Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#589472 Αυτο που γραφεις περιγραφει την πραγματικοτητα και ειναι διαφορετικο απο το αντε να φυγει ο αλητης ο Αλεξης να ερθει ο Κουλης της καρδιας μας να ξεμπουκωσει η φαση..

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#589473
bibendum έγραψε:Αυτο που γραφεις περιγραφει την πραγματικοτητα και ειναι διαφορετικο απο το αντε να φυγει ο αλητης ο Αλεξης να ερθει ο Κουλης της καρδιας μας να ξεμπουκωσει η φαση..

< >
Δεν νομίζω κανένας σοφρων μη βαμμένος να σκέφτεται έτσι.

Η αλήθεια όμως είναι ότι πλέον ότι ο κόσμος βαριέται τον έναν και ψηφίζει τον άλλο απλά για την αλλαγή προσώπων. Απλά στην συγκεκριμένη είναι ο Κουλης ο άλλος.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#589474
dimik έγραψε:Κακοί οι Συριζαιοι, κακοί και οι ΝΔαιοι τελικά ποιοι είναι οι καλοί;
Γιατί κανείς δεν λέει;
Είναι μυστικό; Μια χαρά γνώση για τα πεπραγμένα όλων βλέπω.
Μήπως να απέχουμε μαζικά γιατί δεν υπάρχει κόμμα εξουσίας της προκοπής στην Ελλάδα;

Εγώ δεν πρόκειται να χαλαλίσω ούτε δευτερόλεπτο από τον ελεύθερο χρόνο μου ( που είναι μπόλικος) για να πάω να ψηφίσω αυτόν τον θίασο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#589495 Μητσοτάκης: Επιβεβλημένο Ελλάδα και Κύπρος να ζητήσουν από την ΕΕ επιβολή κυρώσεων κατά της Τουρκίας

Όλα καλά, μόνο που:

Κυριάκος Μητσοτάκης έγραψε:είναι αναγκαίο, σε αυτήν την κρίσιμη συγκυρία, να υπάρχει εθνική ενότητα και αποφασιστικότητα. Όμως, σε καμία περίπτωση, η κρισιμότητα της κατάστασης δεν δικαιολογεί την ανεύθυνη δραματοποίηση της. Σύγκληση κυβερνητικών οργάνων εντός του Σαββατοκύριακου, του Αγίου Πνεύματος, δεν ωφελεί την εθνική στάση και την εθνική γραμμή, την οποία πρέπει όλοι να τηρήσουμε.


κάτι μου λέει η επόμενη κυβέρνηση (ΠΦΔ; :hmmm: ) θα κλείσει την Πολεμική Αεροπορία σ/κ και αργίες για λόγους μείωσης κόστους. Παπουτσάδικα στη Τσιμισκή ανοιχτά και τις Κυριακές εννοείται όμως, γιατί η αγορά το επιτάσσει. F16 όμως όχι, κι αν ο σουλτάνος τολμήσει και κουνηθεί, θα του τον κάνει ø16. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#589497 Προσεχώς, στο "Ανακοινώσεις αποβολών χρηστών"...

Α. Πρωτοβεστιάριος έγραψε:"Αγαπητέ" κουμούνα, ο Πρόεδρος εννοεί πως ο συμμορίτης αλέκος κάνει προεκλογικό σόου και σε καμία περίπτωση δεν εννοεί τις αρλούμπες που πετάς εσύ.
Η Κύπρος, ως άμεσα ενδιαφερόμενη μάλιστα, γιατί κράτησε χαμηλά τους τόνους;
Το ξέρω πως σε τσούζει το πωπουδάκι που ο αγαπημένος σου αλέκος και η συμμορία του θα πάνε στα αζήτητα, αλλά έτσι είν' η ζωή, πρέπει να επιστρέψουμε στην κανονικότητα... :inlove:


Αξιοθαύμαστη η σπουδή σου να κάνεις n-οστό ακάου και μάλιστα τέτοια δύσκολη ώρα, σε γερμανικό νούμερο. Ελπίζω να πληρώνεστε κανονικά νυχτερινά και αργίες, έτσι; "Είσαι αθεράπευτος τρόμπας, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου τα εργατικά δικαιώματα σου." -- Δωδεκάβολτος :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#589569 https://www.efsyn.gr/politiki/antipolit ... -b-lebenti
Μπορεί η Ενωση Κεντρώων να κατεβαίνει στις εκλογές, ωστόσο οι συνεργάτες των βουλευτών της βρήκαν έναν έξυπνο τρόπο να φύγουν με το κατιτίς τους από τη Βουλή νόμιμα και ηθικά, χωρίς να πολυπιστεύουν ότι το κόμμα τους θα πετύχει το ποσοστό που θα του επιτρέψει την είσοδο στη νέα Βουλή.

Ετσι, λίγες μέρες πριν κι ενώ όλοι έπεφταν με τα μούτρα στους μετακλητούς που θέλησαν να αποσπαστούν στη Βουλή και ειδικά στις αιτήσεις που αφορούσαν τον ΣΥΡΙΖΑ και όχι στις ισάριθμες αιτήσεις από τα άλλα κόμματα, οι συγκεκριμένοι θέλησαν να καταγγείλουν τις συμβάσεις τους ζητώντας χρηματική αποζημίωση!

Εφτά μέχρι στιγμής συνεργάτες βουλευτών της Ενωσης Κεντρώων κατέθεσαν έγγραφες καταγγελίες μεταξύ 3 και 6 Ιουνίου αναγγέλλοντας «διακοπή εργασιακής σχέσης μετά από άτακτη καταγγελία».

:s_biggrin :s_laughat :s_rofl

Ό,τι προλάβουμε ν' αρπάξουμε! :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By markvag
#589614
dimik έγραψε:
bibendum έγραψε:Αυτο που γραφεις περιγραφει την πραγματικοτητα και ειναι διαφορετικο απο το αντε να φυγει ο αλητης ο Αλεξης να ερθει ο Κουλης της καρδιας μας να ξεμπουκωσει η φαση..

< >
Δεν νομίζω κανένας σοφρων μη βαμμένος να σκέφτεται έτσι.


< >


Δηλαδή είναι ένδειξη σωφροσύνης η ψήφος προς τη ΝΔ και αφροσύνης προς τον συριζα ή κάποιο άλλο κόμμα;;; :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl Και μόνο ένας βαμμένος δεν το βλέπει έτσι;;; :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


Πείτε μας κι άλλα! :inlove:

Όσοι δεν είστε βαμμένοι δηλαδή...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#589615 Δεν νομίζω κανένας από τους σόφρωνες και μη βαμμένους να σκέφτεται

να φυγει ο αλητης ο Αλεξης να ερθει ο Κουλης της καρδιας μας να ξεμπουκωσει η φαση


τα άλλα όλα πως τα συμπέρανες δεν ξέρω :hmmm:

Αλλά αλήθεια, πες μας τι πιστεύεις εσύ markvag ότι πρέπει να ψηφίσει ο λαός; :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#589619
dimik έγραψε:
να φυγει ο αλητης ο Αλεξης να ερθει ο Κουλης της καρδιας μας να ξεμπουκωσει η φαση


τα άλλα όλα πως τα συμπέρανες δεν ξέρω :hmmm:


Ωπα... λάθος ανάγνωση :tomato: :oops:

Συγνώμη... :tomato:

dimik έγραψε:Αλλά αλήθεια, πες μας τι πιστεύεις εσύ markvag ότι πρέπει να ψηφίσει ο λαός; :iconcool:


Άμα ήξερα τι θα ψηφίσω εγώ θα έδινα συμβουλές και σε άλλους. Ξέρω τι ΔΕΝ θα ψηφίσω πάντως. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#589635 Δεν ξέρω, μήπως να το ξανασκεφτείς markvag;
Δεν ψηφίζεις στην Αττική, και είναι κρίμα, γιατί εδώ έχουμε τους καλύτερους υποψήφιους. :s_yes
https://www.koutipandoras.gr/article/st ... tis-poylis
Στα ψηφοδέλτια της ΝΔ ο διωκόμενος για το ΚΕΕΛΠΝΟ Σταμάτης Πουλής

Μιλάμε για τον τυπάκο του ΚΕΕΛΠΝΟ που είχε βάλει και τα δύο χέρια στο βάζο με το μέλι. Αλλά όπως είπαμε, αφού έπιασε με τον Κυμπουρόπουλο, γιατί όχι και με τον Πουλή; Σίγουρα ο... Πολάκης φταίει! Κάτσε μπας και τον βγάλουμε βουλευτή και γλιτώσει με καμιά παραγραφή...
:s_biggrin

Εννοείται πως υπάρχει εκκρεμής δίωξη για τον εν λόγω, παρόλα αυτά γιατί να μην τον ξεπλύνουμε; :s_shout

Θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές, τώρα που επιτέλους το Κράτος επιστρέφει στους ιδιοκτήτες του (την ΝΔ δηλαδή). :s_omg
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#589638 Κάθε φορά που βλέπω αυτό το η αλήθεια όπως είναι, μου φτιάχνει η μέρα (και σήμερα με έχει πάει τραινάκι, βοήθησε ιδιαιτέρως).

Συμφωνώ απόλυτα πάντως με την τελευταία παράγραφο.
Η νέα, ανανεωμένη αριστεία φαίνεται ότι έρχεται με ακόρεστη όρεξη.
Ο φιλελέ (μπαχαχα) coolio φαίνεται θα σκοράρει εξαιρετικά υψηλά σκορ κρατικοδιαιτίλας.
Τελευταία επεξεργασία από diplomat και 18 Ιουν 2019, 19:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#589639
Anonymous Founder έγραψε:Δεν ξέρω, μήπως να το ξανασκεφτείς markvag;
Δεν ψηφίζεις στην Αττική, και είναι κρίμα, γιατί εδώ έχουμε τους καλύτερους υποψήφιους. :s_yes
https://www.koutipandoras.gr/article/st ... tis-poylis
Στα ψηφοδέλτια της ΝΔ ο διωκόμενος για το ΚΕΕΛΠΝΟ Σταμάτης Πουλής

Μιλάμε για τον τυπάκο του ΚΕΕΛΠΝΟ που είχε βάλει και τα δύο χέρια στο βάζο με το μέλι. Αλλά όπως είπαμε, αφού έπιασε με τον Κυμπουρόπουλο, γιατί όχι και με τον Πουλή; Σίγουρα ο... Πολάκης φταίει! Κάτσε μπας και τον βγάλουμε βουλευτή και γλιτώσει με καμιά παραγραφή...
:s_biggrin

Εννοείται πως υπάρχει εκκρεμής δίωξη για τον εν λόγω, παρόλα αυτά γιατί να μην τον ξεπλύνουμε; :s_shout

Θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές, τώρα που επιτέλους το Κράτος επιστρέφει στους ιδιοκτήτες του (την ΝΔ δηλαδή). :s_omg

Πως κανεις ετσι για 243 ψωρο-χιλιαδες? Ουτε 250 δεν ειναι. Ασε που δεν ειναι αξεστος σαν τον Πολακη :svivhaha:



θα ηταν για γελια αν δεν ειναι για κλαματα :( :help:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#589658
diplomat έγραψε:Η νέα, ανανεωμένη αριστεία φαίνεται ότι έρχεται με ακόρεστη όρεξη.
Ο φιλελέ (μπαχαχα) coolio φαίνεται θα σκοράρει εξαιρετικά υψηλά σκορ κρατικοδιαιτίλας.


Το οποίο προξενεί εντύπωση πάντως. Είναι τόσο μπροστά στις δημοσκοπήσεις που απλά θα μπορούσαν να κρατήσουν το στόμα τους κλειστό για να μην έχουν απρόοπτα της τελευταίας στιγμής, ούτε 3 βδομάδες δεν απομένουν ακόμα. :hmmm: Αλλά θέλει η πουτάνα να κρυφτεί...

Διαχρονικό:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#589670
Zorz έγραψε:Το οποίο προξενεί εντύπωση πάντως. Είναι τόσο μπροστά στις δημοσκοπήσεις που απλά θα μπορούσαν να κρατήσουν το στόμα τους κλειστό για να μην έχουν απρόοπτα της τελευταίας στιγμής, ούτε 3 βδομάδες δεν απομένουν ακόμα. :hmmm:


Δύο τινά παίζουν εδώ (ή συνδυασμός των):

α) έχουν για κάποιο λόγο 100% σίγουρη την αυτοδυναμία (διακαής πόθος τους).
β) η απώλεια της κουτάλας για 4.5 έτη τους έκατσε εξαιρετικά βαριά.