Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#593384 Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο από αυτά, αλλά από γνωστούς μου που δοκίμασαν κατά καιρούς, τους είχε φανεί αρκετά κουραστική η "κρουαζιέρα" μιας και πρακτικά κρατάει όλη την μέρα. Στην αρχή ήταν πολύ καλά, αλλά από ένα σημείο και μετά περίμεναν πότε θα περάσει η ώρα να επιστρέψουν.
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#593942 Για rafting Αχέροντα εχουμε καποια προταση? Κατι που να εχει λιγο challenge και να κραταει 2-3 ωρες? Βλεπω κατι περιεργα στο νετ, για 15 λεπτα, 6 ωρες, κατι αλλα εντελως παιδικα και εχω μπερδευτει

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#594075 Για τη Λευκάδα που είμαστε πρόσφατα θα γράψω όταν φύγω... Ένα highlight μόνο που όπου έκανε εντύπωση ο ξένος τουρισμός- οδικώς:
8 στα 10 αμάξια είναι RO, BG
Λίγα σερβικά, ιταλικά, και τα υπόλοιπα νοικιαρικα.
Δυτική πλευρά αυτά, Άγιο Νικήτα κτλ.
Πόρτο κατσίκι πάρκινγκ, τίγκα στο ξένο αμάξι, έχω και βίντεο
Καινούργιο φρούτο αυτό;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594077 Οι περισσοτεροι ειναι Ελληνες με ξενες πινακιδες. :s_wink

( Θυμασαι πριν φυγεις ποσα τελη κυκλοφοριας πληρωνε πχ μια 316 ;

300 ευρω πανω κατω.

Τωρα ειναι κοντα στα 680. :help: )
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#594080 δε γινεται ρε συ, μιλαμε για λαο....
και εχω ακουσει και αρκετους να μιλανε, και δεν ειναι ειναι ελληνικα
επισης τσεχικα αρκετα .... μα τσεχικα? γερμανικα-αυστριακα αρκετα λιγοτερα

επαιξε κανα διαφημιστικο γερο σε αυτες τις χωρες.. τι πλυμμηρα ειναι αυτη
Χαλκιδικη πχ τα ξερεις και εισαι προετοιμασμενος , αλλα Λευκαδα....;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594081 :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Εχω καιρο να παω ειναι η αληθεια. Μηπως ειναι πολυ φτηνα; Ποσο εχει ενας καφες; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#594091
mirage έγραψε:Έλεος τα μάτια μας βιντεάκι σε portrait mode.


+1

και δεν ειναι οτι δεν εχουμε καταδικασει εις θανατον πολλες φορες ανθρωπους που τραβουσαν σε βερτικαλ, σε τουτο δω το φορουμ.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#594098
KiloMeater έγραψε:Φτηνά; δε νομίζω
Πάρε βιντεάκι απο Πόρτο κατσίκι
https://youtu.be/qR8XlMGSYL4



Πολυ πλεμπα ρε συ :thumbsdown: :s_hang

Κρατα τις Revolut στο δωματιο, βγες με λιανωματα εξω καλυτερα :oops: Δεν ειναι να αφησεις καρτες στην παραλια. :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#594256
Nosferatu έγραψε:Για rafting Αχέροντα εχουμε καποια προταση? Κατι που να εχει λιγο challenge και να κραταει 2-3 ωρες? Βλεπω κατι περιεργα στο νετ, για 15 λεπτα, 6 ωρες, κατι αλλα εντελως παιδικα και εχω μπερδευτει


Είχαμε κάνει παλιότερα κανό που ξεκινούσε από τις Πηγές του Αχέροντα και έφτανε μέχρι την γέφυρα στο Γλυκή. Πρέπει να διαρκούσε κανένα μισάωρο. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι που να κρατάει 2-3 ώρες και να έχει και challenge, γιατί το ποτάμι είναι γενικά αρκετά ήρεμο.

Ίσως να αξίζει να πάτε με τα πόδια (και κολυμπώντας σε ορισμένα σημεία) ανάποδα από τις πηγές προς τα πάνω.

Σχετικά με την Λευκάδα που είχαμε πάει και εμείς πέρσι, είχε πολλούς ξένους, αλλά κυρίως Ιταλούς. Δεν είχα προσέξει ανατολικό μπλοκ.

Kilo, όπου πηγαίνεις σε κυνηγάει το ανατολικό μπλοκ! :lol: (Αν και δεν πιστεύω να είναι σαν την Χαλκιδική!)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#594272
g8777 έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Φτηνά; δε νομίζω
Πάρε βιντεάκι απο Πόρτο κατσίκι
https://youtu.be/qR8XlMGSYL4



Πολυ πλεμπα ρε συ :thumbsdown: :s_hang

Κρατα τις Revolut στο δωματιο, βγες με λιανωματα εξω καλυτερα :oops: Δεν ειναι να αφησεις καρτες στην παραλια. :s_scratchhead
Έφυγα και πήγα σε ένα βουνό έξω από τη πόλη της λευκαδας, μια prive villa....πωωωωωω λέμεΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#594526 Έχουμε κάποια πρόταση για φαγητό στο Ναύπλιο (και πέριξ);;; Ψάρι, κρέας, δεν έχω θέμα, αρκεί να είναι καθαρό και νόστιμο. Το οικονομικό είναι σχετικό, η καθαριότης και η εξυπηρέτηση όχι ;)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#594534 Το φουγάρο, είναι καλό αλλά δεν είναι στη παραλία. Στην παραλία είναι ένας πολλά χρόνια εκεί ο Αραπακος, αλλά είναι ακριβός. Πίσω από την μεγάλη πλατεία έχει πολλούς και καλους για κρέας με λογικές τιμές

.