Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#573748 lol...
με έχουν περιορίσει σε προφιλ adsl 24/1 γιατί αλλιώς πέφτει όλο το DSLAM της περιοχής... άγνωστο πότε θα επιλυθεί...
επίσης μόλις μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο 30αρι vdsl, κάτι που ακούω πρώτη φορά...

τώρα τι κάνω!?

γεια σου ρε cosmote...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#595767 Bye bye wind welcome cosmote VDSL 50...

περιεργως δεν δεχτηκα τηλεφωνο απο wind για αντιπροσφορά.......... ( οχι οτι θα εμενα αλλα λεμε........)
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#597926 Mετά τη cyta (πλέον vodafone) ποια θα ήταν ιδανικά η αμέσως επόμενη εταιρία (πλην cosmote) για φορητότητα;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#601442 είμαι πολύ χαρούμενος γιατί χθες έπεσα τυχαία στον καλύτερο δυνατό υπάλληλο (της φορθνετ) που γίνεται να υπάρχει στον κόσμο όλο

ο τύπος όχι απλά ήταν φουλ εξυπηρετικός σε σημείο αηδίας, αλλά ήξερε και να με βοηθήσει επί της ουσίας, καμιά σχέση με όσους συνήθως πετυχαίνω στις διάφορες υποστηρίξεις
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#619935 Τις τελευταίες εβδομάδες η Sky broadband σύνδεση πέφτει αρκετά συχνά για λίγα λεπτά. Χθες υποπτεύτηκα ότι συμβαίνει όποτε μιλάμε στο τηλέφωνο και σήμερα το επιβεβαίωσα. Τι συμβαίνει και τι πρέπει να κάνω; Είναι θέμα φίλτρου; Εϊμαι με τη Sky γύρω στα 3 χρόνια με τον ίδιο εξοπλισμό.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#619942 Εγώ όποτε είχα τέτοια προβλήματα 2-3 φορές στα 20+ χρόνια στον ΟΤΕ , έφταιγε ο home εξοπλισμός (modem) που είχε παλιώσει και αντιμετώπιζε ασυμβατότητα με τα κεντρικά ( άλλα πρωτόκολλα επικοινωνίας;) .
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#622485 Μου βγάζει μέρες μια προσφορά η Α1 να αναβαθμίσω το ίντερνετ σπίτι, από τα 40 στα 80 με +5€ το μήνα
Κάνω σε ένα τύπο απόψε πριν 20 λεπτά chat, μου λέει οκ.
Μου έρχεται email το συμβόλαιο με το που κλείνουμε
Λέω ας βάλω μια μέτρηση απόψε για benchmarkνα δω όταν το αλλάξουν τι θα δείχνει....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#622499 50αρα cosmote

Εικόνα

<+
Άβαταρ μέλους
By melos86
#622506 30αρι VDSL Cosmote (ναι δεν ειναι λαθος, πληρωνω 30αρι και με εχουν σε 50αρι προφιλ εδω και δυο χρονια!)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#622534 Εντάξει δεν είναι μεγάλη η διαφορά χρηματικά. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#622541 Όταν έφυγα από το πατρικό, στην επόμενη ανανέωση του σταθερού ζήτησα από την cOTE να το κατεβάσει σε 30 αφού δεν υπήρχε λόγος για 50, όμως τότε έτρεχε προσφορά για τα 50 που έβγαινε φθηνότερα από το 30ρι, οπότε το άφησα στα 50 :lol:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#622561 Τωρα ειναι ακριβως τα ιδια λεφτα μιας και ανανεωσα το συμβολαιο πριν απο λιγες μερες... Για την ακριβεια απο 30/μηνα θα δινω 31/μηνα!
Το 2018 ομως που το εκανα η διαφορα ηταν κοντα στα 18 ευρω!! Και απλα παρακαλουσα να μην προκυψει καποια βλαβη και αναγκαστω να μιλησω μαζι τους και το παρουν χαμπαρι!!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#622563 Σιγά που δεν το ξέρανε. :lol:
Κι σε εμένα έτσι κάνανε , μου το τόνισε ο τεχνικός που μου άλλαξε το μόντεμ που πάλιωσε , αφού όλες οι γραμμές ήταν ψηφιακές οπτικές στα 50mbs minimum.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#622610 Στο πατρικο μου ειχε κανονικα την ιδια συνδεση (μαζι εγιναν αλλωστε) και εκει πραγματι συγχρονιζε στα 30!
Το ηξεραν δεν το ηξεραν μικρη σημασια εχει!