Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#571345
Chris έγραψε:Βabs1.6 κατι. Οχι ακριβως βρυξελλες, εκει γυρω ομως. Κατσε τον ενημερωνω να μπει.

Για πες...
Πρακτική και διπλωματική για ένα χρόνο. :D
babs1.6 έγραψε:Καλησπέρες :) . Γάνδη ζούσα για αρκετά χρόνια αλλά ίσως μπορώ να βοηθήσω.
Έχω/είχα κόσμο Βρυξέλλες και ολόγυρα.
Γάνδη :inlove: Πμ αύριο το πρωί :)

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#571386
JasonLouk έγραψε:
Chris έγραψε:Βabs1.6 κατι. Οχι ακριβως βρυξελλες, εκει γυρω ομως. Κατσε τον ενημερωνω να μπει.

Για πες...
Πρακτική και διπλωματική για ένα χρόνο. :D


:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Τα λεμε οταν φτασεις :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#571594
JasonLouk έγραψε:
Chris έγραψε:Βabs1.6 κατι. Οχι ακριβως βρυξελλες, εκει γυρω ομως. Κατσε τον ενημερωνω να μπει.

Για πες...
Πρακτική και διπλωματική για ένα χρόνο. :Dk


"Θα δοκιμάσω γύρω στις 1500 μπύρες" έπρεπε να γράψεις. Ποια πρακτική και διπλωματική... :lol:

Με το καλό!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#571596 "CFD and practical (lab) study of laminar and turbulent flow of poured beer and the effect of beer type on flow characteristics"
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#595370 Cost of Living Index for Country 2019 Mid-Year

https://www.numbeo.com/cost-of-living/rankings_by_country.jsp

Διαφαίνεται μια δυσαναλογία cost of living με local purchasing power index για αρκετά κράτη, εξαφάνιση μεσαίας τάξης ίσως;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#595429 όταν βλέπω μισθούς 300e και νοίκια 200 , ε κάτι δεν πάει καλά σ'αυτή τη χώρα
καπου στη Λατινική Αμερική μπορεί να μένουν και 10 άτομα σε ένα μικρό σπίτι. shit
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595990 Καλημέρα !
Με έναν νέο Π.Δ που υπογράφτηκε πριν λίγο καιρό , εάν καταθέσω στην Υπηρεσία μου πτυχίο ΑΕΙ (ή και ΤΕΙ) με βοηθάει πολύ στην βαθμολογική και συννάμα οικονομική εξέλιξη στην δουλειά μου...
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία από το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο. :hmmm:
έχει τμήματα που ίσως να με ενδιαφέρουν και να έχουν σχέση με την δουλειά μου;
(θα μου άρεσε κατι σχετικό με την εγκληματολογία , την διοικηση ανθρωπινου δυναμικού κλπ..) ..
ένα τέτοιου ειδους πτυχίο σε πόσα χρόνια μπορείς να το αποκτήσεις;
χρειάζεται καθόλου αυτοπρόσωπη παρουσία; Όλα γίνονται μέσω αλληλογραφίας;; :hmmm:
χρειάζεται πολύ διάβασμα;; :(
Τελευταία επεξεργασία από gianik και 19 Ιούλ 2019, 08:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#595992 Για φυσική παρουσία, χρειάζεται που και που, βέβαια νομίζω πως θα δικαιούσαι και εκπαιδευτικής άδειας από την υπηρεσία σου, οπότε θα σε βοηθήσει λίγο αυτό...

gianik έγραψε:χρειάζεται πολύ διάβασμα;; :(


Εάν θέλεις να μάθεις και κάτι, σίγουρα...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#595995
gianik έγραψε:Καλημέρα !
Με έναν νέο Π.Δ που υπογράφτηκε πριν λίγο καιρό , εάν καταθέσω στην Υπηρεσία μου πτυχίο ΑΕΙ (ή και ΤΕΙ) με βοηθάει πολύ στην βαθμολογική και συννάμα οικονομική εξέλιξη στην δουλειά μου...
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία από το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο. :hmmm:
έχει τμήματα που ίσως να με ενδιαφέρουν και να έχουν σχέση με την δουλειά μου;
(θα μου άρεσε κατι σχετικό με την εγκληματολογία , την διοικηση ανθρωπινου δυναμικού κλπ..) ..
ένα τέτοιου ειδους πτυχίο σε πόσα χρόνια μπορείς να το αποκτήσεις;
χρειάζεται καθόλου αυτοπρόσωπη παρουσία; Όλα γίνονται μέσω αλληλογραφίας;; :hmmm:
χρειάζεται πολύ διάβασμα;; :(


Για προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό μιλάμε;
Τα προπτυχιακά είναι σε γενικές γραμμές ψιλομιεχ, τα μεταπτυχιακά ποικίλουν, πες τι σε ενδιαφέρει, να το δούμε.
Αυτοπρόσωπη παρουσία χρειάζεται (δεν απαιτείται) 1 φορά το δίμηνο στις συναντήσεις και απαιτείται στις εξετάσεις (πάντα ΣΚ και στις 2 περιπτώσεις), εκτός αν κάνεις ένα από αυτά τα καινούργια μεταπτυχιακά με εξάμηνες θεματικές ενότητες ή σε συνεργασία με άλλο ΑΕΙ, οπότε πάλι πάει κατά περίπτωση. Για μεταπτυχιακά και για κάποια προπτυχιακά θέλει δουλειά, ναι, πρέπει να ασχοληθείς. Πολύς κόσμος το παρατάει γιατί δεν το είχε υπολογίσει αυτό.
Το "αλληλογραφίας" δεν είναι αλληλογραφίας, αλλά μέσω πλατφόρμας.
Είναι ακριβούτσικο πάντως.
Υπάρχει και η εναλλακτική του ΑΠΚΥ που είναι πιο ακριβό (και πιο εύκολο)
Κοίτα και Πάντειο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#596003 Αστυνομικές Σπουδές

http://www.ouc.ac.cy/web/guest/s3/progrspoudon/asp/desc

θα είναι τουλάχιστον στον αντικείμενο σου, βέβαια λέει ότι πρέπει να είσαι απόφοιτος της τοπικής ακαδημίας της αστυνομίας, αλλά δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.
Επίσης πρέπει να ψάξεις κατα πόσο στο αναγνωρίζουν στην υπηρεσία κλπ.