Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595648 :inlove:

να κοιμόντουσταν κιόλας... :rant:
σχόλασα 05.30 , μέχρι να έρθω σπίτι , μπάνιο κλπ πήγε 06.00..
Η κυρά 07.30 έφυγε για δουλειά , η :inlove: 07.32 ήταν ξύπνια και έτοιμη για δράση... :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By markvag
#595704
gianik έγραψε:Ειδικά η μικρή , το μπρόκολο το τσακίζει... :vava:


Και ο δικός μου... Που γενικά τρέφεται με αέρα, νερό και γάλα (και σχεδόν όλα τ' άλλα "δεν του αρέσουν" και τα τρώει με μεγάλη δυσκολία) για μπρόκολο τρελαίνεται... Την πρώτη φορά που έτυχε να το δει στο τραπέζι ήθελε μόνος του να δοκιμάσει κι εμείς λέγαμε "καλά..." Έφαγε ένα πιάτο μπρόκολο σαλάτα με λίγο αλάτι, λάδι και αρκετό λεμόνι μόνος του και ήθελε κι άλλο... :lol: Αντίστοιχα και με το σπανακόρυζο και οι δύο... :lol:

Γιατί και πως συνέβησαν αυτά τα θαύματα δεν ξέρω, δεν ρωτάω, δεν θέλω να το γρουσουζέψω... :lol:


Πάντως, το μπρόκολο μ' αρέσει κι εμένα με μπόλικο λεμονάκι... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595709 το μπρόκολο ταιριάζει σε πολλά φαγητά :
noodles , ομελέτα , σούπα λαχανικών κλπ...

για βραστό ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία έχει τα λεπτά βρασμού. Αν ξεφύγω 1΄ ή το βγάλω 1΄νωρίτερα , τότε δεν μου αρέσει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#595729 Το μπρόκολο δεν ταιριάζει πουθενά, είναι η ντροπή των λαχανικών! Αυτό και το κουνουπίδι.

:puke:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#595730 Το κουνουπιδι ειναι απαιχτο! :rtfm:

Για το μπροκολο συμφωνω αν και με μια σαλτσα ροκφορ που το χα φαει καποτε ηταν ωραιο!
Τελευταία επεξεργασία από Y.V και 17 Ιούλ 2019, 20:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By elteo
#595731
Dimitris_P έγραψε:Το μπρόκολο δεν ταιριάζει πουθενά, είναι η ντροπή των λαχανικών! Αυτό και το κουνουπίδι.

:puke:


Δεν ξέρεις να τρως σωστά :protest:

Y.V έγραψε:Το κουνουπιδι ειναι απαιχτο! :rtfm:


Κουνουπίδι κοκκινιστό :eat:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#595743
mousatos έγραψε:Το κουνουπίδι θέλει μπόλικο λάδι και μπόλικο λεμόνι.


Και είναι το τέλειο συνοδευτικό για ψάρι...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#595748 Μπρόκολο μόνο ωμό ρε παιδιά :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#595755 Πλάκα κάνεις. :dizzy: Ρε η γιαγιά σου δε σου είχε φτιάξει ποτέ στο χωριό αυγά με σπαράγγια?