Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#585558 Εγώ συμμετέχω αλλά σπάνια και για χαβαλέ γιατί δε μου αρέσει να πιέζομαι στα άκρα. Ούτε ευχάριστο μου είναι (ενώ άλλοι ξετρελαίνονται) ούτε υγιεινό.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#585577 Ε καλά για χαβαλέ μιλάμε πάντα :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#585610 Τότε όμως δεν έχει νόημα. Πας στον αγώνα για να τα δώσεις όλα. Αν το αίσθημα του να βγαίνουν μύξες και σάλια από όλες τις τρύπες ΔΕ σου είναι ευχάριστο, τότε ποιος ο λόγος;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#586105
JimClark έγραψε:... Παρά την όποια ζαλάδα κούραση της δουλειάς, βάλε και τα 40 λεπτά της επιστροφής, μπαίνω σε ένα αγαπημένο χωράφι, βάζω τα αθλήτικά και παω ρίχνω 5-7 χλμ ξερω γω. Όλα μου φαίνονται πιο ΟΚ, πιο ζωντανά πιο άνετα μετά...
Βλέπω πολλούς που τρέχουν πρωί πρωί πριν τη δουλειά. Το δοκίμασα κι εγώ και σου δίνει μια ενέργεια και φρεσκάδα για όλη τη μέρα. Το κακό είναι ότι κοιμάμαι περί τις 6 ώρες οπότε δεν με παίρνει να ξυπνήσω ακόμα πιο νωρίς για να το προλάβω.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#586352
KiloMeater έγραψε:Να πας πιο νωρίς για ύπνο;
Κι αυτό σωστό αλλά ακόμα κι αν το κάνω μου κακοφαίνεται να ξυπνάω σε ώρα που αρχίζει από 5. Και δεν έχει ανοίξει ακόμα το πάρκο τότε, δεν θα βγω να τρέχω στο πεζοδρόμιο, είμαι καλομαθημένος. Άσε που σίγουρα μισοξυπνάω και την σύζυγο και προτιμώ να την ξυπνάω σε κάτι από 6...
Έπιασαν και ζέστες που δεν μπορώ καθόλου οπότε αναγκαστικά πρέπει να τρέχω πρωί ή βράδυ. Το πρωί όμως πλεονεκτεί, και είμαι νηστικός και δεν με χρειάζονται για βοήθεια στο σπίτι.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#586363 Ξημερώνει πολύ νωρίς εδω Αγγλία.5 το πρωί έχει φως.Εμένα μου φαίνεται περίεργο .
Άβαταρ μέλους
By dimik
#586371 Τους τελευταίους μήνες που ξυπνάω 5:30 έχει ανέβει κατακόρυφα η ενέργεια μου αλλά και η δραστηριότητα μέσα στην μέρα.
Έκλεισα βδομάδα χθες με 80000+ βήματα χώρια το κολύμπι.

Απο σήμερα ξεκινάει health challenge στο κολυμβητήριο για 5 βδομάδες, που σημαίνει αυστηρή διατροφή, σκληρές προπονήσεις και συμπληρωματικά βάρη τις κενές μέρες.
Στόχος τα -10kg, σε έναν άτυπο διαγωνισμό μεταξύ της παρέας, στην οποία 3 στους 4 είμαστε 3ψηφιοι στα κιλά.
Αντε να δούμε.

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#586793 Ταιριάζει και σε άλλα θέματα αλλά θα το αφήσω εδώ:
Άβαταρ μέλους
By theo13
#587698
dimik έγραψε:Τους τελευταίους μήνες που ξυπνάω 5:30 έχει ανέβει κατακόρυφα η ενέργεια μου αλλά και η δραστηριότητα μέσα στην μέρα.
Έκλεισα βδομάδα χθες με 80000+ βήματα χώρια το κολύμπι.

Απο σήμερα ξεκινάει health challenge στο κολυμβητήριο για 5 βδομάδες, που σημαίνει αυστηρή διατροφή, σκληρές προπονήσεις και συμπληρωματικά βάρη τις κενές μέρες.
Στόχος τα -10kg, σε έναν άτυπο διαγωνισμό μεταξύ της παρέας, στην οποία 3 στους 4 είμαστε 3ψηφιοι στα κιλά.
Αντε να δούμε.

< >
Μπράβο για την προσπάθεια και την αποφασιστικότητα. Απλά μην μείνεις μόνος στην απώλεια κιλών. Κάνε διατήρηση και θα νιώθεις πιο καλά συνέχεια.

.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#587710
theo13 έγραψε:
dimik έγραψε:Τους τελευταίους μήνες που ξυπνάω 5:30 έχει ανέβει κατακόρυφα η ενέργεια μου αλλά και η δραστηριότητα μέσα στην μέρα.
Έκλεισα βδομάδα χθες με 80000+ βήματα χώρια το κολύμπι.

Απο σήμερα ξεκινάει health challenge στο κολυμβητήριο για 5 βδομάδες, που σημαίνει αυστηρή διατροφή, σκληρές προπονήσεις και συμπληρωματικά βάρη τις κενές μέρες.
Στόχος τα -10kg, σε έναν άτυπο διαγωνισμό μεταξύ της παρέας, στην οποία 3 στους 4 είμαστε 3ψηφιοι στα κιλά.
Αντε να δούμε.

< >
Μπράβο για την προσπάθεια και την αποφασιστικότητα. Απλά μην μείνεις μόνος στην απώλεια κιλών. Κάνε διατήρηση και θα νιώθεις πιο καλά συνέχεια.

.
Η διατήρηση των κιλών είναι το πιο δύσκολο καθότι καλοφαγάς, αλλά μιας και τα δεδομενα της καθημερινής ρουτίνας έχουν αλλάξει άρδην νομίζω δεν θα είναι δύσκολη. Με δεδομένο όμως ότι ακόμα και στα μέγιστα κιλά μου γυμναζομαι τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα από τα 21 μου με ένα καταστροφικό διάλειμμα 2-3ων ετών.

Πάνε οι εποχές που καθόμουν σε μια καρέκλα γραφείου 16-18 ώρες την μέρα, το PC στο σπίτι ανοίγει σπάνια πλέον και ήδη αυτή την εβδομάδα έχω ξεπεράσει τα 80.000 βήματα και ακόμα δεν έχω πάει βόλτα τον σκύλο.

Τελικά ένας σκύλος σου αλλάζει την ζωή... όχι μόνο στο θέμα κίνησης αλλά και σε πολλά άλλα που θα γράψω εν καιρώ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#590290 Επειδή κάποιες φορές το να "παραιτουμαστε" δεν είναι λύση (35 χρόνων χωρισμένη με δύο παιδιά και Parkinson's):

How boxing changed my life after a Parkinson’s diagnosis at age 32



< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#590708 Current Weather in Alexandroupolis as per 00:08, 25/06/19
Temperature 25.7 °C
ώρα για περπάτημα , ότι πρέπει για ξεμούδιασμα μετά το σιδέρωμα , εννοείται με το κλιματιστικό στο on .