Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#583759
sknipper έγραψε: αν όμως κόψουν το playstore (και τα προγράμματα που κάνουν ό,τι έχει προέλθει από εκεί λειτουργικό) τότε θα έχουμε πρόβλημα.

οχι οσο εχουμε το mobilism.... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#583760 Η φάση θυμίζει jailbreak και εναλλακτικό store που δε θυμάμαι πώς το λένε
Άβαταρ μέλους
By elteo
#583780 Η Huawei έχει το Appgallery στην Κίνα εδώ και καιρό.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#583781
Dimitris_P έγραψε:Η φάση θυμίζει jailbreak και εναλλακτικό store που δε θυμάμαι πώς το λένε



Δεν είμαστε το τοπικ της Apple. Δεν χρειάζεται "χακιες" για να βάλεις κάποιο αλλο store. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#584036
corsair έγραψε:
sknipper έγραψε: αν όμως κόψουν το playstore (και τα προγράμματα που κάνουν ό,τι έχει προέλθει από εκεί λειτουργικό) τότε θα έχουμε πρόβλημα.

οχι οσο εχουμε το mobilism.... :shifty:
Τι είναι αυτό;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#584115 Κινητό έως 180€ με την καλυτερη δυνατή κάμερα, dual sim και άνω των 4GB/64GB τι επιλογές έχουμε; Μην αρχίσετε τα δώσε 50-100-200€ παραπάνω για κάτι καλύτερο, το budget δεν ανεβαίνει.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#584116
panos2171 έγραψε:Κινητό έως 180€ με την καλυτερη δυνατή κάμερα, dual sim και άνω των 4GB/64GB τι επιλογές έχουμε; Μην αρχίσετε τα δώσε 50-100-200€ παραπάνω για κάτι καλύτερο, το budget δεν ανεβαίνει.

φανταζομαι redmi note 7? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#584799
Serf έγραψε:Εδώ και τρεις ημέρες το Redmi Note 4x τα έχει δει κωλυομενα. Πιο συγκεκριμένα, έχει κολλήσει σε mode ακουστικών παρόλο που δεν έχω ακουστικά συνδεδεμένα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ακούσω τον συνομιλητή σε κλήσεις, ήχο σε video, κτλ. Έχω ψάξει στο Google. Από προτροπή να καθαρίσω τη σχετική οπή (το έκανα), να κάνω reboot (το έκανα) έως να μπω στο μενού των ακουστικών και να διαλέξω ένα μοντέλο στη τύχη για να ξεκολλήσει. Όμως, στην περίπτωσή μου η επιλογή ακουστικών δεν είναι διαθέσιμη παρόλο που είμαι σε mode ακουστικών... Έχω απελπιστεί. Καμιά ιδέα πριν πάρω φόρα και το πετάξω στον απέναντι τοίχο;;;[/img]

< Note 4 >


Μέχρι πριν λίγο είχα απογοητευτεί πλήρως. Ό,τι είχα δοκιμάσει είχε αποβεί άκαρπο, η ίδια η InfoQuest δήλωσε ότι δεν αναλαμβάνει συντήρηση ως EU μοντέλο παραεισαγωγής (viewtopic.php?f=9&t=91&start=3870#p584746), ο πωλητής δήλωσε ότι η εμπορική εγγύηση έχει λήξει*... Και ξάφνου έπεσα πάνω στο πιο κάτω app το οποίο ανακατευθύνει τον ήχο μεταξύ ακουστικών και μεγαφώνου/ηχείου αυτιού και σώθηκα!!!!

https://play.google.com/store/apps/deta ... udioSwitch

*: δε θα το αφήσω έτσι!
https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_el.htm
https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_el.htm
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#585484 Αυτή την ιδέα για τη χωνευτή μπροστινή κάμερα που μου θυμίζει το Samsung τηλέφωνο της Singular που είχα στις εκλογές, ποιος τη σκέφτηκε ήθελα να ξερα.
Προτιμώ το notch πραγματικά απ' το να πετάγεται ένα παπαρακι.
Την ξεκίνησε η Oneplus, τώρα ακολουθεί και το redmi k20.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#585494 Με το νέο νόμο περί ΦΠΑ κινητών τηλεφώνων τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα χάσανε την ωραία τους οικονομική τρύπα και πάνε τα "φθηνά" κινητά.

Προσπαθώ να παραγγείλω κινητό με τιμολόγιο και το αντίστοιχο καθεστώς και ζητάνε 20-30 μέρες να τσεκάρουν τα χαρτιά της εταιρίας και άλλες τόσες για παραγγελία :dizzy:
Σου λένε όσο πιο απλά μπορούν, "με παραστατικό δεν πουλάω πλέον" :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#585496 ναι πολλοί μικροί προσπαθούν να σε αποτρέψουν, αλλά όχι όλοι

εμένα με τσαντίζει πάντως που ενώ ισχύει στα λαπτοπ , δεν ισχύει σε σταθερά pc :rant: τι να το κάνω το λαπτοπ; :thumbsdown: πολύ δύσκολα θα έδινα πάνω από 4 κατοστάρικα για λάπτοπ

επίσης ισχύει και για κονσόλες :lol: ps5 :eat: :inlove:

αλλά αυτά είναι πινατς σε σταθερό pc είναι για μένα το μαρούλι

μόνο σε κάνα καράβι με απαλλακτικό φπα μπορεί να κάνεις κανείς δουλίτσα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#585497 Όχι όλοι.
Το kaizershop πουχου εκεί που έπαιζε πρώτη 5 αδα τώρα παίζει 20% ακριβότερα. Με ετοιμοπαράδοτα βέβαια όταν οι άλλοι αγοράζουν ενδοκοινοτικά και πουλάνε πακιστανικά :shifty:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#585500 Καλό το Redmi K20 Pro. Για να δούμε τιμουλα σήμερα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#585504
red_monster έγραψε:Με το νέο νόμο περί ΦΠΑ κινητών τηλεφώνων τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα χάσανε την ωραία τους οικονομική τρύπα και πάνε τα "φθηνά" κινητά.

Προσπαθώ να παραγγείλω κινητό με τιμολόγιο και το αντίστοιχο καθεστώς και ζητάνε 20-30 μέρες να τσεκάρουν τα χαρτιά της εταιρίας και άλλες τόσες για παραγγελία :dizzy:
Σου λένε όσο πιο απλά μπορούν, "με παραστατικό δεν πουλάω πλέον" :lol:

Ακριβώς αυτό διαπίστωσα κι εγώ όταν έψαχνα για το Note9. Η λύση ήταν η M systems. Σοβαρό μαγαζί, χωρίς να σε ληστεύει όπως το Πλαίσιο. Και το Kaizershop ζήτησε την μάνα του και τον πατέρα του.
:help: :lipsealed:
Η πιο αστεία ζήτηση ήταν η ταυτότητα του υπεύθυνου. Τους είπα, "μου ζητάτε δηλαδή φωτοτυπία ταυτότητας του CEO;".
:dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#585506 Σε μια σχετική έρευνα που έκανα προ 5μηνου, οι περισσότεροι φθηνοί στο skroutz, ακολουθούν την ίδια τακτική. Κάποιοι μάλιστα ήθελαν βεβαίωση και σφραγίδα από τράπεζες (για να δικαιολογήσω ότι ο τραπεζικός λογαριασμός είναι εταιρικός)

Στη λίστα τιμών του skroutz πάντως, εύκολα συμπεραίνει κανείς ποιος πουλάει νόμιμα και ποιος όχι, απλά παρατηρώντας τα "σκαλιά" στην άνοδο τιμής.