Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#594228
georgetz έγραψε:Μπαίνοντας για Λάρισα σήμερα, λευκή X5 , καμμένη στο καπώ κ πίσω απο το παρπρίζ, τρακαρισμένη μπροστά.

Αστυνομία (Suzuki Swift) κ πυροσβεστική , πολλά μαύρα κομμάτια διάσπαρτα

Δεν έχω τη παραμικρή ιδέα τι παίχτηκε


Αεριο ισως??
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#596826 Κρίμα για το παιδί, ευτυχώς που δεν πήρε άλλον στο λαιμό του.
Κατά τ' άλλα, διπλή γραμμή, κατοικημένη περιοχή.. δε βαριέσαι, το κέφι μας να κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#599707 Ολόκληρο τραμ πώς το χάνεις;;;; Ειδικά όταν συνοδεύεις μικρό παιδί οι αισθήσεις πρέπει να είναι στο 110%.. Κρίμα ο άνθρωπος.

https://www.newsit.gr/ellada/tragodia-s ... u/2852306/

Σοκαρισμένος από την τραγωδία που παίχτηκε μπροστά στα μάτια του ένας νεαρός αυτόπτης μάρτυρας, περιγράφει: «Είδα τον άντρα με το κοριτσάκι να προσπαθούν να περάσουν απέναντι. Της κρατούσε το χέρι…Δυστυχώς δεν είχε δει το τραμ που ερχόταν με κατεύθυνση προς Πειραιά. Σε κλάσματα δευτερολέπτου το τραμ, έπεσε πάνω του και τον πέταξε πάνω σε μια σιδερένια κολόνα. Το κοριτσάκι, σώθηκε από θαύμα, αφού πέρασε ξυστά δίπλα του».
Άβαταρ μέλους
By edmond
#599746 Εγω πάλι απορώ πως δεν έχουν γίνει περισσότερα ατυχήματα-δυστυχήματα.
Πρίν κανα μήνα, είμαι στο Π. Φάληρο(περίπου στην Αγ. Αλεξάνδρου) απο την πλευρά της παραλίας. Θέλοντας να περάσω απέναντι στα στενά που είχα παρκάρει, κοντοστάθηκα στο φανάρι και περίμενα να πιάσει κόκκινο το ρεύμα προς Γλυφάδα. Ξαφνικά νιώθω κάτι να περνά πίσω μου, κάτι με...εκτόπισμα. Φυσικά ήταν το τράμ, το οποίο πήγαινε προς Πειραιά και στην κυριολεξία πέρασε πίσω μου σε μια απόσταση ζήτημα 10 πόντων. Σοκαρίστικα τόσο, που σταμάτησε τελικά το φανάρι, το έχασα, και ξαναπερίμενα απο την αρχή προσπαθώντας να καταλάβω τι πέχτηκε. Το...πόρισμα λοιπόν, έβγαλε οτι στο στενό(στενότατο δλδ) μέρος που μπορούσε να περιμένει κάποιος πεζός, ήμουν στην πρίζα για να δω πότε θα ανάψει το φανάρι για να περάσω. Αν για οποιοδήποτε λόγο έκανα μισό βήμα πίσω, τον είχα πιεί. Επίσης εχω παρατηρήσει οτι οι χειριστές συχνότατα κορνάρουν για να τσεκάρουν ότι ο κόσμος τους έχει αντιληφθεί μιας και είναι εντελώς αθόρυβα. Το εντελώς βέβαια πηγαίνει στο ότι ο λίγος θόρυβος που παράγουν, καλύπτεται άνετα απο τον θόρυβο της γύρω κυκλοφορίας των αυτοκινήτων. Εγώ δηλαδή άκουγα την κυκλοφορία(τι άλλο;) και απο πίσω μου πέρασε ένα...αερικό!! Ο χειριστής προφανώς ποτέ δεν κόρναρε.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#600101 https://www.tanea.gr/2019/08/18/greece/ ... apo-vespa/

Χανιά: Ο γαμπρός ήξερε από... βέσπα
Ο νεαρός Στέλιος παντρεύτηκε την πανέμορφη Ελεάννα, στα Χανιά, σε μια όμορφη τελετή στην Αγία Μαγδαληνή, στη Χαλεπά

Εικόνα

Δεν υπάρχει σωτηρία λαίμαι .
Άβαταρ μέλους
By drdino
#600102 Αφού είχαν συνεννοηθεί με την αστυνομία, όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#600120
drdino έγραψε:Αφού είχαν συνεννοηθεί με την αστυνομία, όλα καλά.


:lol: καλό!!

mousatos έγραψε:
Δεν υπάρχει σωτηρία λαίμαι .


Πέρα από το ότι είναι γελοίο και κιτς, τι εννοείς; Για τα κράνη;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#600132 Παρά λίγο να κάνω μια ζημιουλα χθες....πως την έβγαλα έτσι χωρις ζημιά....λίγο απίστευτο... αλλά το ρεζίλεμα το εφαγα

Οδηγάω με τη συζηγο μέσα (σημαντικό, δες παρακάτω) κάπου εδώ στη γειτονιά κοντά σε μια λίμνη που κάνουνε μπάνιο , να πήγαινα με 25-30 ..νέκρα γενικά καμία κίνηση η αυτοκίνητα ..χαλαρά
και ξαφνικά ειναι δίπλα σε ενα ύψωμα δυο κοπέλες με κάτι ανύπαρκτα μαγιό και βγάζουνε κάτι σελφι περίεργα ...αλλά γενικά ενδιαφέρον θέαμα ...γενικά μου τράβηξε την προσοχή θα έλεγα....
Το επόμενο που άκουσα ειναι ο εμπρός δεξί τροχός να βρίσκει στο πεζοδρόμιο ....φτου.....
Τελικά τη γλυτωσα χωρίς γρατζουνιά, πρέπει να βρήκε το λάστιχο στο προστατευτικό και έλιωσε λίγο πάνω στη ζάντα αλλα έφυγε με ενα μωρό μαντηλο
Βέβαια απο εχθές εχει καζούρα απο τη γυναίκα.....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#600282 Πάλι σύγκρουση με τραίνο, με κατεβασμένες μπάρες, περνάει τα άλλα σταματημένα, γιατί προφανώς αυτός ξέρει καλύτερα!!! και πάει η έγκυος με το έμβρυο. Γύριζαν στο χωριό άρα δεν ήταν λογικά βιαστικοι... Τι μυαλό κουβαλάνε μερικοί είναι απίστευτο.....

.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#600286 Τι θα σκέφτεται κι ο καημένος μηχανοδηγός... Ελπίζω να έχουν υποστήριξη μέσω της υπηρεσίας.