Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#594558 Ρώτησα κάνα δυο επαγγελματίες τι παίζει με τους ρουμανους Βουλγάρους κτλ.... Απο τοτε που έγινε εγνατια & Ιόνια έχει γίνει χαμός , κατεβαίνουν οδικά πολύ εύκολα.
Σήμερα παραλία μικρό γιαλό νότια, είχε Ιταλούς, αλλά αυτό οκ πάντα έπαιζε στα Ιόνια.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#594575
Dodger έγραψε:Έχουμε κάποια πρόταση για φαγητό στο Ναύπλιο (και πέριξ);;; Ψάρι, κρέας, δεν έχω θέμα, αρκεί να είναι καθαρό και νόστιμο. Το οικονομικό είναι σχετικό, η καθαριότης και η εξυπηρέτηση όχι ;)


οπως φευγεις απο Ναυπλιο για Αθηνα,απεναντι ακριβως απο την πυλη του στρατοπεδου, εχει ψησταρια/σουβλατζιδικο που εχει και μαγειρευτα(trendy grill).Πριν 2 ωρες εφαγα μοσχαρακι κοκκινιστο με πατατες και κενταγε.Γρηγορος στο σερβιρισμα/λογαριασμο/επαναληπτικες παραγγελιες.
Tοποθεσια δεν ειναι ωραια,εστιατοριο δεν ειναι,καθαρο τι να σου πω,τριχα δεν βρηκα μεσα στο φαγητο. :oops:
Οικονομικος/κανονικος σε τιμες.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#594597
Dodger έγραψε:Έχουμε κάποια πρόταση για φαγητό στο Ναύπλιο (και πέριξ);;; Ψάρι, κρέας, δεν έχω θέμα, αρκεί να είναι καθαρό και νόστιμο. Το οικονομικό είναι σχετικό, η καθαριότης και η εξυπηρέτηση όχι ;)
Αλαλούμ, Όμορφο ταβερνάκι, Πηδάλιο (με αυτή τη σειρά, μέσα στο Ναύπλιο).
Τ' Αλώνια (Πυργιώτικα, εκτός Ναυπλίου).

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#594600 Σουβλάκια στον Καλλίνη ; Υπάρχει ακόμα;

Ντιμ σε φαστφουντ τον έστειλες;Τουλάχιστον αν πάει εκεί αξίζει να δοκιμάσει το κοτόπουλο στην σχάρα που έχει,ειδικά η σάλτσα που βάζει κανει την διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#594603
bill33 έγραψε:Σουβλάκια στον Καλλίνη ; Υπάρχει ακόμα;

Ντιμ σε φαστφουντ τον έστειλες;Τουλάχιστον αν πάει εκεί αξίζει να δοκιμάσει το κοτόπουλο στην σχάρα που έχει,ειδικά η σάλτσα που βάζει κανει την διαφορά.


ε δεν ειναι φαστφουντ με μπριζολες ,καμια 10αρια μαγειρευτα,και σουβλακια.
Του ειπα οτι δεν ειναι εστιατοριο,ουτε σε ωραιο μερος.
Το μοσχαρακι παντως ηταν κορυφη! Επειδη ειναι απο τα αγαπημενα μου φαγητα,παιζει να το εχω φαει σε πανω απο 50 διαφορετικα εστιατορια ανα την Ελλαδα.
Αυτο μπαινει τοπ 3αδα ευκολα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#594607 Τίμιο το trendy (για το είδος του). Πιο ωραίο το trendy στην παραλία, και χωρίς τόση φανταρίλα. Έχει και λαχμαντζούν, που δεν έχει αυτό στο στρατόπεδο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#594610 φανταριλα δεν ειχε,τουριστες ειχε,Ελληνες και ξενους.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#594886 dimviii διαμαντάκι μου ακούγεται ο τύπος, μ'αρέσουν κάτι τέτοια.. Θα δοκιμαστεί και στα Πυργιώτικα, γιατί μου το είπαν και από αλλού. Ευχαριστώ σας
Άβαταρ μέλους
By bill33
#595610 ΣΕ κάποια πλάνα φαίνεται και το πρατήριο που ήμουν (ήταν ΒΡ βέβαια τότε) !
Άβαταρ μέλους
By Serf
#612261 Υπάρχει κάποια αξιόλογη/value for money πρόταση για διαμονή πέριξ Τρικάλων την περίοδο που θα έχει ανοίξει το "χωριό των ξωτικών"; Ξενοδοχείο-airbnb διαμέρισμα-whatever... Μέχρι κανά μισάωρο μακριά μένουμε χωρίς πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By glf
#612271 Γενικά έχουν πολύ λιγα Airbnb. Και γω το είχα ψάξει και δε βρίσκεις εύκολα.
Θυμάμαι να ειμαστε ενα Σάββατο, να εχουν έρθει και λεωφορεία από άλλες πόλεις και να μην εχω βρει δωμάτιο ούτε στην Καλαμπάκα. Έπαιρνα τηλ στα ξενοδοχεία και ολα ηταν γεμάτα