη στην Κεφαλονιά και το άλλο στο Βαθύ στην Ιθάκη. Από εκεί αρχίζεις και μοιράζεις γύρω γύρω στο νησί, αρκεί να έχεις LoS (Line of Sight). Θέλει λίγη δουλίτσα φυσικά πάνω στους Routers για να μην πάει σε έναν μόνον το bandwidth. Οπότε, αγοράζεις μια σύνδεση 100Mbit και με αυτήν δίνεις συνδέσεις των 0.5Mbit μέσω ασύρματων κεραιών που κοστίζουν γύρω στα 50€ το ζευγάρι.
Μια υπόθεση κάνω τώρα, δεν ξέρω τι άλλη πατέντα έχουν βρει, με αυτό τον τρόπο πάντως μπορείς να έχεις μια χαρά σύνδεση για βασική χρήση. Δεν υπάρχει κάποια παρανομία επίσης σε κάτι τέτοιο, χρησιμοποιούν ανοιχτή μπάντα συχνοτήτων στα 2.4 (συνηθέστερα στα 5.0 Mhz), ίδια με το Wi-Fi των συσκευών μας.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#600431 κλεινω ενα χρονο με το cosmote εξωχικο ιντερνετ 24, που ειχα βαλει ελλαδα, για Χριστουγεννα καλοκαιρι
οκ μια χαρα επαιζε οπως το ηθελα αλλα ειναι πολυ ακριβο για συνολικα ενα μηνα χρηση
σκεφτομαι να το κοψω... καμια αλλη λυση για ιντερνετ με καλη ταχυτητα, χαμηλο ping μερικες φορες το χρονο υπαρχει;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#600437 Το χαμηλό ping γιατί είναι ζητούμενο; Αν δεν έχεις τεράστιες απαιτήσεις, τότε κάποια λύση με SIM δεν θα βόλευε;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#600442 Ε, για ένα μήνα το χρόνο, καλό είναι να χαίρονται άλλα πράγματα, και ν' αφήσουν τα online για τους υπόλοιπους 11. Διαφορετικά, συνεχίζετε να πληρώνετε, δεν βλέπω άλλη λύση.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#600449 Αν δε πας για πρωταθλητισμό στο gaming μια χαρα είναι το ping των κινητών

Χθες έπαιζα online με το switch μου με hotspot το κινητό

Εγώ πάντως με 10 gb που παίρνω κάθε Αυγούστο από τη wind τη παλεύω, εννοείται ότι έχω φορτώσει από το σπίτι πράγματα από το σπίτι από άποψη ταινιών, Netflix κτλ

Για 20 που συνήθως κάνω διακοπές είμαι κομπλέ