Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#592738
KiloMeater έγραψε:Βγαίνω από τη θάλασσα και θέλω να αγοράσω ένα καφέ, έχω τη revolut κλειδωμένη....
Να μην ανοίγει με το αποτύπωμα επειδή είχαν μουλιασει τα δάχτυλα:-)



Εικόνα

first world problems... :s_sad
Άβαταρ μέλους
By bill33
#592742
KiloMeater έγραψε:Βγαίνω από τη θάλασσα και θέλω να αγοράσω ένα καφέ, έχω τη revolut κλειδωμένη....
Να μην ανοίγει με το αποτύπωμα επειδή είχαν μουλιασει τα δάχτυλα:-)

ΤΟ κινητό ξεκλείδωσε με αποτύπωμα;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#592775
bill33 έγραψε:Ειδικά στο Waitrose που αναφέρθηκε δεν νομίζω ότι τους λείπουν εργαζόμενοι( ή καλύτερα partners? ).Και μην ξεχναμε ότι όλα τα μεγάλα ΣΜ έχουν eshop με παράδοση στο σπίτι που τα προιόντα τα μαζέυουν υπάλληλοι απο το τοπικό ΣΜ.Πιο πολυ εντύπωση μου έκανε πόσοι υπάλληλοι είναι άνω των 60 χρονών.
Να αναφέρω ότι μερικά είναι ανοιχτά όλες τις μέρες και κάποια είναι 24ωρες το 24ωρο;


Μια ματιά στο μέλλον, από το συνταξιοδοτικό που μας έρχεται...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#592779
Zorz έγραψε:
bill33 έγραψε:Ειδικά στο Waitrose που αναφέρθηκε δεν νομίζω ότι τους λείπουν εργαζόμενοι( ή καλύτερα partners? ).Και μην ξεχναμε ότι όλα τα μεγάλα ΣΜ έχουν eshop με παράδοση στο σπίτι που τα προιόντα τα μαζέυουν υπάλληλοι απο το τοπικό ΣΜ.Πιο πολυ εντύπωση μου έκανε πόσοι υπάλληλοι είναι άνω των 60 χρονών.
Να αναφέρω ότι μερικά είναι ανοιχτά όλες τις μέρες και κάποια είναι 24ωρες το 24ωρο;


Μια ματιά στο μέλλον, από το συνταξιοδοτικό που μας έρχεται...

:(
Άβαταρ μέλους
By fokion
#592787
markvag έγραψε:
fokion έγραψε:on topik! :lol:

οι τραπεζες απο πότε κλεινουν ραντεβου για εργασίες εκτός γκισέ????


Να μαντέψω;;; Η αγαπημένη μας Πειραιώς;;; :inlove:

Το ίδιο μου έκαναν όταν πήγα για ανανέωση των στοιχείων μου, ευτυχώς βέβαια ήμουν στο διάστημα που είχα σταματήσει τη μία δουλειά και δεν είχα αρχίσει την άλλη, οπότε ουσιαστικά στα @@ μου... Βέβαια μου ζήτησε ένα σκασμό χαρτιά, μέχρι και λογαριασμό κινητού για να επιβεβαιώσει τον αριθμό... :s_rofl :s_rofl Είπα να του πω ότι ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ στην Ελλάδα με την ταυτότητα μπορώ να κάνω τα πάντα, αλλά ΜΟΝΟ στην Πειραιώς δεν μ' εμπιστεύονται να τους πω ότι το κινητό που ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ισχύει ακόμα (λες και δεν μπορούσε να με πάρει ένα τηλέφωνο εκείνη τη στιγμή να το επιβεβαιώσει... :lol: )... :s_shout :s_shout Κωλοτράπεζα από τις λίγες... :inlove: Χαίρομαι ιδιαιτέρως που η μισθοδοσία μου πλέον δεν είναι σε αυτούς... :metalo:

Η ίδια δουλειά βέβαια στην ΕΤΕ έγινε σε 3 λεπτά κυριολεκτικά, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ χωρίς ραντεβού. Και εννοώ 3 λεπτά από τη στιγμή που μπήκα στο υποκατάστημα, μέχρι τη στιγμή που τελειώσαμε. :rtfm: :lol:


μαντης εισαι ή βοηθός φακίρι???????

εννοειται δεν τελειωσα την δουλεια μου καθοτι ειναι απλά "διακομιστες εγγραφων" στα "κεντρικά".... οπου ΘΑ μου δωσουν την αρση παρακρατησης σε 7-10 εργασιμες....

στην ερωτηση μου γιατι δε με ρωτησαν μηπως να τους τα σκαναρω εγω να τους στειλω αυτα που ηθελαν με μαιλ αφου δεν επρεπε να υπογραψβ κατι.............. ακόμα περιμένω απαντηση απο την κοπελα που με κοιταγε σαν ουφο..........
Άβαταρ μέλους
By markvag
#592789
fokion έγραψε:
μαντης εισαι ή βοηθός φακίρι???????

εννοειται δεν τελειωσα την δουλεια μου καθοτι ειναι απλά "διακομιστες εγγραφων" στα "κεντρικά".... οπου ΘΑ μου δωσουν την αρση παρακρατησης σε 7-10 εργασιμες....

στην ερωτηση μου γιατι δε με ρωτησαν μηπως να τους τα σκαναρω εγω να τους στειλω αυτα που ηθελαν με μαιλ αφου δεν επρεπε να υπογραψβ κατι.............. ακόμα περιμένω απαντηση απο την κοπελα που με κοιταγε σαν ουφο..........


Ούτε μάντης, ούτε βοηθός φακίρη (δυστυχώς, αυτοί βγάζουν περιουσίες κοροϊδεύοντας τα θύματά τους) :lol:

Απλά, έχοντας συνεργαστεί (λόγω δουλειάς) σχεδόν με κάθε τράπεζα που κυκλοφορεί, είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τη συγκεκριμένη. Μιλάμε για κωλοχανείο από τα λίγα, τέτοια γραφειοκρατία σε καμία δημόσια υπηρεσία δεν έχω δει... :twisted: :lol:

Αν δεν είχε πολιτικές πλάτες όταν ξεκίνησε η άνοδός της (επί Σάλα, ναι... αυτού που είναι υπόδικος για σχεδόν ότι μπορεί να είναι υπόδικος ένας τραπεζικός :lol: , είμαι σίγουρος βέβαια πως όλα είναι μία σκευωρία :shifty: :lol: ), δεν θα υπήρχε σήμερα, ούτε ως υποσημείωση στην ιστορία του τραπεζικού συστήματος στην Ελλάδα... Ίσως 100 χρόνια μετά τη θυμόταν ο εγγονός του Σώρρα για την συνομωσιολογία που θα είναι της μόδας τότε... :lol: Τώρα δυστυχώς την τρώμε στη μάπα ακόμα, έγινε και συστημική πανάθεμά την... :lol:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#592846
markvag έγραψε:
fokion έγραψε:
μαντης εισαι ή βοηθός φακίρι???????

εννοειται δεν τελειωσα την δουλεια μου καθοτι ειναι απλά "διακομιστες εγγραφων" στα "κεντρικά".... οπου ΘΑ μου δωσουν την αρση παρακρατησης σε 7-10 εργασιμες....

στην ερωτηση μου γιατι δε με ρωτησαν μηπως να τους τα σκαναρω εγω να τους στειλω αυτα που ηθελαν με μαιλ αφου δεν επρεπε να υπογραψβ κατι.............. ακόμα περιμένω απαντηση απο την κοπελα που με κοιταγε σαν ουφο..........


Ούτε μάντης, ούτε βοηθός φακίρη (δυστυχώς, αυτοί βγάζουν περιουσίες κοροϊδεύοντας τα θύματά τους)

Απλά, έχοντας συνεργαστεί (λόγω δουλειάς) σχεδόν με κάθε τράπεζα που κυκλοφορεί, είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις τη συγκεκριμένη. Μιλάμε για κωλοχανείο από τα λίγα, τέτοια γραφειοκρατία σε καμία δημόσια υπηρεσία δεν έχω δει... :twisted:

Αν δεν είχε πολιτικές πλάτες όταν ξεκίνησε η άνοδός της (επί Σάλα, ναι... αυτού που είναι υπόδικος για σχεδόν ότι μπορεί να είναι υπόδικος ένας τραπεζικός , είμαι σίγουρος βέβαια πως όλα είναι μία σκευωρία :shifty: ), δεν θα υπήρχε σήμερα, ούτε ως υποσημείωση στην ιστορία του τραπεζικού συστήματος στην Ελλάδα... Ίσως 100 χρόνια μετά τη θυμόταν ο εγγονός του Σώρρα για την συνομωσιολογία που θα είναι της μόδας τότε... Τώρα δυστυχώς την τρώμε στη μάπα ακόμα, έγινε και συστημική πανάθεμά την...
Πίστεψε με τα εγκλήματα της είναι και στον επαγγελματικό χώρο τεράστια.

Σε όλες τις ΒΙΠΕ μετα την εξαγορά της ΕΤΒΑ, υπερχρεωνει ότι μπορείς να φανταστείς (+20% εγγυημένο κέρδος από το κράτος στα πάντα)



.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#592872
alexm έγραψε:Πίστεψε με τα εγκλήματα της είναι και στον επαγγελματικό χώρο τεράστια.

Σε όλες τις ΒΙΠΕ μετα την εξαγορά της ΕΤΒΑ, υπερχρεωνει ότι μπορείς να φανταστείς (+20% εγγυημένο κέρδος από το κράτος στα πάντα)



.


Δεν χρειάζεται να σε πιστέψω, γνωρίζω από πρώτο χέρι... Είχα πελάτες μου επιχειρήσεις - πελάτες της εν λόγω τράπεζας και η εμπειρία μου μαζί της ήταν σε επαγγελματικό επίπεδο :inlove: Πολύ γρήγορα κατάλαβα πως δεν παίζει να υπάρχει εκεί μέσα άνθρωπος που να μιλάει Ελληνικά... Δηλαδή οι λέξεις που βγαίνουν από το στόμα τους είναι Ελληνικές, νόημα δεν βγαίνει όμως... :lol: Φυσικά δεν φταίνε οι άνθρωποι, η διοίκηση τους θέτει όρια και πολιτικές και αυτοί πρέπει να τ' ακολουθήσουν...

Ευτυχώς πλέον σε μεγάλο βαθμό απαλλάχτηκα :lol:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#592877 Διευθυντης υποκαταστηματος της εν λογω τραπεζας μου εκοψε μπλοκ επιταγων που επαιρνα χωρις κανενα προβλημα επι σειρα ετων "γιατι η τραπεζα δεν εβγαζε χρηματα απο εμενα" μιας και δεν αγοραζα καποια απο τα προιοντα τους....
Μετα τα capital control με παρακαλουσε να βαλουμε POS της πειραιως! :lol:
Φυσικα πηρε το 3ο το μακρυτερο!!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#592950 Η alpha χρεώνει και αυτή την ανανέωση της χρεωστικής κάρτας 5€;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#592954 Ναι δυστυχώς...
Αδιανόητο για εμένα. Άντε στην απώλεια υπάρχει μια δικαιολογία, αλλά στην ανανέωση γιατί;
Ας τις βγάλουν χωρίς ημερομηνία λήξης.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#593112 Απόπειρα να πληρώσω με Google pay στο burger king στις οθόνες του Ελ Βενιζέλος. Αποτυχία.

Βγάζω 60€ για να έχω πάνω μου για τα λεωφορεία το ΑΤΜ με χρεώνει επιπλέον 3,95€ .monese euro account

Γκρρρρρ

< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#593113 Ακόμα δεν πάτησες τα άγια χώματα και σε γδέρνουν.
Ελλαδάρα και τραπεζάρες :inlove:

Διάβασα ότι για την περσινή αύξηση των ΑΤΜ σε ξένες κάρτες την έπεσε η Visa στις Ελληνικές τράπεζες
για διαφορετική μεταχείριση και οι ελληνικές τράπεζες για να μην τρέχουν με δικαστήρια αποφάσισαν να
επιβάλλουν και στις ελληνικές κάρτες τις ίδιες χρεώσεις μιας και δεν τρέχει τίποτα, απλά οι Έλληνες θα περπατήσουν παραπάνω για να μη χρεωθούν εξτρά.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#593133 Είμαι δυο εβδομάδες σχεδόν ήδη Ελλάδα, έχω δώσει όλα και όλα ~15€ σε μετρητά, όλα τα άλλα με κάρτα :-)