Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#590729 Με τετοιο

Εικόνα


αλλα....... συνηθως οι ανεμιστηρες οροφης στερεωνονται με βιδες ωστε να ειναι σταθεροι γιατι αλλιως θα κουνιουνται.

Εκτος αν αγορασες τετοιο

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590730 Το πρόβλημα είναι ότι οι συγκεκριμένοι μετά από λίγο καιρό παρουσιάζουν μικρό ταλαντώσεις ,αν το αφήσεις με τον καιρό ο γάντζος θα χαλαρώσει μέσα στην τρυπα. Θυμάστε πρίν καμιά 35αρια χρόνια το συμβάν στα Σεπόλια (;) που είχε αποκεφαλιστεί 4μελης οικογένεια; Ντιμπεκο;;;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#590733 Νίκο Παππά , ποσταρες το καλύτερο όνομα για ανεμιστήρα οροφής.

Princess trio.

Παραπέμπει και σε xxx rated δισκογραφία.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#590734 Εγώ πήρα τις προάλλες έναν United της κακιάς ώρας τον οποίο και επέστρεψα με συνοπτικές διαδικασίες.
Πάντως είχε βάση που στερεωνόταν με βίδες σταθερά στο ταβάνι, και μετά από αυτή τη βάση κρεμόταν το "κοντάρι" του.

Πάντως και να πέσει δεν πρόκειται να αποκεφαλίσει κανέναν.......urban legend...
https://www.youtube.com/watch?v=7wVVkCJ ... e=youtu.be
ζημιά όμως κάνει και μάλιστα αρκετή.
Τελευταία επεξεργασία από ArrowsFA1 και 25 Ιουν 2019, 10:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By pro
#590736
Dimitris_P έγραψε:Πώς στερεώνουμε ανεμιστήρα στο ταβάνι μπαλκονιού; Δεν υπάρχει γάντζος. Τι γάντζο παίρνουμε για να μην μας έρθει ποτέ στο κεφάλι; 12ρι; Είναι γύρω στα 6 κιλά.


Οι περισσοτεροι εχουν βαση που στερεωνεται με ουπα στο ταβανι, τα οποία συμπεριλαμβάνονται στη συσκευασία. 2-3 6-8αρια συνηθως.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#590737 Νίκο όχι,
έναν απλό χωρίς φως για τη βεράντα https://www.leroymerlin.gr/gr/klimatism ... -80701114/

Αυτόν που έβαλες τον έχω στο πατρικό και ακόμα δουλεύει κομπλέ, είναι σκυλί, δεν ταιριάζει όμως αισθητικά στο δικό μου, αλλιώς θα τον ξανάπαιρνα.

Εκτός από βίδες δε θα ήταν καλό να μπει και γάντζος για υποβοήθηση;
Άβαταρ μέλους
By pro
#590738
Dimitris_P έγραψε:
Εκτός από βίδες δε θα ήταν καλό να μπει και γάντζος για υποβοήθηση;


Οχι. Μην αγχωνεσαι καθολου, ειναι ελαφρυς και δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Ενα μεγαλο πλεονεκτημα που θα δεις, ειναι οτι για καποιο περιεργο λογο διωχνει τις μυγες.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#590743 Ωραία, ναι αυτό με τις μύγες το ξέρω :metalo:

Τον άλλον για το δωμάτιο έχω γάντζο και λέω καλύτερα να τον κρεμάσω εκεί και να μην τρυπήσω :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#590764 Τα ουπα γραφουν ποσα κιλα σηκωνουν στη συσκευασια τους. Πχ 6αρια nylon fischer παιζουν γυρω στα 20 κιλα σε τσιμεντο αν θυμαμαι καλα (μπορει και πολυ παραπανω). Με 3 τετοια, σωστα τοποθετημενα, δεν παει πουθενα ουτε με τυφωνα.

Παντα τετοια χρησιμοποιω, ποτε αυτα που ερχονται με το αντικειμενο που θελω να κρεμασω.


< >
Άβαταρ μέλους
By glf
#590816 Εγώ με το γάντζο που βάλατε πιο πριν, με δύο τέτοια στην πλάκα της οροφής, έχω καρέκλα του ikea και άμα λάχει κάθομαι μαζι με τη γυναίκα. 150kg +
Άβαταρ μέλους
By citastak
#591434 Μπήκαν στην αποθήκη μου. και μου έφαγαν το καλό ποδήλατο.
H πόρτα είανι μεταλλική. Θέλω να κολλήσω στην πόρτα και στην κάσα μεταλλικές αναμονές για να μπουν επιπλέον 2 λουκέτα.
α. Έχει ιδέα κανείς τι αναμονές να βάλω και από πού να τις πάρω;
β. πήρα μια ηλεκτροκόλληση - θέλω να κάνω και άλλες δουλειές και ευκαιρία να μάθω. Πού μπορώ να βρώ tips για να κολλήσω σωστά;
γ. επίσης η μεταλλική κάσα στην οποία θα κολλήσει το 1 από τα 2 τμήματα της αναμονής είναι αρκετά στενο.
Δείτε εδώ: https://photos.app.goo.gl/u66mJStzA3eXjfai6
Άβαταρ μέλους
By markvag
#591471
JimClark έγραψε:Νίκο Παππά , ποσταρες το καλύτερο όνομα για ανεμιστήρα οροφής.

Princess trio.

Παραπέμπει και σε xxx rated δισκογραφία.


Είναι διαφήμιση της απόδοσής του... Με τον ανεμιστήρα θα κάνει... κρύο και θα είναι καιρός για trio! :s_wink :inlove: