Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#590099 Έχω βαρεθεί σε διάφορα ΜΜΕ να "βλέπω" Βαρουφάκη ενώ είναι εξαφανισμένοι κάτι Λαφαζάνηδες και Ζωές. Τυχαίο ; δε νομίζω.
Αν δεν εξυπηρετείς δικά τους συμφέροντα , δε σε παίζουνε.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#590100
Zorz έγραψε:
QsisVTS έγραψε:κάτι έλεγε αν θυμάμαι σωστά ότι ο πατέρας του ήταν ταχυδρόμος, άρα μπορεί να είχε δυσκολίες στο να σπουδάσει

Διδακτορικό από το University of Edinburgh πάντως δεν παίρνεις για πλάκα. Οπότε θα προτιμήσω τον απόφοιτο από scottish ancient παρά κάποιον που πήρε αγορασμένο πτυχίο με τα λεφτά του μπαμπά. :iconcool:

για ποιον λες ότι έχει αγορασμένο πτυχίο; :hmmm: κάπου χάθηκα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590101 Μα τον Τσίπρα εννοείται, αφού ως γνωστόν ( :s_laughat ) ήρθε με μεταγραφή στο ΕΜΠ από την Βουλγαρία! :rtfm:

Και πτυχίο πήρε επειδή είχε τα μέσα, όχι σαν τον Κυριάκο ( :inlove: ) που πήγε στο Harvard με την αξία του. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By markvag
#590102
Anonymous Founder έγραψε: Και είναι κρίμα και άδικο, γιατί τηρουμένων των αναλογιών, οι παροχές υγείας είναι πραγματικά αξιοπρεπείς (όσες φορές χρειάστηκε τουλάχιστον για εμένα και για τους δικούς μας, τα δημόσια νοσοκομεία ήταν μια χαρά).


Ακριβώς όπως το λες... Δεδομένων των συνθηκών και των διαθέσιμων πόρων, είναι σε αξιοπρεπέστατο επίπεδο...

Και φυσικά συμφωνώ απολύτως και στα υπόλοιπα σχόλιά σου... Πάλι θα την πληρώσουν αυτοί που μπορούν λιγότερο... :x


Anonymous Founder έγραψε:https://www.euro2day.gr/news/politics/a ... ikono.html


Το αστείο είναι πως κάποιες από τις προτάσεις του είναι λογικές (και αριστερές... :lol: :inlove: ), αν και βέβαια η πλειοψηφία αυτών το ακριβώς αντίθετο. ΜΑΚΑΡΙ ξαναλέω να πετύχει στο μισό απ' όσα λέει, θα είναι ο μόνιμος πρωθυπουργός για τις επόμενες 2 δεκαετίες... Δεν το βλέπω βέβαια, αλλά τελευταίως δεν έχω την τάση να πέφτω μέσα στις προβλέψεις μου... :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#590104
Anonymous Founder έγραψε:Μα τον Τσίπρα εννοείται, αφού ως γνωστόν ( :s_laughat ) ήρθε με μεταγραφή στο ΕΜΠ από την Βουλγαρία! :rtfm:

Και πτυχίο πήρε επειδή είχε τα μέσα, όχι σαν τον Κυριάκο ( :inlove: ) που πήγε στο Harvard με την αξία του. :s_biggrin

αυτή είναι φοβερή φήμη, αλλά κανένας δεν την έχει στηρίξει με στοιχεία απλά αναπαράγεται αβέρτα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#590106 Ο Γιάνι είναι απαραίτητη προσθήκη στην επόμενη Βουλή ανεξάρτητα από το ποιος θα είναι κυβέρνηση.
Ιδανικά και Ζωζώ αλλά το βλέπω δύσκολο.

Τώρα που δεν έχουν τα κλειδιά ενεργοποίησης των βαλλιστικών πυραύλων, μπορούν να προσφέρουν άπλετο ψυχαγωγικό θέαμα χωρίς κινδύνους και άλλα τραγικά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590107 Ε, για να το λένε στα Internetς αλήθεια θα είναι. Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση, αφού ο Τσίπρας αφού πήρε πτυχίο για τον εαυτό του, μετά έκανε και την γυναίκα του καθηγήτρια πανεπιστημίου, τι όχι;
https://www.protagon.gr/epikairotita/44 ... 4341604106
:protest: :s_yes

Φυσικά και είναι αλήθεια όλα, τα έγραψαν και στο Twitter και στο Πρώτο Θέμα και στο Μακελειό, οπότε το θέμα θεωρείται λήξαν, ΕΙΝΑΙ αλήθεια.
:s_cry
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590108
markvag έγραψε:κάποιες από τις προτάσεις του είναι λογικές (και αριστερές... :lol: :inlove: )


Διαβάζοντας το quotαρισμένο φαντάστηκα φάτσα πογιόπουλου στο άκουσμα ότι τη μείωση π.χ. του φόρου μερισμάτων τη λες και αριστερή, με έχει πιάσει νευρικό. :lol:

Αν κι εγώ πέφτω έξω στις προβλέψεις μου τελευταία, επιμένω στην άποψή μου ότι ο coolio θα έρθει με κρατικοδίαιτο berserk mode on.

EDDIE_147 έγραψε:Ο Γιάνι είναι απαραίτητη προσθήκη στην επόμενη Βουλή ανεξάρτητα από το ποιος θα είναι κυβέρνηση.


+1.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#590110 Είναι εξαιρετικά διασκεδαστικό που ο μέσος ψηφοφόρος ΝΔ θεωρεί τον Βαρουφάκη απατεώνα, αλλά τον Κούλη υπεύθυνη και σοβαρή δύναμη. Θα γελάσουμε πολύ όπως έχω ξαναπεί. Συνήθως αυτά που λέει ο τελευταίος, όταν τον αφήνουν να μιλάει (γιατί είναι σαφές πως προσπαθούν να το κάνουν όσο λιγότερο δυνατόν) προσφέρονται για άπειρο γέλιο και τα ΣΥΡΙΖΟτρολ κάνουν πάρτι.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#590111
Anonymous Founder έγραψε:Ε, για να το λένε στα Internetς αλήθεια θα είναι. Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση, αφού ο Τσίπρας αφού πήρε πτυχίο για τον εαυτό του, μετά έκανε και την γυναίκα του καθηγήτρια πανεπιστημίου, τι όχι;
https://www.protagon.gr/epikairotita/44 ... 4341604106
:protest: :s_yes

Φυσικά και είναι αλήθεια όλα, τα έγραψαν και στο Twitter και στο Πρώτο Θέμα και στο Μακελειό, οπότε το θέμα θεωρείται λήξαν, ΕΙΝΑΙ αλήθεια.
:s_cry


Γιατι δεν βγαινει ο Τσιπρας να πει ποσο εγραψε στις Πανελλήνιες να τελειωσουν οι φημες? Οι κατατάξεις εισαγωγης στο Πολυτεχνειο λογικα υπαρχουν στα αρχεια. Για το Πολυτεχνειο η πολιτικη του δραση σιγουρα προσθετει ερωτηματικα πως περασε τα μαθηματα, βεβαια δεν θα είναι ο μονος.

Η Περιστερα νομιζω ηταν δασκαλα σε δημοτικο και αποσπαστηκε σε ΤΕΙ και μετα σε Πανεπιστημιο. Είναι ψεμα αυτό?
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590112
Anonymous Founder έγραψε:Είναι εξαιρετικά διασκεδαστικό που ο μέσος ψηφοφόρος ΝΔ θεωρεί τον Βαρουφάκη απατεώνα, αλλά τον Κούλη υπεύθυνη και σοβαρή δύναμη.


Ο μέσος μπζηφοφόρος νουδού έδωσε ένα 33% στον ραφηνάρχη που έριξε την οικονομία στα βράχια (και όχι μόνο, η ζημιά του είναι πέραν του 15.4% και διπλασιασμού δημ. δαπανών, αλλά φευ), οπότε δε διεκδικεί δάφνες ορθολογισμού - το αντίθετο μάλιστα. Βασικά παραπέμπω σε αυτό που έγραψα χθες, ότι εάν ο τόνυ had carried through με το ατάρτικο, ο βαρουφάκης θα μπορούσε κάλλιστα να είχε γαλάζιο hue IMHO. Α, και όλα αυτά χωρίς να αναφερθούμε στη λαχτάρα τους για κουτάλα (ή έστω μια εσάνς αυτής, καθότι μιλάμε για μέσο όρο) μετά από 4.5 χρόνια φαγούρας.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 21 Ιουν 2019, 12:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By GTS
#590113
Anonymous Founder έγραψε:Είναι εξαιρετικά διασκεδαστικό που ο μέσος ψηφοφόρος ΝΔ θεωρεί τον Βαρουφάκη απατεώνα, αλλά τον Κούλη υπεύθυνη και σοβαρή δύναμη. Θα γελάσουμε πολύ όπως έχω ξαναπεί. Συνήθως αυτά που λέει ο τελευταίος, όταν τον αφήνουν να μιλάει (γιατί είναι σαφές πως προσπαθούν να το κάνουν όσο λιγότερο δυνατόν) προσφέρονται για άπειρο γέλιο και τα ΣΥΡΙΖΟτρολ κάνουν πάρτι.


Ο μεσος ψηφοφόρος και της ΝΔ και του Συριζα (και τα δυο το ιδιο κρατικιστικα κομματα είναι) θεωρει τον Μπαρουφακη απατεωνα και σωστα. Και ο Λαφαζάνης μυθομανη τον ειπε.

Ο μεσος ψηφοφόρους του Συριζα το 2015 δεν εχει καποιο λογο να ψηφισει Τσιπρα παλι αφου ο Κουλης εχει ρεφαρει στις παροχες και στις υποσχέσεις και θα τον βολεψει αναλογα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#590114
GTS έγραψε:Ο μεσος ψηφοφόρος και της ΝΔ και του Συριζα (και τα δυο το ιδιο κρατικιστικα κομματα είναι) θεωρει τον Μπαρουφακη απατεωνα και σωστα. Και ο Λαφαζάνης μυθομανη τον ειπε.


Αυτό ισχύει, μα δεν επαρκεί ως απόδοση της πραγματικότητας.

Και τα δύο είναι (ακραία) κρατικοδιαίτα κόμματα, όμως η νουδού είναι ΠΟΛΥ περισσότερο, ενώ έχει και ένα sense of entitlement σε αυτό το ζμπορ.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 21 Ιουν 2019, 12:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#590116
GTS έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ε, για να το λένε στα Internetς αλήθεια θα είναι. Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση, αφού ο Τσίπρας αφού πήρε πτυχίο για τον εαυτό του, μετά έκανε και την γυναίκα του καθηγήτρια πανεπιστημίου, τι όχι;
https://www.protagon.gr/epikairotita/44 ... 4341604106
:protest: :s_yes

Φυσικά και είναι αλήθεια όλα, τα έγραψαν και στο Twitter και στο Πρώτο Θέμα και στο Μακελειό, οπότε το θέμα θεωρείται λήξαν, ΕΙΝΑΙ αλήθεια.
:s_cry


Γιατι δεν βγαινει ο Τσιπρας να πει ποσο εγραψε στις Πανελλήνιες να τελειωσουν οι φημες? Οι κατατάξεις εισαγωγης στο Πολυτεχνειο λογικα υπαρχουν στα αρχεια. Για το Πολυτεχνειο η πολιτικη του δραση σιγουρα προσθετει ερωτηματικα πως περασε τα μαθηματα, βεβαια δεν θα είναι ο μονος.

Η Περιστερα νομιζω ηταν δασκαλα σε δημοτικο και αποσπαστηκε σε ΤΕΙ και μετα σε Πανεπιστημιο. Είναι ψεμα αυτό?

εσύ θα έμπαινες σε αυτή τη διαδικασία; εγώ πάντως όχι να πω την αλήθεια

ναι οκ καλό είναι να είμαστε καθαροί και διάφανοι απέναντι στον κόσμο, αλλά δεν είναι λογικό να ασχολείται κανείς με την κάθε κατινιά

θεωρώ πάντως ότι το βάρος της απόδειξης πέφτει σε αυτόν που ισχυρίζεται το γεγονός και όχι το ανάποδο

αλλιώς να πούμε έχει ο τσίπρας δίπλωμα και οδηγάει; ας μας το δείξει; είναι πατέρας των παιδιών του; έχει έστω σύμφωνο συμβίωσης με την περιστέρα;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#590117
diplomat έγραψε:

Και τα δύο είναι (ακραία) κρατικοδιαίτα κόμματα, όμως η νουδού είναι ΠΟΛΥ περισσότερο, ενώ έχει και ένα sense of entitlement σε αυτό το ζμπορ.

τους πρώην πασόκους που τους βάζεις; σε νδ ή σύριζα; γιατί οι καθαροί συριζαίοι δεν φτάνουν ούτε για ομάδα 5χ5 ώστε να αποτελέσουν σημαντική ποσότητα για οτιδήποτε