Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#595376
elteo έγραψε:Στην κρέμα βρίσκεται η ποίηση. :eat:


Νίκος Παππάς έγραψε:Με το 100%

Από το Mi A1.


G, τι λένε ρε οι άσχετοι;;; :s_mad
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#595378
dimik έγραψε:Δεν ανοίγετε κανένα φύλλο λέω εγώ που μαγαριζετε το τοπίκο με ετοιματζιδικες πίτες?


Καλα δεν το συζηταμε οτι οι σπιτικες πιτες αλλη φαση! Η μανα μου το ξερει αυτο και φτιαχνει τη μια πιτα μετα την αλλη... Τωρα μενει καποιος καλος ανθρωπος να το μαθει και στη γυναικα μου το κολπο :s_tongue

btw μου ειχε πει ενας φιλος που δουλευε στο χωρο, οτι τα περισσοτερα λεφτα στο εργοστασιο τα επαιρνε ο τυπος που ανοιγε το φυλλο. Ειχαν δοκιμασει καμποσους και ο τελευταιος ηταν ο πιο μαστορας και το εκανε λεπτο σα τσιγαροχαρτο. Αυτο κανει τη διαφορα απ' οτι μου ειπε ο φιλος...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#595386 H σύζυγος έχει βρει το κόλπο με την μηχανή για σπιτικά μακαρόνια και ανοίγει έτσι εύκολα και γρήγορα τα φύλλα.
Βέβαια της γιαγιάς δεν τις φτάνει κανείς, ειδικά την πρασοπιτα με φέτα και κιμά :eat: :eat: :eat:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595416 Tον Οκτώμβρη που μαζεύουμε τα καρύδια στα Καλάβρυτα , δεν με φτάνουν τόσα για μένα κ τον φάδερ για 3-4 μέρες για το 10τιανό μας... :(
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#595419
gianik έγραψε:Tον Οκτώμβρη που μαζεύουμε τα καρύδια στα Καλάβρυτα , δεν με φτάνουν τόσα για μένα κ τον φάδερ για 3-4 μέρες για το 10τιανό μας... :(

Καρυδια, κεφαλοτυρι και τσιπουρακι :inlove: :inlove:

Οντως kilo 4,5 κιλα τυρι που λες σε αλλο ποστ, ζητημα να βγαλουν 1,5 αντε 2 μηνες στο σπιτι μου, χωρις να τριψω η να βαλω σε πιτες. Αυτα ειναι αλλα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#595509
dimik έγραψε:H σύζυγος έχει βρει το κόλπο με την μηχανή για σπιτικά μακαρόνια και ανοίγει έτσι εύκολα και γρήγορα τα φύλλα.


ΩΠΑ!

Κάτι καλό είπες τώρα!

Έφυγα.

Τα λέμε!



:metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#595514
dimik έγραψε:Δεν ανοίγετε κανένα φύλλο λέω εγώ που μαγαριζετε το τοπίκο με ετοιματζιδικες πίτες?


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595635 Άρτι αφιχθείσα από φίλο..
Σχεδόν 1 κιλό.
Θα φάνε τα gianikακια συνοδεία μπρόκολου κ βραστής πατάτας.. Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#595639 Το καθαριστικό είναι για τη γεύση;; :hmmm:

:shifty: :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By dimik
#595644 Κάνε μια ωραία πατατοσαλάτα με κομματάκια μπρόκολο, κρεμμυδάκι, κανένα αγγουράκι τουρσί και μια κουταλίτσα μαγιονέζα :eat:

Έτσι θα φάνε και πιο εύκολα τα λαχανικά :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#595645
markvag έγραψε:Το καθαριστικό είναι για τη γεύση;; :hmmm:

:shifty: :s_biggrin



:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:








@dimik
αμφότερα τρώνε τα λαχανικά πολύ εύκολα..Ειδικά η μικρή , το μπρόκολο το τσακίζει... :vava: (το αγαπημένο της φαγητό ειναι τα φασολάκια.. :tomato: ) ... Οπότε δεν καταφεύγω σε τέτοιες λύσεις. Θα φτιάξω μια τέτοια sauce με βαλσάμικο κ μέλι αλλά για εμένα !!! :eat: :eat: