Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#595314
224v έγραψε:Θα κατέβουμε Παλαιόχωρα... Αύγουστο. Μπορούμε από εκεί να πάμε Φραγκοκάστελλο?? Με λογικό δρόμο?. Και δέχομαι προτάσεις για τσίπουρα.. για την συμβία μου αφού εγώ δεν .... με το αλκοόλ.

.


Δεν μπορείς!
Χρειάζεται να γυρίσεις Χανιά. Είναι ένας όγκος στη μέση με 10δες φαράγγια + Σαμαριάς και 60 κορφές πάνω από 2000 μέτρα!!

By the way, στην Παλαιόχωρα θα γίνεται το έλα να δεις. Τα μισά Χανιά είναι εκεί + τουρίστες.
Οπωσδήποτε πρωινή εξόρμηση στο Γιαλισκάρι (5 Χιλ) για να πιάσεις θέση στα αλμυρίκια και να κάτσεις όλη μέρα.
Και ο Κριός στην πινέζα (ΝΔ) έχει ωραία και ήσυχη παραλία με βότσαλο.

Τσικουδιά και καλό φαγητό στους Ανυδρους, (7χιλ) και στο Μασασουρα μέσα στην Παλαιόχωρα.

Στείλε κανένα μνμ όταν είσαι εκεί, θα περάσω σίγουρα κάποια στιγμή από κει.

don't panic
Άβαταρ μέλους
By 224v
#595383 Ευχαριστω..... για την ενημερωση.... μολις εχω σιγουρη ημερομηνια που θα ειμαι εκει θα ενημερωσω ελπιζω να βρεθουμε... Βλεποντας και το googleειδα οτι μαλλον δεν εχει τροπο.... απο κατω να παω.. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#595389
Νίκος Παππάς έγραψε:Εχει..........απο την θαλασσα.....και ειναι πιο συντομη διαδρομη :lol: :lol:


Αυτο ξαναπεστο αλλα πλεουμενο δεν θα κουβαλαω εκει!!!... ισως εχει καραβακια να κανουν τη διαδρομη...
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#595392
224v έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Εχει..........απο την θαλασσα.....και ειναι πιο συντομη διαδρομη :lol: :lol:


Αυτο ξαναπεστο αλλα πλεουμενο δεν θα κουβαλαω εκει!!!... ισως εχει καραβακια να κανουν τη διαδρομη...

Βέβαια έχει, ίσως χρειαστείς 2 βέβαια (Παλιόχωρα-Αγ.Ρουμέλη και Αγ.Ρουμέλη-Σφακιά) αλλά να πάρεις και το αυτοκίνητο μαζί, αφού το Φραγκοκάστελλο είναι 12 χιλ.
δες εδώ https://anendyk.gr/?page_id=97
Άβαταρ μέλους
By rafi
#595544 Εγω να προσθεσω οτι στο Γραμμενο κοντα στην Παλιοχωρα εκανα τα καλυτερα μου μπανια για το 2018 κατι το οποιο συνεχιζεται και φετος... απιστευτη παραλια για τα γουστα μου..

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#595766
cmarin έγραψε:
224v έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Εχει..........απο την θαλασσα.....και ειναι πιο συντομη διαδρομη :lol: :lol:


Αυτο ξαναπεστο αλλα πλεουμενο δεν θα κουβαλαω εκει!!!... ισως εχει καραβακια να κανουν τη διαδρομη...

Βέβαια έχει, ίσως χρειαστείς 2 βέβαια (Παλιόχωρα-Αγ.Ρουμέλη και Αγ.Ρουμέλη-Σφακιά) αλλά να πάρεις και το αυτοκίνητο μαζί, αφού το Φραγκοκάστελλο είναι 12 χιλ.
δες εδώ https://anendyk.gr/?page_id=97


Χμμμ!!! οποτε φευγω απο εκει με καραβι και περναω Σφακια για συνεχεια προς Ηρακλειο και Ιεραπετρα.. απο Νοτια διαδρομη... Ενδιαφερον για αλλαγη διαδρομης φετος..

ευχαριστω και παλι.... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#598782 Μπουγάτσα Χανίων πρωινός προορισμός μετά την έξοδο από το καράβι!!!Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#598819 Νοστιμη αλλα μου προκαλει καουρες..

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#598938 Στο *σχολειο" στο Άνυδρο πάνω από το Γιαλισκαρι. Της Παλαιόχωρας Απίστευτο φαγητό..... ΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#598953 φαγητο χωρις κρεας δεν ειναι φαγητο. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#598956 Στην Κρήτη κατά 99% ή νηστικος ή με μπισκότα θα ζούσα...
Αντε και με την φέτα με λαδοριγανη.
Πολύ μακριά η κουζίνα τους από τα γούστα μου.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#598957
dimviii έγραψε:φαγητο χωρις κρεας δεν ειναι φαγητο. :twisted:


Έχει παραδοσιακή πίτσα ρε συ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#598958
cosneo έγραψε:Στην Κρήτη κατά 99% ή νηστικος ή με μπισκότα θα ζούσα...
Αντε και με την φέτα με λαδοριγανη.
Πολύ μακριά η κουζίνα τους από τα γούστα μου.


και αριστα κρεατα εχουν,και μαστοροι στο ψησιμο ειναι.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#598959 Μετά από αυτή τη φωτό και την wtf μπουγάτσα Χανίων ο άνθρωπος πρέπει να κάνει ξανά διακοπές για να φάει σωστά
.. :lol: