Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#590386
Zorz έγραψε:Δεν ψάχνω για καινούριο τηλέφωνο τώρα, αλλά η δική μου συσκευή είναι ένα αρχαίο Honor 7, του έχω περάσει ένα fork του Lineage 14 από xda (γιατί επίσημα έχει μείνει σε Android 6), που δεν δουλεύουν οι κάμερες και το fingerprint reader.


:s_omg :s_omg :s_omg :s_omg

Εδώ είσαι Θέμη (αυτό πλήρωνε πάνω από 8.00 :s_laughat )

Ποιο Νοκια και Νίκαια τώρα. Τί να τα κάνεις τα πίξελ καί τα ραμ και τα κέρατα μέσα, όλο αρρώστιες προκαλούν. :rtfm:



CORSAIIIIIIIIRRRRRRR :s_shout :s_shout :s_shout

:s_hang
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#590391
Zorz έγραψε:
Nokia 8 με £150 λέει; :hmmm:

Δεν ψάχνω για καινούριο τηλέφωνο τώρα, αλλά η δική μου συσκευή είναι ένα αρχαίο Honor 7, του έχω περάσει ένα fork του Lineage 14 από xda (γιατί επίσημα έχει μείνει σε Android 6), που δεν δουλεύουν οι κάμερες και το fingerprint reader.


Έχω ακόμη το Honor 7 στη στοκ εκδοχή του, δουλεύουν όλα μια χαρά , έχει πέσει απλά η μπαταρία του μετά απο 3-4 χρόνια.

Στα 200 (+- 20) παίρνεις Xiaomi Redmi 7 ή το 10άρι της Honor (Huawei) , κινητάρες αμφότερα

https://www.skroutz.gr/s/15035815/Honor-10-64GB.html
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#590588 Έχω εδώ και 10 μέρες Note 7 4/128 σαν εταιρικό. Τίμιο, πολύ καλή κάμερα οθόνη, αλλά σε σχέση με το Note 4 που είχα, τρώει περισσότερη μπαταρία (μάλλον από την μεγαλύτερη οθόνη) και φαίνεται πιο αργό σε μερικές εφαρμογές. Για τα λεφτά του βέβαια είναι VfM.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#590612 το 7 δεν είναι αυτό με τα πυροτεχνήματα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#590616 Ε, να γράφουμε και για για ποιο Note μιλάμε
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#590640
g8777 έγραψε: :s_omg :s_omg :s_omg :s_omg

Εδώ είσαι Θέμη (αυτό πλήρωνε πάνω από 8.00 :s_laughat )

Ποιο Νοκια και Νίκαια τώρα. Τί να τα κάνεις τα πίξελ καί τα ραμ και τα κέρατα μέσα, όλο αρρώστιες προκαλούν. :rtfm:



CORSAIIIIIIIIRRRRRRR :s_shout :s_shout :s_shout

:s_hang


Εικόνα

Το σκεπτικό είναι ότι παίρνεις μοντέλο 1,5 χρόνου περίπου, με σχεδόν καθαρό android και τακτικές αναβαθμίσεις. Τα περισσότερα πιο πρόσφατα μικρομεσαία κινητά σε αυτό το βαλάντιο έχουν ελλείψεις ή κουτσουρεμένα specs (πχ. όχι NFC ή USB-C, snapdragon 4xx, χειρότερη οθόνη).
Άβαταρ μέλους
By elteo
#590643 Ζορζ μπες. Μια χαρά είναι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#590766
Scotch έγραψε:Samsung GAL TabA 10.1 2019 4G+ 32GB BL € 289
TAB SAMSUNG GALAXY TAB A 10.5 4G+ GRAY € 339

Έχουμε άποψη για θηκούλα; Καλό είναι να έχει κάποια στοιχειώδη αντοχή σε πέσιμο...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#591631 Ετσι για την ιστορια, η Huawei ξεμπαναριστηκε απο τον αγαπημενο μας ηγέτη. Πλεον ειναι μια ασφαλης εταιρια. Everything is fine, nothing to see here, please move on.

Βεβαια η ζημια πλεον έγινε και αυτό θα το πληρώσουν ακριβα οι αμερικανοι in the long term.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#592199 Ποια η γνώμη σας για το Huawei mate 20 lite; Αρέσει πολύ στη γυναίκα μου (εμφανισιακά). Αξίζει ή να προτιμήσουμε κάποιο άλλο έστω και με περισσότερα λεφτά;
Επίσης, αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιες οι διαφορές του "απλού" από το dual γιατί ποτέ δεν κατάλαβα. Και γιατί είναι πιο ακριβό το "απλό";
https://www.skroutz.gr/s/15836612/Huawe ... -64GB.html
https://www.skroutz.gr/s/15670996/Huawe ... -64GB.html
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#592206 Το dual παίρνει 2 κάρτες sim.
Υποθέτω ότι είναι πιο φθηνό από το απλό γιατί κανονικά αυτό προορίζεται για τη δική μας αγορά.
Δείτε επίσης το Honor 10 και το Honor Play για μένα.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#592209 Ευχαριστώ φίλε!
Τοπ διαθέσιμο μπάτζετ είναι 400. Απλά της άρεσε πολύ αυτό.
Αξίζει άραγε να ανεβούμε ως τα όρια του μπάτζετ;