Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#584747 Ισχύει αυτό που σου γράφω. Είναι γνωστό στα tech fora, απορώ πως δεν το ξέρεις.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#584752 Αν το τηλέφωνο είναι παραεισαγωγή καμία επίσημη ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία δεν το υποστηρίζει.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#584800
dimik έγραψε:Έκανε το ίδιο το Xiaomi της εταιρείας συζύγου, ίδιο μοντέλο, προχθές.

Το έφτιαξα κάνοντας ένα restart με τα ακουστικά ενωμένα.

< >


Στην περίπτωσή μου δεν... αλλά βρέθηκε προ ολίγου λύση!!!

viewtopic.php?f=9&t=19&p=584799#p584799
Άβαταρ μέλους
By citastak
#585366 Πολύ κακή εμπειρία μέχρι στιγμής από antallaktikaonline.gr
Παρήγγειλα την Μεγάλη Εβδομάδα ανταλλακτικά. Πλήρωσα με κάρτα τότε. Μέχρι τώρα δεν έχω παραλάβει.
Αρχικά μου είπαν να συνεννοηθώ εγώ με τα DHL/ΕΛΤΑ γιατί εκείνοι το έχουν στείλει.
Μετά είδαμε ότι το πακέτο έχει πάει σε άλλη χώρα. Μετά από email από εμένα με ενημέρωσαν ότι το πακέτο γυρίζει στη Γερμανία όπου είναι οι αποθήκες τους και θα το στείλουν εκείνοι.
Τους ζήτησα να μου στείλουν άλλο πακέτο, εφόσον το αρχικό πακέτο γυρίζει πίσω σε αυτούς για να μειώσουμε την καθυστέρηση. Μου απάντησαν αρνητικά.
Χτες τους ξαναέστειλα και μου απάντησαν ότι όταν θα έχουν νεότερα από την αποθήκη τους θα με ενημερώσουν οι ίδιοι.

Απαντάνε με πολύ περίεργα email τα οποία είναι γενικά, δεν δίνουν λύση και γενικά δεν έχουν σοβαρό customer support. Παρότι βρήκα τα πράγματα που ήθελα σε καλή τιμή, βρισκόμαστε 5 εβδομάδες από την παραγγελία και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Θα περιμένω και αυτή την εβδομάδα και θα ζητήσω ακύρωση και αναστροφή πληρωμής.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#585367 Έχει πολύ καλό σέρβις στα Xiaomi το Qubestores στη Θεσσαλονίκη. Πολύς κόσμος από Αθήνα που έχει πάρει από Κίνα τα έχει στείλει εκεί με πολύ καλά αποτελέσματα.
Δες το.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#585399
citastak έγραψε:Θα περιμένω και αυτή την εβδομάδα και θα ζητήσω ακύρωση και αναστροφή πληρωμής.


Τζαμπα θα περιμενεις. Καντο τωρα.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#585400
corsair έγραψε:
citastak έγραψε:Θα περιμένω και αυτή την εβδομάδα και θα ζητήσω ακύρωση και αναστροφή πληρωμής.


Τζαμπα θα περιμενεις. Καντο τωρα.


Για πες;
είχες και εσύ κακή εμπειρία; μα τί κάνουν;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#585401 5 βδομάδες κάνουν πάρτυ με τα λεφτά σου, τι περιμένεις; :lol: Τέτοιες πρακτικές δεν πρέπει να ενθαρρύνονται.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#585453
citastak έγραψε:Έχει πολύ καλό σέρβις στα Xiaomi το Qubestores στη Θεσσαλονίκη. Πολύς κόσμος από Αθήνα που έχει πάρει από Κίνα τα έχει στείλει εκεί με πολύ καλά αποτελέσματα.
Δες το.
Το δικό μου είναι μοντέλο Λευκορωσίας... Αυτό υποδηλώνει ο σειριακός του. Είμαι σε διαπραγμάτευση με τον πωλητή και βλέπουμε...

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By citastak
#585454
drdino έγραψε:5 βδομάδες κάνουν πάρτυ με τα λεφτά σου, τι περιμένεις; :lol: Τέτοιες πρακτικές δεν πρέπει να ενθαρρύνονται.


Εννοείται. Σήμερα τελικά παρελαβα, ενώ μεχρι χτες οι εκπρόσωποι μου ελεγαν ότι δεν ξέρουν ακόμα πότε θα παραλάβω και ότι περιμένουν ενημέρωση από την αποθήκη τους..
Χείριστης ποιότητας υπηρεσίες.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#585487 Εγώ πάλι που έβαλα μια παραγγελία (δυο πράγματα) στο antallaktikaonline.gr στις 13/5 μέσα σε 10 ημέρες τα είχα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#585490 Είναι λίγο λαχείο η φάση με αυτούς απ' ότι έχω καταλάβει. Βασικά είναι επικίνδυνοι για 2 θέματα. Πρώτον μπορεί να σου στείλουν ανταλλακτικό δικής τους μάρκας (stark κτλ) με τη δικαιολογία έλλειψης στοκ και δεύτερον η μεταφορά γίνεται μέσω Λαμίας (μπορεί να περάσει και από 5 πόλεις και 3 χώρες).

Το θέμα είναι ότι οι τιμές είναι τόσο καλές που αξίζει να ρισκάρεις. Πλέον έχω παραγγείλει 6-7 φορές και μόνο τη μία είχαν κάνει |λογοκρισία| και τελικά έστειλαν το σετ τακάκια που είχα παραγγείλει χωρίς να πάρουν πίσω τα no name που έστειλαν αρχικά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#585492 Προφανώς παραγγέλνουν από τον εκάστοτε προμηθευτή/κατασκευαστή γι'αυτό και αργούν τόσο πολύ. Οπότε το πρόβλημα σύμφωνα με τα λεγόμενα δεν είναι αυτό, αλλά η κακή επικοινωνία και η έλλειψη feedback.