Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#571596 "CFD and practical (lab) study of laminar and turbulent flow of poured beer and the effect of beer type on flow characteristics"
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#595370 Cost of Living Index for Country 2019 Mid-Year



Διαφαίνεται μια δυσαναλογία cost of living με local purchasing power index για αρκετά κράτη, εξαφάνιση μεσαίας τάξης ίσως;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#595429 όταν βλέπω μισθούς 300e και νοίκια 200 , ε κάτι δεν πάει καλά σ'αυτή τη χώρα
καπου στη Λατινική Αμερική μπορεί να μένουν και 10 άτομα σε ένα μικρό σπίτι. shit
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595990 Καλημέρα !
Με έναν νέο Π.Δ που υπογράφτηκε πριν λίγο καιρό , εάν καταθέσω στην Υπηρεσία μου πτυχίο ΑΕΙ (ή και ΤΕΙ) με βοηθάει πολύ στην βαθμολογική και συννάμα οικονομική εξέλιξη στην δουλειά μου...
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία από το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο. :hmmm:
έχει τμήματα που ίσως να με ενδιαφέρουν και να έχουν σχέση με την δουλειά μου;
(θα μου άρεσε κατι σχετικό με την εγκληματολογία , την διοικηση ανθρωπινου δυναμικού κλπ..) ..
ένα τέτοιου ειδους πτυχίο σε πόσα χρόνια μπορείς να το αποκτήσεις;
χρειάζεται καθόλου αυτοπρόσωπη παρουσία; Όλα γίνονται μέσω αλληλογραφίας;; :hmmm:
Τελευταία επεξεργασία από gianik και 19 Ιούλ 2019, 08:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimik
#596003 Αστυνομικές Σπουδές

http://www.ouc.ac.cy/web/guest/s3/progrspoudon/asp/desc

θα είναι τουλάχιστον στον αντικείμενο σου, βέβαια λέει ότι πρέπει να είσαι απόφοιτος της τοπικής ακαδημίας της αστυνομίας, αλλά δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.
Επίσης πρέπει να ψάξεις κατα πόσο στο αναγνωρίζουν στην υπηρεσία κλπ.